Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Má smysl investovat do mědi?

CO JE Měď

Měď je červeno-zlatý kov, který je tvárný, tvárný a účinným vodičem tepla a elektřiny. Měď byla prvním kovem, který zpracovali lidé, a dnes patří mezi nejpoužívanější kovy.

Lámání mědi

Měď se dobře kombinuje s jinými kovy a vytváří široce používané slitiny, jako je mosaz a bronz. Měď je považována za obecný kov, protože relativně snadno oxiduje. V periodické tabulce má image Cu a atomové číslo 29. Název je odvozen od staroanglického názvu coper zase odvozen z latinského cyprium aes, což znamená kov z Kypru. Objev, že by to mohlo být vytvrzeno trochou cínu za vzniku slitinového bronzu, dalo jméno době bronzové. Z mědi se vyráběly mince spolu se stříbrem a zlatem. Je to nejběžnější ze tří kovů, takže je nejméně ceněn. Všechny americké mince jsou nyní slitiny mědi a kovové kovy také obsahují měď. Většina mědi se používá v elektrických zařízeních, jako jsou elektroinstalace a motory. Má také použití ve stavebnictví, například ve střešních a instalatérských pracích a průmyslových strojích, jako jsou výměníky tepla. Síran měďnatý se široce používá v zemědělství a jako algicid při čištění vody.

Determinanty mědi

Cena mědi je dobrým barometrem pro celkovou sílu globální ekonomiky. Největšími determinanty cen mědi jsou rozvíjející se trhy, trh s bydlením v United states, přerušení dodávek a substituce. Vzhledem k poptávce po infrastruktuře jsou rozvíjející se trhy klíčovým faktorem cen mědi. Země rozvíjejících se trhů mají vysokou poptávku po bydlení a dopravní infrastruktuře a jiných druzích staveb. Cena mědi je tedy citlivá na tempo růstu. Na domácí průmysl připadá polovina použití mědi v Usa, například v elektrických rozvodech, střešních krytinách, vodovodní instalaci a izolaci. Ekonomické ukazatele, které ovlivňují americkou poptávku po bydlení, včetně neziskových mezd, hypotéčních sazeb, amerického HDP a demografických údajů, tedy také ovlivňují poptávku po mědi. Politické, environmentální a pracovní problémy mohou ovlivňovat ceny mědi prostřednictvím nabídky a poptávky. Znárodnění měděných dolů nebo stávky těžařů mohou narušit vyšší ceny dodávek a tlaku. Přírodní katastrofy nebo války a jiné konflikty mohou zpomalit těžbu a zvýšit ceny mědi. Pokud ceny mědi vzrostou, kupující mohou hledat náhradu. Levnější kovy, jako je hliník, mohou nahradit měď v napájecích kabelech, elektrických zařízeních a chladicích zařízeních. Nikl, olovo a železo také soutěží s mědí jako s náhradami v některých průmyslových odvětvích.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: