Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Inteligentní beta investiční fondy vs. inteligentní beta ETF

Inteligentní beta podílové fondy a ETF se pokouší zachytit lepší výnosy se sníženým rizikem prostřednictvím diverzifikace. Toto není vaše tradiční forma diverzifikace. Místo toho, aby byly váženy podle velikosti nebo jiných tradičních faktorů pasivního indexu, je většina inteligentních beta fondů vážena podle konkrétních charakteristik, jako je hodnota, růst, růst dividend, hybnost, nízká volatilita nebo vysoká kvalita. Inteligentní beta indexoví manažeři fondů se snaží replikovat tyto zaměřené indexy, které k filtrování akcií používají přizpůsobené screeningové metodiky. Obrat je obecně nízký, protože indexy se obvykle vyrovnávají pololetně nebo ročně a snižují tak náklady. V celém odvětví jsou tyto fondy faktorem v probíhající debatě aktivní as opposed to pasivní, protože nabízejí mnoho výhod přizpůsobeného vychystávání akcií s nižšími náklady.

Jedním z velkých rozdílů v inteligentních beta podílových fondech oproti ETF je, že pro retailové investice existuje jen velmi málo podílových fondů. Většina inteligentních beta podílových fondů na trhu je strukturována professional investice institucionálních investorů a spadá více do vylepšené, aktivní kategorie inteligentních beta. Většina inovací kolem inteligentní beta verze byla proto směrována do struktur ETF. Níže se podíváme na několik příkladů.

PODÍLOVÉ FONDY

PIMCO RAE Fundamental Additionally (PXTIX) a DoubleLine Shiller Increased CAPE I (DSEEX) jsou dva populární chytré beta podílové fondy.

PIMCO RAE Basic Plus (PXTIX)

PIMCO RAE Basic Moreover (PXTIX) usiluje o celkovou návratnost S&P 500 doplněnou o absolutní alfa strategii dluhopisů. Má roční návratnost 7,15%. Dividendový výnos je 4,44%. Poměr nákladů je 85 bazických bodů.

DoubleLine Shiller Improved CAPE (DSEEX)

DoubleLine Shiller Improved CAPE (DSEEX) usiluje o celkovou návratnost přesahující index celkové návratnosti Shiller Barclays CAPE US Sector. Existuje zde riziko, že fond bude investovat až 5% čistých aktiv do firemních cenných papírů se selháním.

Fond má roční výnos celkem 8,25%. Dividendový výnos je 2,19%. Poměr nákladů je 54 bazických bodů. Minimální investice je 100 000 $, ale u IRA klesá až na 5 000 $.

Inteligentní beta verze ETF: přehled

FONDY OBCHODOVANÉ S BURZOU

ETFdb.com poskytuje komplexní seznam inteligentních beta ETF s 506 k říjnu 2018.

Invesco DWA Healthcare Momentum ETF (PTH)

Invesco DWA Health care Momentum ETF (PTH) je jedním z nejvýkonnějších inteligentních beta ETF na ročním základě do 24. října 2018. ETF se snaží sledovat držení a návratnost indexu technických lídrů ve zdravotnictví Dorsey Wright®, což je sponzoruje Nasdaq OMX. Index používá chytrou beta metodiku k výběru 30 cenných papírů se silnými charakteristikami pomocí přizpůsobené metodiky prověřování. ETF je součástí série, která se snaží identifikovat charakteristiky síly a hybnosti napříč americkými sektory.

PTH se obchoduje za přibližně 81 USD. Má roční výnos 24%, čímž překonal výnos S&P 500 o 8,78%. Aktiva spravovaná fondem jsou 289 milionů USD. Poměr výdajů ETF je 60 bazických bodů.

SEČTENO A PODTRŽENO

Svět inteligentní beta verze se vyvíjí, protože mnoho společností inovuje a zavádí nové fondy se strukturami ETF i podílových fondů. Do října 2018 je zřejmý zájem investorů o inteligentní beta strategie professional základní držby z pěti nejlepších fondů strategie podle spravovaných aktiv:

  • QUAL iShares Edge MSCI United states faktor kvality ETF
  • SCHG Schwab US Big-Cap Progress ETF
  • IJT iShares S&P SmallCap 600 Progress ETF
  • HDV iShares Main Substantial Dividend ETF Fairness
  • IJS iShares S&P SmallCap 600 Value ETF

Investice do inteligentní beta verze společností Blackrock a Vanguard také ukazují důležitost pozornosti strategie. Podle zprávy Monetary Occasions z listopadu 2017 vedou Blackrock a Vanguard jako jediní dva správci aktiv s vývojem chytrých beta fondů s inteligentní beta verzí přes 100 miliard dolarů. Investice společností BlackRock a Vanguard také svědčí o atraktivitě této kategorie. Jako takové se rozšiřování hloubkové kontroly vyhledávání professional jistotu a zahrnutí některých možností chytré beta verze při zkoumání nové alokace trhu stále více importuje pro optimalizaci návratnosti portfolia.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: