Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je rozdíl mezi Institucionálními a retail investory?

Institucionální vs. retailoví investoři: Přehled

Všechny typy investorů nejsou stejné a existuje řada rozdílů mezi těmi, kteří jsou považováni za institucionální investory, a těmi, kteří jsou považováni za neinštitucionální nebo retailové investory. Pochopit rozdíl se vyplatí. Pokud uvažujete o investici do konkrétního akciového nebo podílového fondu, kterou jste viděli zveřejněnou ve finančním tisku, existuje velká šance, že se nekvalifikujete jako institucionální trader. Ve skutečnosti, pokud vás zajímá, co je to institucionální investor, nejste pravděpodobně institucionální trader. Využijme této příležitosti k vynesení některých rozdílů.

Shrnutí

  • Institucionální investor je osoba nebo organizace, která obchoduje s cennými papíry v dostatečně velkém množství, které splňuje podmínky professional preferenční zacházení a nižší poplatky.
  • Retailový investor je individuální nebo neprofesionální trader, který nakupuje a prodává cenné papíry prostřednictvím makléřských společností nebo spořicích účtů, jako je 401 (k) s.
  • Institucionální investoři nepoužívají své vlastní peníze, ale spíše investují peníze jiných lidí jejich jménem.
  • Drobní investoři investují sami, často do zprostředkovatelských nebo důchodových účtů.

Institucionální investoři

Institucionální investoři jsou velcí chlapi v bloku – sloni. Jsou to penzijní fondy, podílové fondy, peněžní manažeři, pojišťovny, investiční banky, obchodní fondy, nadační fondy, zajišťovací fondy a také někteří investoři soukromého kapitálu. Institucionální investoři tvoří zhruba tři čtvrtiny objemu obchodů na newyorské burze. Přesouvají velké bloky akcií a mají obrovský vliv na pohyby na akciovém trhu. Protože jsou považováni za sofistikované investory, kteří mají dobré znalosti, a proto s menší pravděpodobností provedou nevzdělané investice, podléhají institucionální investoři méně ochranných předpisů, které Komise professional cenné papíry (SEC) poskytuje vašemu průměrnému každodennímu investorovi.

Peníze, které používají institucionální investoři, ve skutečnosti nejsou penězi, které vlastní instituce. Institucionální investoři obecně investují professional jiné lidi. Pokud máte v práci penzijní plán, podílový fond nebo jakýkoli druh pojištění, pak ve skutečnosti využíváte zkušeností institucionálních investorů.

Vzhledem ke své velikosti mohou institucionální investoři často vyjednat lepší poplatky za své investice. Mají také schopnost získat přístup k investicím, které běžní investoři nemají, jako jsou investiční příležitosti s velkými minimálními purchase-iny.

Maloobchodní nebo neinstitucionální investoři

Retailoví nebo neinstitucionální investoři jsou ze své podstaty investoři, kteří nejsou institucionálními investory. To je skoro každý člověk, který kupuje a prodává dluhy, kapitál nebo jiné investice prostřednictvím makléře, banky, realitního agenta atd. Tito lidé neinvestují jménem někoho jiného, ​​spravují své vlastní peníze. Neinstitucionální investoři jsou obvykle taženi osobními cíli, jako je plánování odchodu do důchodu, spoření na vzdělání jejich dětí nebo financování velkého nákupu.

Kvůli své malé kupní síle musí drobní investoři často platit vyšší poplatky za své obchody, stejně jako poplatky za marketing and advertising, provize a další související poplatky. Podle definice SEC považuje retailové investory za nekomplikované investory, kterým je poskytována určitá ochrana a je jim zakázáno provádět určité riskantní a složité investice.

Advisor Perception

Wyatt Moerdyk, AIF®
Proof Advisors Investment Administration, Boerne, TX

Rozdíl je v tom, že neinstitucionálním investorem je fyzická osoba a institucionálním investorem je nějaký typ subjektu: penzijní fond, společnost podílových fondů, banka, pojišťovna nebo jakákoli jiná velká instituce. Pokud jste individuální trader a hádám, že ano, myslím, že vaše otázka pravděpodobně souvisí spíše s třídami akcií podílových fondů. Individuálním investorům někdy poradci na základě poplatků řeknou, že si mohou koupit „institucionální“ třídy akcií podílového fondu namísto akcií fondu třídy A, B nebo C. Označené jako I, Y nebo Z tyto akcie neobsahují prodejní poplatky a mají menší poměry výdajů. Je to jako sleva professional institucionální investory, protože nakupují hromadně. Nižší cena akcií se promítá do vyšší míry návratnosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
1 komentář

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: