Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Indexový fond vs. ETF: Jaký je rozdíl?

Indexový fond vs. ETF: Přehled

Základní informace o investování zahrnují pochopení rozdílu mezi indexovým fondem (často investovaným prostřednictvím podílového fondu) a fondem obchodovaným na burze neboli ETF. Za prvé, ETF jsou považovány za pružnější a pohodlnější než většina podílových fondů. ETF lze obchodovat snadněji než indexové fondy a tradiční podílové fondy, podobně jako se obchoduje s běžnými akciemi na burze cenných papírů. Kromě toho mohou investoři nakupovat ETF v menších velikostech a s menšími překážkami než podílové fondy. Nákupem ETF se mohou investoři vyhnout například zvláštním účtům a dokumentaci vyžadované professional vzájemné obchodování.

Shrnutí

  • Podílové fondy jsou sdružené investiční nástroje spravované profesionálem v oblasti správy peněz.
  • Burzovní obchodní fondy nebo ETF představují koše cenných papírů obchodovaných na burze, jako jsou akcie.
  • ETF lze nakupovat nebo prodávat kdykoli, zatímco podílové fondy mají cenu pouze na konci dne.
  • Obecně platí, že ETF jsou levnější a daňově efektivnější než podobné podílové fondy.

Indexujte podílové fondy

Indexové fondy jsou fondy, které představují teoretický section trhu. Mezi mnoha možnostmi to mohou být velké společnosti, malé společnosti nebo společnosti oddělené podle odvětví. Jedná se o pasivní formu investování, která stanoví pravidla, podle kterých jsou akcie zahrnuty, a poté sleduje akcie, aniž by se je snažila porazit. Indexové fondy nelze investovat...

Lidé, kteří mají zájem investovat do indexového fondu, to mohou obecně učinit prostřednictvím podílového fondu navrženého tak, aby napodoboval index.

Fondy obchodované na burze

ETF jsou koše aktiv obchodovaných jako cenné papíry. Lze je nakupovat a prodávat na otevřené burze, stejně jako běžné akcie, na rozdíl od podílových fondů, jejichž cena je stanovena až na konci dne.

Další rozdíly mezi podílovými fondy a ETF se týkají nákladů spojených s každým z nich. Obvykle pro podílové fondy neexistují žádné transakční náklady akcionářů. Náklady, jako jsou daně a poplatky za správu, jsou však u ETF nižší. Většina pasivních retailových investorů vybírá indexové podílové fondy nad ETF na základě srovnání nákladů mezi těmito dvěma. Pasivní institucionální investoři mají naopak sklon preferovat ETF...

Ve srovnání s hodnotovým investováním je investování indexových fondů považováno finančními odborníky za spíše pasivní investiční strategii. Oba tyto typy investic jsou považovány za konzervativní dlouhodobé strategie. Hodnotové investování často láká investory, kteří jsou vytrvalí a ochotní počkat, až vyjde smlouva. Získání akcií za nízké ceny zvyšuje pravděpodobnost dlouhodobého zisku. Hodnotoví investoři zpochybňují tržní index a obvykle se vyhýbají populárním akciím v naději, že porazí trh...

Co říkají odborníci?

Advisor Insight

Will Thomas, CFP®, CIMA®, CTFA
Liberty Group, LLC, Washington DC

Zmatek je přirozený, protože oba jsou pasivně spravované investiční nástroje navržené tak, aby napodobovaly výkon jiných aktiv.

Indexový fond je druh podílového fondu, který sleduje konkrétní tržní index: S&P 500, Russell 2000 nebo MSCI EAFE (odtud název). Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná původní strategie, není zapotřebí příliš aktivní správy, a indexové fondy mají tedy nižší nákladovou strukturu než typické podílové fondy.

Ačkoli také drží koš aktiv, ETF se více podobají akciím než podílovým fondům. Jsou kótovány na tržních burzách stejně jako jednotlivé akcie, jsou vysoce likvidní: Lze je nakupovat a prodávat jako akciové akcie po celý obchodní den, přičemž ceny neustále kolísají. ETF mohou sledovat nejen index, ale také průmysl, komoditu nebo dokonce jiný fond.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
1 komentář

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: