Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

“High-water mark” vs. “hurdle rate”: jaký je rozdíl?

Significant-Water Mark vs. Hurdle Price: Přehled

Překážková sazba a známka vysoké hladiny jsou dva typy referenčních hodnot, které mohou zajišťovací fondy stanovit jako požadavky na vybírání pobídkových nebo výkonnostních poplatků od investorů. Značka vysoké hladiny je nejvyšší hodnota, jaké kdy investiční fond nebo účet dosáhl. Překážková sazba je minimální částka zisku nebo výnosů, které musí hedgeový fond vydělat, než bude moci účtovat stimulační poplatek.

Shrnutí

  • Překážkové sazby a známky vysoké hladiny jsou dvě měřítka, která zajišťovací fondy používají k stanovení požadavků na výběr poplatků za výkon.
  • Značka vysoké hladiny je nejvyšší hodnota, jaké kdy investiční fond nebo účet dosáhl.
  • Pokud fond ztrácí peníze, musí je manažer před získáním výkonnostního bonusu dostat nad jeho nejvyšší hladinu.
  • Překážková sazba je minimální částka zisku nebo výnosů, které musí hedgeový fond vydělat, než bude moci účtovat stimulační poplatek.

Značka vysoké vody

Stanovení vysoké hodnoty je způsob, jak zajistit, aby manažer hedgeového fondu nedostával výplatu tolik, kolik by platil za vysoce výkonný fond, pokud je výkonnost fondu špatná. Pokud fond ztrácí peníze, musí je manažer před získáním výkonnostního bonusu dostat nad jeho nejvyšší hladinu.

Překážková rychlost

Překážková rychlost má podobnou funkci. Pokud například zajišťovací fond nastaví překážkovou sazbu 5%, bude vybírat pobídkové poplatky pouze v obdobích, kdy jsou výnosy vyšší než tato částka. Pokud má stejný fond také známku vysoké hladiny, nemůže vybírat stimulační poplatek, pokud hodnota fondu není nad značkou vysoké hladiny a výnosy nepřevyšují překážkovou sazbu.

Zvláštní úvahy

Zajišťovací fond je obchodní partnerství nebo jiná struktura, která sdružuje a aktivně spravuje investice. Podle vzorce známého jako 2/20 si zajišťovací fondy běžně účtují poplatky za správu ve výši 1% až 2% z čisté hodnoty aktiv fondu (NAV) a stimulační poplatky ve výši 20% ze zisku fondu.

Poplatek za správu platí vždy trader, bez ohledu na zisky. K výpočtu zisků za účelem účtování motivačních poplatků však lze použít různé struktury. V rámci jednoho typu struktury lze zisk jednoduše definovat jako zvýšení čisté hodnoty aktiv. Alternativně může být ziskem zvýšení NAV s úpravou poplatků za správu.

Superior-H2o Mark vs. Hurdle Level Příklad

Při použití v kapitálovém rozpočtu má překážková sazba mírně odlišný význam – je to minimum, které společnost nebo manažer očekává, že vydělá při investování do projektu. Překážková sazba může také označovat nejnižší míru návratnosti investice, která by z ní činila přijatelné riziko pro investora.

Obecně je investice považována za zdravou, pokud je očekávaná míra návratnosti vyšší než překážková sazba. To také znamená, že investor nemusí chtít postupovat vpřed, pokud míra návratnosti klesne pod překážkovou sazbu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: