Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Fondy Vanguard obchodované na burze

Co jsou fondy Vanguard obchodované na burze?

Fondy obchodované na burze Vanguard (ETF) jsou třídou fondů nabízených společností Vanguard. Fondy obchodované na burze kombinují diverzifikaci vzájemných fondů s požadovaným nižším investičním minimem. Vanguard také nabízí ceny v reálném čase. ETF se obchodují stejným způsobem jako jednotlivé akcie.

Shrnutí

  • Fondy obchodované na burze Vanguard (ETF) jsou třídou fondů nabízených společností Vanguard.
  • Podkladové indexy společnosti Vanguard pokrývají jak jednotlivá odvětví, jako jsou materiály a energie, tak domácí a mezinárodní indexy.
  • ETF mohou mít tisíce akcií nebo dluhopisů v jednom fondu, takže poskytují větší flexibilitu professional portfolia.
  • ETF společnosti Vanguard jsou spravovány profesionály v portfoliu a jsou bez provize.

Porozumění fondům obchodovaným na burze Vanguard

V současné době existuje více než 50 fondů obchodovaných na burze Vanguard, které jsou obchodovány, stejně jako jakékoli jiné akcie, na amerických burzách, jako je New York Stock Exchange (NYSE) nebo Nasdaq. Jejich podkladové indexy pokrývají jak jednotlivá odvětví, jako jsou materiály a energie, tak domácí a mezinárodní indexy.

ETF Vanguard byly dříve známé jako Vanguard Index Participation Receipts (VIPERS). V současné podobě se ETF společnosti Vanguard snaží co nejpřesněji sledovat své podkladové indexy a nabízejí flexibilitu vnitrodenního obchodování.

Rozvojem této třídy nízkonákladových fondů se společnost Vanguard snažila přinést své dlouhodobé vedení na trhu pasivního řízení do prostoru ETF.

ETF mohou mít tisíce akcií nebo dluhopisů v jednom fondu, takže poskytují větší flexibilitu pro portfolia. Zahrnují všechny výhody indexového fondu, ale poskytují větší kontrolu jednotlivému investorovi.

Fondy obchodované na burze (ETF) vs. akcie vs. vzájemné fondy

Vlastnit ETF je podobné jako vlastnit podílový fond jednotlivé akcie nebo dluhopisy nabízejí stejnou vestavěnou diverzifikaci a nízké náklady. Fondy jsou také obchodovatelné, jako jednotlivé akcie.

Ve srovnání s akciemi a dluhopisy však ETF nabízejí menší riziko a méně průběžné údržby. Vanguardova směs předem vybraných akcií nebo dluhopisů znamená, že pokud si jedna akcie nebo dluhopis ve fondu vede špatně, ostatní si pravděpodobně vedou dobře. Investoři také mohou výběr cenných papírů nechat na profesionálních správcích fondů.

Ve srovnání se standardními podílovými fondy mají ETF některé jedinečné vlastnosti, díky nimž mohou být professional některé investory přitažlivé. Podílové fondy i ETF jsou méně riskantní než investice do jednotlivých akcií a dluhopisů a nabízejí širokou škálu možností, jak splnit konkrétní investiční cíle. ETF společnosti Vanguard jsou spravovány profesionály v portfoliu a jsou bez provize.

Kromě toho ETF vyžadují od začátku menší investiční minima. Nabízejí také ceny v reálném čase, vnitrodenní ceny, hodnocení minut po minutě změn, kdykoli jsou nakupovány a prodávány, zatímco podílové fondy mají cenu pouze na konci obchodního dne.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: