Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak fungují dividendy z private equity?

Soukromý kapitál je druh investičního kapitálu, kde firma nebo skupina jednotlivců s vysokou čistou hodnotou investuje do společnosti výměnou za majetkovou účast. To jim umožňuje vlastnit část společnosti a v mnoha případech rozhodovat o budoucnosti společnosti. Soukromý kapitál je omezen na soukromé společnosti, proto název. Nevztahuje se na veřejně obchodované společnosti, jejichž akcie jsou kótovány na burze. Tyto společnosti již získaly investiční kapitál zveřejněním a kotací svých akcií.

Nicméně, personal equity označuje také firmy nebo jednotlivce, kteří nakupují velké množství akcií veřejné společnosti, aby dosáhli většinového vlastnictví, a poté tuto veřejnou společnost považují za soukromou. Když se veřejná společnost stane soukromou, je vyřazena z burzy cenných papírů. Cílem je vždy získat vliv a kontrolu nad společností, provést úpravy, ať už manažerské nebo provozní, s cílem učinit společnost výkonnější, což povede k vyšším ziskům a vysokým výnosům pro investory.

Část výnosů pro investory v roce 2006 personal fairness je přijímáním dividend, podobně jako akcionáři veřejné společnosti. Tento proces se nazývá rekapitalizace dividend a zahrnuje proces zvyšování dluhu k zaplacení non-public fairness akcionářům dividendu. Rekapitalizace dividend je způsob, jak mohou investoři získat návratnost, aniž by museli prodat své akcie, ale často mohou být pro společnost škodlivé, protože převzetí většího dluhu je riskantní manévr, pokud společnost nemá strategii, jak ji splatit.

Například společnost Petco byla soukromou společností (poprvé) za 600 milionů dolarů společností Texas Pacific Team v roce 2000. Dříve měla společnost Petco dlouhodobý dluh ve výši 90 milionů dolarů. O dva roky později, když se společnost Petco znovu stala veřejnou, byla zatížena dlouhodobým dluhem ve výši 400 milionů USD (společnost se v roce 2006 opět stala soukromou). Položilo otázku, jak mohla úroveň zadlužení společnosti tak významně vzrůst pouze za dva roky.

Rekapitalizace dividend

Rekapitalizace dividend se týká soukromé společnosti, která získává větší dluh, aby vyplatila zvláštní dividendu soukromým investorům nebo akcionářům. Rekapitalizace z dividend jsou velmi populární. Problém je v tom, že prospívají pouze několika vyvoleným, zatímco přidávají společnosti dluh. To vede k nebezpečnému území, protože kapitál se používá k výplatě této zvláštní dividendy, na rozdíl od růstu skutečného podnikání.

Pokud se ekonomika dostane do recese (nebo horší), bude téměř nemožné splatit zvýšený dluh. To by mohlo potenciálně vést společnost k bankrotu. Pokud musí být věřitelé splaceni a nekontrolovatelný růst není faktorem, bude společnost muset propustit zaměstnance, snížit výplatu, uzavřít místa s nedostatečným výkonem nebo najít jiné způsoby, jak uvolnit hotovost, aby mohla splatit dluh. I když společnost nebude čelit bankrotu, bude směřovat špatným směrem.

Bohužel, pokud jde o soukromé společnosti, neexistuje způsob, jak zjistit, které z nich jsou přetížené. Konkurzy mohou přijít z ničeho. I když je snadné zjistit, které veřejné společnosti jsou nadměrně zadlužené kvůli požadované transparentnosti Komisí professional cenné papíry (SEC), můžete také zjistit, které společnosti pravděpodobně budou mít udržitelnou dividendu nebo dividendu schopnou růstu.

Vrátíme-li se k příkladu společnosti Petco, bylo to provedeno pro účely rekapitalizace dividend, takže private equity sponzoři a manažerské týmy by mohly získat zpět své investice. Existuje mnoho dalších příkladů, k nimž dochází v non-public equity firmy.

Příklady ze skutečného světa

Velkoobchodní klub BJ převzali v roce 2011 Leonard Eco-friendly a CVC Money za 2,8 miliardy USD. Leonard Environmentally friendly a CVC Capital požadovali za výplatu dividend 643 milionů USD. Vzhledem k tomu, že BJ neměla k dispozici 643 milionů dolarů, musela si vzít půjčku.

V roce 2009 byla společnost Banaxate převzata soukromou společností Apax Partners za 570 milionů dolarů. Před touto událostí neměl Bankrate dlouhodobý dluh. Jeden rok poté, co se stal soukromým, měl dlouhodobý dluh ve výši 220 milionů USD.

V roce 2008 společnost Restoration Hardware Holdings, Inc. (RH) koupila společnost Catterton Partners za 267 milionů dolarů. V té době měl dlouhodobý dluh 103 milionů $. Když společnost Restoration Components měla v roce 2012 počáteční veřejnou nabídku (IPO), měla dlouhodobý dluh 144 milionů USD.

Závěr

Soukromý kapitál není vždy tím, čím je popraskaný, pokud nejste jedním z několika vybraných, kteří jsou odměněni. I když do této kategorie zapadáte, někdy existuje morální problém související s tím, co je professional společnost opravdu nejlepší.

Rekapitalizace z dividend jsou formou personal equity dividendy, která je dosažena přijetím dalších půjček pouze na výplatu vybraným akcionářům, aby mohli vydělat zisk před prodejem. To může vést k přetížené situaci a zvýšenému potenciálu bankrotu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: