Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Fond pro růst a příjem

Co je to růstový a výnosový fond?

Růstový a výnosový fond je třída podílového fondu nebo fondu obchodovaného na burze (ETF), který má dvojí strategii jak zhodnocení kapitálu (růstu), tak aktuálního výnosu generovaného prostřednictvím dividend nebo úrokových plateb. Růstový a výnosový fond může investovat pouze do akcií nebo do kombinace akcií, dluhopisů, fondů pro správu nemovitostí (REIT) a dalších cenných papírů.

Růstový a výnosový fond je typ smíšeného fondu, který investuje do růstových i hodnotových akcií.

Shrnutí

  • Růstový a výnosový fond je vzájemný fond nebo ETF strategie, která usiluje o celkovou návratnost professional investory, včetně kapitálových zisků a běžných výnosů.
  • Cílem fondu pro růst a výnosy je vytvořit diverzifikované portfolio, které využívá potenciálu kapitálových výnosů růstového segmentu a dividendových výnosů a security hodnotového segmentu.
  • Protože tyto fondy přicházejí v mnoha konfiguracích, měli by investoři prozkoumat strategii každého potenciálního fondu a professional snadnější kategorizaci použít rámeček stylů.

Porozumění fondům růstu a příjmů

Růstové a výnosové fondy jsou oblíbené mezi investory, kteří mají mírnou (ale ne nadměrnou) chuť k riziku – stále oblíbenější „vyvážený investor“. Ačkoli výnosy obvykle zaostávají za výnosy čistých růstových fondů, někdy se na akciových trzích zvýhodňují vysoce výnosné akcie, což vede k růstu a výnosovým fondům k lepšímu výkonu. Stabilita těchto fondů se jeví jako nejatraktivnější, když se zdá, že široká ekonomika oslabuje.

Růst a časové horizonty

Investoři do růstových a výnosových portfolií upřednostňují stabilitu, aniž by opustili výnosy, které předčí inflaci. V závislosti na toleranci vůči riziku si vyvážený investiční cíl osvojují jednotlivci, kteří se buď zcela vyhýbají volatilitě, nebo snižují růstové cíle, jak se blíží důchod. Při plánování investičních strategií je věk investora zásadní pro určení alokace aktiv a tolerance rizika. 25letý investor původně vstupující do pracovního procesu má delší časový horizont než 70letý důchodce. Investiční poradci naznačují, že bez ohledu na věk je expozice akcií nezbytná professional každé portfolio.

Procento kapitálových expozic se však posouvá se zkracováním časových horizontů. Pravidlem mezi finančními profesionály je, že růstové alokace se stárnutím investora snižují. Pokud jednotlivci odečtou jejich věk od 100, zbytek představuje procento akcií, které by měli držet, se zůstatkem v méně volatilních dluhopisech a hotovosti.

Investoři si mohou vybrat z mnoha fondů, které splňují vyvážené cíle. Portfolia, jako je John Hancock Well balanced Fund („SVBAX“), dokládají nízkou volatilitu s průměrným ročním výnosem 5,49% za 10 enable do 31. prosince 2018, nedosahují indexu S&P 500, který za stejnou dobu dosáhl 8,5% rám.

Potřeby professional příjem a odchod do důchodu

Investiční cíl důchodce zahrnuje potřeby příjmu, scénář, ve kterém jsou výdělky nahrazeny osobními úsporami a dividendovými a úrokovými výnosy. Finanční poradci doporučují, aby důchodci nahradili 75% pracovních mezd cennými papíry vytvářejícími příjmy, jako jsou dluhopisy a akciové výplaty velkých společností.

Vyvážený fond drží značnou alokaci podnikových a státních dluhopisů nabízejících pololetní splátky úroků při snaze o zachování kapitálu. Méně volatilní povaha dluhopisů amerického ministerstva financí a dluhopisů s investičním stupněm se spojuje s růstovým potenciálem akcií, poskytuje příjem a potenciální míru zhodnocení v boji proti rostoucím cenám zboží a služeb, které zajišťují, že jednotlivec nepřežije své důchodové úspory. Růstové a výnosové fondy splňují oba cíle v rámci jednoho cenného papíru.

Příklady fondů pro růst a příjem

Vyvážený fond Dodge and Cox („DODBX“) k 31. prosinci 2018 dosáhl průměrného pětiletého výnosu 16,3% a koncového 12měsíčního výnosu 1,94% k 31. prosinci 2018, což je míra, která přesahuje 15,79% S&P 500 růst. Jeho výnos však klesl pod výnos 10leté státní pokladny, který zakončil rok kolem 2,409%. Růstové a příjmové fondy tedy za určitých okolností splňují dvojí investiční cíle pod jednou střechou, například když jsou nízké úrokové sazby.

I když mají stejný cíl růstu a příjmu, měli by si investoři uvědomit, že stejně jako u jiných typů podílových fondů bude mít každý fond zaujatost ve své investiční strategii. Například Vyvážený fond Dodge & Cox se opírá o hodnotné akcie a hledá cenné papíry, které se na trhu zdají podhodnocené. Jiné fondy mohou zvýraznit buď růstovou nebo příjmovou stránku rovnice, nebo mohou mít vyšší expozici vůči dluhopisům. I když jsou tyto fondy považovány za kategorii s nízkou volatilitou, některé mají více než jiné. Například investiční akcie fondu Vanguard Advancement and Money Fund („VQNPX“) uvádějí klíčové riziko jako volatilitu vzhledem k jeho plné expozici na akciovém trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: