Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Financial Times Stock Exchange Group (FTSE)?

Co je Fiscal Times Stock Trade Group – FTSE?

Monetary Instances Stock Trade Group (FTSE), známá také pod přezdívkou „Footsie“, je nezávislá organizace. Je to podobné jako u společnosti Normal & Poor’s, která se specializuje na vytváření indexových nabídek professional globální finanční trhy. Index bude představovat tržní phase a je hypotetickým portfoliem držby akcií. Nejznámějším indexem, mezi mnoha na FTSE, je FTSE 100, který se skládá z akcií s modrým čipem kótovaných na Londýnské burze cenných papírů.

Skupina FTCE vlastní společnost London Stock Trade Team (LSEG). LSEG je londýnská mateřská organizace, která rovněž vlastní Russell Indexes, Borsa Italiana, MilenniumIT a další finanční organizace. V květnu 2015 LSEG oznámila kombinaci FTSE Team a Russell a vytvořila značku FTSE Russell.

FTSE 100 jako součást skupiny FTSE

Analytici trhu, obchodníci a investoři se budou řídit indexy FTSE. Snad dva nejpopulárnější z mnoha indexů, na které dohlíží FTSE Russell, jsou FTSE 100 a Russell 2000. FTSE 100 je pravděpodobně nejoblíbenější a nejrozšířenější index akciových trhů v Evropě. Při svém vzniku v lednu 1984 měl index základní úroveň 1 000. K únoru 2019 měla úroveň přes 7000.

Příklady investování FTSE 100

FTSE 100 zahrnuje 100 největších společností, které jsou uvedeny na LSE a představují přibližně 80% z celkové tržní kapitalizace burzy. FTSE 100 je index vážený tržní kapitalizací. Vážením tržní kapitalizace se rozumí, že jednotlivé akcie, které mají vyšší tržní kapitalizaci, představují v indexu odpovídající vyšší váhu. Skupina FTSE spravuje FTSE 100, který professional svou hodnotu používá výpočty v reálném čase. Index se aktualizuje a publikuje každých 15 sekund.

K úpravám složek indexu nebo společností, které tvoří FTSE 100, dochází každé čtvrtletí, obvykle ve středu následující po prvním pátku v březnu, červnu, září a prosinci. Jakékoli změny podkladových složek indexu a jejich váhy vycházejí z hodnot společností, které byly přijaty na konci obchodního jednání večer před kontrolou.

V únoru 2019 byly prvními čtyřmi podíly podle tržní kapitalizace:

 • (RDSB.L) ROYAL DUTCH SHELL PLC B
 • (RDSA.L) ROYAL DUTCH SHELL PLC-A
 • (HSBA.L) HSBC HOLDINGS PLC
 • (BP.L) BP PLC

FTSE 100 je často považován za přední indikátor prosperity společností ve Velké Británii (United kingdom) a britské ekonomiky obecně. Jako takový obvykle přitahuje investory hledající expozici vůči velkým britským společnostem. I když několik jejích seznamů zahrnuje společnosti s domovem mimo Velkou Británii, je nejvýznamněji tvořeno britskými společnostmi a ovlivněno každodenním vývojem ve Velké Británii.

Další indexy skupiny FTSE

Jak již bylo zmíněno, ke skupině FTSE a značce FTSE Russell je přidělen plodný počet indexů. Nejoblíbenějším indexem skupiny FTSE vedle FTSE 100 je FTSE 250, FTSE 350 a FTSE All-Share. Všechny čtyři z těchto indexů mají nabídky indexových fondů ve Vanguard FTSE 100 (VUKE), Vanguard FTSE 250 (VMID), iShares 350 British isles Fairness Index Fund a Vanguard FTSE United kingdom All Share Index Unit Belief.

1992

V roce, kdy byl spuštěn index FTSE 250.

Mezi další populární indexy FTSE Russell patří:

 • FTSE Nasdaq 500
 • FTSE Goal 100
 • FTSE4Dobré
 • Růst dividendy FTSE
 • Russell Top 200
 • Russell 2000
 • Russell se stejnou váhou
 • Russell Geographic Publicity

Shrnutí

 • FTSE Group je subjekt, který se specializuje na vytváření indexových nabídek professional globální finanční trhy.
 • Skupina London Inventory Exchange Group vlastní společnost FTSE.
 • V květnu 2015 se skupina FTSE spojila s Russellem a vytvořila značku FTSE Russell.
 • FTSE 100 je obecně nejznámějším indexem FTSE, ale skupina FTSE spravuje stovky indexů.

Příklad ze skutečného světa

Jak již bylo zmíněno dříve, FTSE 100 je tržně vážený index. Největší pozornost často přitahují společnosti v horní části seznamu tržních kapitalizací. Jako příklad zvažte dopad BP PLC (BP.L) na index. Podle The Irish ImpartialSpolečnost BP, která se umístila na čtvrtém místě na trhu, vykázala silnou zprávu o zisku ve čtvrtém čtvrtletí, která pomohla zvednout cenu akcií téměř o 1%, zatímco hodnota FTSE 100 se 5. února 2019 vyšplhala téměř o 2%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: