Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je rozdíl mezi farmaceutickými a biotech společnostmi?

Biotechnologické i farmaceutické společnosti vyrábějí léčivé přípravky, ale léky vyráběné biotechnologickými společnostmi pocházejí ze živých organismů, zatímco léky vyráběné farmaceutickými společnostmi mají obecně chemický základ.

Vytvoření pojmu biofarma dále komplikuje záležitosti..Termín popisuje společnosti, které ve svých snahách o lékařský výzkum a vývoj využívají jak biotechnologické, tak chemické zdroje.

Shrnutí

  • Biotechnologické (biotechnologické) společnosti odvozují své produkty z extrakce nebo manipulace s živými organismy.
  • Farmaceutické společnosti vyrábějí léky z chemických a syntetických procesů.
  • Ve světě investování jsou to obě důležitá průmyslová odvětví s velmi odlišnými rizikovými profily navzdory jejich zastřešujícím podobnostem.

Biotechnologie

Běžné produkty, jako je pivo a víno, prací prostředky a cokoli z plastu, jsou biotechnologické produkty. Lidé odpradávna využívali biotechnologie k chovu zvířat a zlepšování jejich plodin.

V moderním finančním světě však biotechnologické společnosti zahrnují průmyslové odvětví kolektivně známé jako biotechnologie. Vyšetřují, vyvíjejí a vyrábějí širokou škálu komerčních produktů, ačkoli většina z nich se zaměřuje na lékařské nebo zemědělské aplikace.

Biotechnologické firmy používají při výrobě produktů nebo řešení problémů procesy živých organismů. Identifikace a získávání DNA pomohly průmyslu učinit velké skoky. Společnosti v tomto odvětví vyvinuly plodiny odolné vůči škůdcům, vytvořily biopaliva, jako je ethanol, a vyvinuly genové klonování.

V biofarmaceutických lécích také došlo k velkým zavedením produktu. Mezi nejčastěji používané biotechnologické léčivé přípravky, které byly nedávno představeny, patří:

  • Přípravek AbbVie’s Humira se mimo jiné používá k léčbě artritidy, lupénky a Crohnovy choroby...
  • Roche’s Rituxan se používá ke zpomalení růstu nádorů u několika typů rakoviny...
  • Přípravek Amgen / Pfizer Enbrel se používá k léčbě několika autoimunitních onemocnění...

Mezi špičkové americké biotechnologické firmy z hlediska tržní kapitalizace ke konci roku 2019 patřily společnosti Amgen Inc., Novo Nordisk, CSL a Gilead Sciences...

V posledních letech se v Silicon Valley začaly rozvíjet biotechnologické startupy společně se společnostmi zabývajícími se výpočetní technikou. Cílem většiny je použít biotechnologické procesy k vytvoření průlomových léků.

Podle některých projekcí dosáhne samotná lékařská biotechnologie do roku 2026 výše 500 miliard dolarů...

Léčiva

Jako průmysl farmaceutické společnosti zkoumají, vyvíjejí a prodávají léčivé přípravky vyrobené převážně z umělých zdrojů.

Některé moderní farmaceutické společnosti mají dlouhou historii, například Bayer AG, německá společnost, jejíž zakladatel pod obchodní značkou aspirin v roce 1899..Od roku 2019 byla přední světovou farmaceutickou společností Johnson & Johnson, následovaná společnostmi Novartis a Merck...

Než se farmaceutické výrobky konečně dostanou na trh, může projít fázemi výzkumu a vývoje mnoho let. Součástí zdlouhavého procesu výzkumu a vývoje je získání souhlasu Úřadu professional kontrolu potravin a léčiv (Fda).

Největší společnosti v tomto sektoru poskytují stabilní výsledky, ale pole se neustále rozrůstá a pravidelně se otevírají nové společnosti.

Podniky biotechnologií a farmaceutik

Čistě z pohledu investora jsou biotechnologie a farmaceutika velmi odlišné nabídky. Analytik se bude dívat na částku, kterou firma utratí za výzkum a vývoj (R&D), jako procento z prodeje, aby porovnal jednu společnost s druhou.

Biotechnologické společnosti mají obecně velmi vysoké provozní náklady, protože se podílejí na výzkumu, vývoji a testování, jehož dokončení trvá roky..Výsledkem může být historický průlom nebo naprosté selhání. Investoři do jejich akcií jsou připraveni na jízdu, nahoru nebo dolů.

Toto odvětví také může najít překážky ve vývoji nových produktů, pokud je výzkum nebo konečný produkt považován za škodlivý. Například několik zemí zakazuje geneticky modifikované rostliny a produkty...

Biotech dostal jednu výhodu, aby vyrovnal svou nákladovou nevýhodu. Zatímco farmaceutika obecně mají výhradní práva na výrobu a distribuci svých léků po dobu pěti enable, biotechnologie může získat patentovou ochranu po dobu 12 permit...

Professional srovnání, velké farmaceutické společnosti mají stálý tok příjmů ze současných produktů při zachování úsilí v oblasti výzkumu a vývoje zaměřeného na zdokonalování stávajících produktů nebo vytváření nových.

Farmaceutické společnosti se snaží udržovat stálý přísun nových produktů v různých fázích vývoje. Proces vývoje nového léku může trvat až 15 enable..Fda vyžaduje, aby většina nových léků prošla několika fázemi testování, což samo o sobě může trvat až osm permit......I když společnost uvede na trh nový lék, neznamená to, že získá široký souhlas a používání lékařem.

Sečteno a podtrženo

Farmaceutické i biotechnologické akcie čelí nákladnému procesu, který, je-li úspěšný, může produkovat extrémně ziskové produkty. Tento proces je však extrémně nepředvídatelný, což se professional malou biotechnologickou firmu může ukázat jako příliš škodlivé a nevratné. Farmaceutické společnosti jsou díky své větší velikosti a diverzifikované příjmové základně obvykle schopny odolat neúspěchům a neúspěchům. Konkurence je professional farmaceutické společnosti relevantnější a nákladnější, což vytváří potřebu silných kanálů a neorganických výnosů (například prostřednictvím fúzí a akvizic nebo aliancí). Zohlednění těchto klíčových témat může poskytnout základ professional obezřetnou investici.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: