Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou ETF s nejvyšším výnosem?

Od finanční krize to byl dlouhý a pomalý proces hledání spolehlivého výnosu. Investoři prožili těžké období tváří v tvář snižování úrokových sazeb centrálními bankami a zavedení obrovského množství měnových stimulů. Tyto fashionable se však v některých částech světa zpozdily Fed v United states of america soustavně zvyšuje úrokové sazby a další centrální banky po celém světě zvažují podobné akční plány.

Zatímco srovnávací sazba federálních fondů se před pouhými třemi lety blížila nule, nyní je téměř 2%. Výnos americké desetileté státní pokladny se vyšplhal z minima 1,32% v roce 2016 na 2,85% v posledních týdnech. Vzhledem k tomuto vývoji, o kterém informuje ETF.com, stojí za to se ptát: měli by investoři stále uvažovat o hromadění rizika v alternativních investicích při hledání vyšších výnosů? Nebo by se nyní měli vyrovnat se státními dluhopisy a dluhopisy na investiční úrovni, když jsou schopny znovu generovat výnos?

Při hledání výnosu se fondy obchodované na burze (ETF) staly poněkud nepravděpodobným kandidátem. Ti investoři, kteří trvale hledají výnosy vyšší než 2% až 3%, možná budou muset hledat investice s velkou distribucí. V některých případech mohou být tyto investice provedeny s vozidly ETF, které produkují výnosy vyšší než 6%.

Hypotéka REIT ETF

Podle zprávy ETF.com existuje jediný ETF, který produkuje dvouciferný výnos na základě průměrného dividendového výnosu svých podílů a nejnovějších 30denních výnosů SEC. Toto je VanEck Vectors Mortgage loan REIT Earnings ETF (MORT), který přináší 10%. Hypoteční REITs vlastní hypotékou zajištěné cenné papíry, na rozdíl od kapitálových REITs, které drží fyzické nemovitosti. Hypoteční produkty v tomto případě obvykle využívají pákový efekt. To je velká část důvodu, proč MORT může generovat značné výnosy.

Rozpětí mezi krátkodobými a dlouhodobými úrokovými sazbami také přispívá k výjimečným výnosům pro iShares House loan Genuine Estate ETF (REM) s 9,8% výnosem a Invesco KBW Large Dividend Produce Monetary ETF (KBWD) s 9,8% výnosem. KBWD drží různorodý koš finančních společností, které se vyznačují vysokými výnosy, mimo jiné včetně pojišťovacích společností, soukromého kapitálu a hypotéčních REIT.

MLP ETF

Master limited partnerships (MLP) jsou další kategorií společností, které tradičně poskytují vysoké výnosy. MLP mají tendenci se zaměřovat na podniky energetické infrastruktury, jako jsou akcieovací zařízení nebo potrubí. Tři ETF založené na MLP, které mají nadprůměrné výnosy, jsou VanEck Vectors Substantial Money MLP ETF (YMLP) s 9,51% výtěžkem, Direxion Zacks MLP High Profits Index Shares (ZMLP) s 8,97% výtěžkem a World-wide X MLP ETF (MLPA) ) se 7,5% výtěžkem.

Superdividendové ETF

Takzvané „superdividendové“ ETF hledají akcie v jakékoli zemi a odvětví. Zaměřují se výhradně na vysoké výnosy. World X Superdividend ETF (SDIV) je lídrem v této skupině ETF a váží 100 z nejlepších akcií s dividendami na světě s výnosem 9,3%. World X má k dispozici i další superdividendové ETF, každý se zaměřením na mírně odlišný cíl. Například World X MSCI SuperDividend EAFE ETF (EFAS) generuje výnos 7,48%, zatímco Global X MSCI SuperDividend Emerging Marketplaces ETF (SDEM) generuje 7,94%.

Slovo opatrnosti

Investoři mají tendenci myslet na ETF jako na stabilní a méně riskantní alternativu k mnoha dalším populárním investičním nástrojům. I když to někdy může být pravda, výše uvedené produkty se zaměřují na koše, které mohou být ze své podstaty riskantnější než jiné koše ETF. Zatímco tyto ETF mají vysoké průměrné dividendové výnosy professional své podíly i silné 30denní výnosy SEC, což naznačuje, že jsou do určité míry udržitelné, nikdy neexistuje záruka, že jakékoli konkrétní investice mimo státní pokladnu zůstanou dlouhodobě stabilní. Investoři se zájmem o tyto ETF si musí být vědomi rizik, která podstupují.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: