Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Veřejně obchodovatelný fond (ETF) investice do stříbra

Co je stříbrný ETF?

Fond obchodovaný na burze stříbra (ETF) investuje primárně do aktiv z tvrdého stříbra, které jsou drženy v důvěře správcem fondu nebo depozitářem. ETF, které byly založeny typicky jako svěřenecké fondy, umožňují každé akcii představované ETF konkrétní právo na určité množství stříbra, měřeno v uncích.

Shrnutí

  • Fond obchodovaný na burze stříbra (ETF) investuje primárně do aktiv z tvrdého stříbra, které jsou drženy v důvěře správcem fondu nebo depozitářem.
  • Z pohledu zajištění proti inflaci se staly populární fondy obchodované na burze s drahými kovy, jako je stříbro.
  • ETF umožňují větší likviditu než držení samotného kovu, jsou snadno obchodovatelné a jsou pro jednotlivce dostupnější než trhy s futures.

Porozumění stříbrnému ETF

Cílem stříbrných ETF je co nejpřesněji sledovat spotovou cenu stříbra na otevřeném trhu. Jako první na trh byla uvedena společnost iShares Silver Trust, kterou spravuje společnost Barclays Worldwide Traders a která byla uvedena na trh v roce 2006.

Stříbrné ETF, vedle zlatých ETF, byly zavedeny počátkem roku 2000 a otevíraly atraktivní investiční nástroj pro individuální i institucionální investory. Z pohledu zajištění proti inflaci se staly populární fondy obchodované na burze s drahými kovy, jako je stříbro. ETF umožňují větší likviditu než držení samotného kovu, jsou snadno obchodovatelné a jsou professional jednotlivce dostupnější než trhy s futures.

Daňové důsledky stříbrných ETF

Investoři by měli rozumět tomu, jak Internal Earnings Support (IRS) bude zdaňovat zisky z fondů obchodovaných na burze stříbra.

  • Stříbrné ETF držené na zdanitelných účtech podléhají vyšší míře dlouhodobých kapitálových zisků u jakýchkoli holdingů delší než jeden rok. Vzhledem k tomu, že stříbrné ETF jsou považovány za investice do samotného surového kovu, jsou zisky hodnoceny na stříbře jako sběratelský předmět a podléhají dlouhodobé míře kapitálových výnosů až 31,8%.
  • Stříbrné ETF držené na jednotlivých penzijních účtech (IRA) nepodléhají této dani z vyšších výnosů. IRS vydal podíly v IRA zvláštním odbavením.

Stříbrné ETF jako prostředek diverzifikace

Volatilita trhu má tendenci zvyšovat pozornost investorů, pokud jde o význam diverzifikace jejich investičních portfolií na nepříznivý vývoj na trhu. Uprostřed volatility mají drahé kovy, jako je stříbro, tendenci být professional investory atraktivnější vzhledem k jejich bezpečnému přístavu.

Argumentem ve prospěch přidání vrstev diverzifikace do portfolia s komoditami, jako je stříbro, je to, že je velmi žádaný v mnoha různých průmyslových odvětvích, včetně spotřební elektroniky, výroby automobilů, solární energie a bydlení.

Příklady stříbrných ETF

Existuje několik fondů na stříbro a těžbu stříbra, které dobře sledují zisky a ztráty kovu. Mezi příklady populárních ETF souvisejících se stříbrem patří iShares MSCI World-wide Silver and Metals Miners (SLVP). „Fond se bude snažit sledovat investiční výsledky indexu složeného z globálních akcií společností primárně zabývajících se průzkumem stříbra nebo těžbou kovů“, jak je uvedeno na jejich webových stránkách.

iShares Silver Believe in (SLV) není typickým ETF. Jak uvádí prospekt: ​​„Aktiva Svěřenského fondu se skládají převážně ze stříbra drženého depozitářem jménem Svěřenského fondu,“ což znamená, že fond bude čistě odrážet cenové pohyby stříbra. Investoři nakupují akcie fyzického stříbra drženého svěřenským fondem a fond si za držení stříbra účtuje ,50% roční poplatek za správu a sponzorství.

Global X Silver Miners ETF (SIL) nabízí jiný pohled na stříbro. Tento ETF sleduje index globálních společností těžících stříbro. S průměrným denním objemem přibližně 211 000 akcií má SIL méně likvidity než jiné populární stříbrné ETF.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: