Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je digitální zlatá měna (DGC)?

Co je digitální zlatá měna (DGC)

Digitální zlatá měna (DGC) je elektronická forma peněz, která je kryta zlatými rezervami drženými v trezorech soukromými agenturami. Držitelé jakéhokoli konkrétního DGC si mohou navzájem platit ve zlatě nebo v měnových jednotkách reprezentujících zlato držené ve fyzické formě vydávající společností. Každá z těchto společností nebo burz si udržuje fyzickou rezervu odrážející 100 procent klientských účtů. První DGC se objevily v polovině 90. enable pod vedením E-Gold. V následujících letech se objevila řada dalších měn, z nichž většina selhala z různých důvodů.

ROZDĚLÁVÁNÍ Digitální měna zlata (DGC)

Protože digitální měna zlata (DGC) jsou elektronické peníze nabízené a udržované soukromými subjekty, je zde riziko. Účetní jednotka podporuje prostředky tím, že drží fyzickou rezervu drahých kovů. Jako volná síť elektronických měn provozovaná nezávislými soukromými subjekty představují DGC pro kupujícího další vrstvu rizika. Riziko řízení, zejména na neregulovaném rozvíjejícím se trhu, představuje zvláštní hrozbu professional jednotlivce, kteří jsou držiteli DGC. Riziko správy je způsobeno neefektivní, destruktivní nebo nedostatečně výkonnou správou. Nedostatek transparentnosti, špatný dohled, ochablé bezpečnostní praktiky nebo přímá krádež – to vše ohrožuje digitální držby.

Je těžké používat digitální měny, protože jejich přijetí není univerzální. Kurzové riziko rovněž ohrožovalo držitele DGC. Hodnota zlata kolísá ve vztahu k globálním národním měnám. Ne všechny země povolí převod digitálního holdingu do studené, tvrdé hotovosti. Pokud uživatel DGC uplatní své podíly, měna, na kterou se převádějí, nemusí mít kupní sílu jiných měn.

Zastánci investic do zlata a měn zlata již dlouho vypovídají o univerzálnosti a nezranitelnosti zlata vůči rizikům jedné národní ekonomiky. Podle jejich přímého spojení s fyzickým aktivem je DGC nejvhodnější pro přežití hospodářských otřesů. Jelikož se měna neváže na měnovou politiku ani na ekonomický systém žádné země, vyhýbá se riziku politických otřesů.

Kritici tvrdí, že jakákoli měna krytá zlatem je příliš nezávislá na národním finančním systému, a proto ji nemohou spravovat vlády v reakci na finanční krizi.

Digitální zlaté měny a bitcoiny

E-Gold, první DGC, se nakonec stalo obětí neznalosti svých zakladatelů ohledně rizik on the net podvodů a reakce, kterou by vyvolala z regulačního systému United states of america. Nakonec americké ministerstvo spravedlnosti klasifikovalo e-Gold spíše jako peněžní převaděč než jako platformu pro platby. Podniku se nepodařilo získat povolení k provozu podle této klasifikace. Jiné firmy selhaly kvůli zpronevěře nebo praní peněz ze strany vedoucích pracovníků nebo kvůli jejich přitažlivosti zlodějů identification on the web a jiných digitálních zločinců.

V důsledku mnoha neúspěšných výměn DGC se bitcoin dostal do popředí pozornosti a jeho uživatelé se poučili z chyb a nedostatků svých předchůdců. Místo snahy vyhnout se regulaci jsou uživatelé bitcoinů nuceni dodržovat regulační rámec.

Podniky působící na trhu s bitcoiny se dozvěděly, že je v jejich zájmu pečlivě sledovat transakce. Regulátory bitcoinů nebudou laskavě pohlížet na operátory, kteří nejsou schopni zjistit, odkud jejich měna pochází a kam jde. Bitcoin nedokázal úplně uhasit svou temnější stránku, ale uzavření tržiště Silk Road v roce 2013 představuje významný krok v cestě bitcoinů k legitimitě.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: