Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice “zlaté mince”

Co jsou to mince z drahých kovů?

Zlaté mince jsou mince vyrobené z drahých kovů. Obvykle jsou raženy v hmotnostech, které jsou zlomky jedné trojské unce, a jsou nejčastěji vyráběny ze zlata a stříbra.

Mnoho zemí má své vlastní oficiální mince z drahých kovů, například série American Eagle vyráběná mincovnou Spojených států nebo série Canadian Maple Leaf nabízená Královskou kanadskou mincovnou.

Shrnutí

  • Zlaté mince jsou fyzické mince vyrobené z drahých kovů.
  • Nejběžnější typy jsou vyrobeny ze zlata a stříbra, ačkoli někdy se také používají platina a palladium.
  • Zatímco někteří investoři nakupují zlaté mince jako dary nebo sběratelské předměty, jiní do nich investují pro svou vnímanou hodnotu jako zajištění proti inflaci.

Pochopení Bullion Cash

Zlaté mince existují v různých formách doslova tisíce allow. Celou historii sloužily coiny jako primární forma měny od příchodu mezinárodního fiatového měnového systému však byla jejich position odsunuta na roli sběratelského předmětu a investičního aktiva.

Pro sběratele mohou být mince z drahých kovů ceněny pro jejich vzácnost a estetickou krásu, což může často způsobit zvýšení jejich hodnoty v porovnání se základní hodnotou jejich obsahu drahých kovů. Tato subjektivní hodnota se označuje jako „numismatická hodnota“ prutů, zatímco hodnota, která se připisuje pouze jejich obsahu drahých kovů, se označuje jako „hodnota taveniny“.

Na druhou stranu investoři často nakupují mince v drahých kovech jako zajištění proti inflaci. Tito investoři často sdílejí obavy, že systém nekrytých měn nedokáže adekvátně zabránit fiskálně nezodpovědným vládním praktikám, jako je zapojení do příliš expanzivní měnové politiky nebo spoléhání se na neudržitelné úrovně vládních půjček. Z tohoto pohledu mohou být investiční mince atraktivní investicí do toho, že jejich hodnota by měla vzrůst, pokud poklesne kupní síla nekrytých měn, jako je americký dolar (USD).

Stojí však za zmínku, že ani pro investory, kteří sdílejí tento úhel pohledu, nemusí být coiny nejúčinnějším prostředkem pro provádění této investiční strategie. Koneckonců, fyzické vlastnictví zlatých mincí s sebou nese náklady na držení, jako jsou zvýšené pojistné na pojištění domácnosti nebo náklady na pronájem bezpečnostní schránky. Alternativní investice – jako jsou fondy obchodované na burze (ETF), které investují do drahých kovů, futures nebo těžebních společností – mohou nabídnout atraktivnější charakteristiky rizika a výnosů.

Příklad skutečných měnových mincí

Zlaté mince American Eagle patří mezi nejobchodovanější zlaté mince na světě. Tyto mince jsou raženy ze 22 karátového zlata (čistota 91,67%) a jsou k dispozici ve čtyřech vahách – jedna desetina, jedna čtvrtina, polovina a jedna trojská unce.

Mezi další oblíbené zlaté zlaté mince patří kanadský javorový list, jihoafrický Krugerrands a čínské zlaté pandy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: