Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice základních kovů pro investování

Co jsou základní kovy?

Obecné kovy jsou běžné kovy, které při působení vzduchu nebo vlhkosti relativně rychle zakalí, oxidují nebo korodují. Jsou široce používány v komerčních a průmyslových aplikacích, jako je konstrukce a výroba. Mezi obecné kovy patří olovo, měď, nikl a zinek. Často mají hojnější povahu a někdy se snadněji těží. Díky tomu jsou základní kovy professional použití ve výrobě mnohem levnější než drahé kovy, jako je zlato, stříbro a platina.

Shrnutí

  • Obecné kovy jsou běžné kovy, které při působení vzduchu nebo vlhkosti relativně rychle zakalí, oxidují nebo korodují.
  • Mezi obecné kovy patří olovo, měď, nikl a zinek.
  • Často mají hojnější povahu a někdy se snadněji těží, takže jejich ceny jsou obecně nižší než drahé kovy.
  • Obecné kovy se často používají pro průmyslové účely.

Porozumění základním kovům

Termín základní kovy pravděpodobně vznikl, protože tyto materiály jsou levné a běžněji se vyskytují než drahé kovy, jako je zlato a platina. Obecné kovy jsou však pro globální ekonomiku neocenitelné kvůli své užitečnosti a všudypřítomnosti. Měď je například přední obecný kov, který se často nazývá „kov s doktorátem z ekonomie“ nebo „doktor mědi“.

Pohyby ceny mědi mohou poskytnout informace o zdraví globální ekonomiky v důsledku jejího širokého využití ve stavebnictví. Ekonomové někdy používají ceny mědi jako hlavní indikátor globálního ekonomického růstu. Pokud poptávka po mědi roste a ceny rostou, pak se může globální ekonomika zlepšovat. Naopak pokles ceny mědi může varovat, že se ekonomická aktivita zpomaluje v klíčových oblastech ekonomiky, jako je stavba domů.

Výhody základních kovů

Hlavní výhodou obecných kovů je, že jsou relativně levné. Obecné kovy slouží mnoha účelům, například konstrukci, stejně jako lepší než drahé kovy. Navíc některé základní kovy mají jedinečné vlastnosti, které nemohou být duplikovány jinými kovy. Například nikl je jednou z hlavních složek nerezové oceli. Zinek jde do galvanické oceli jako ochrana proti korozi. Římská říše používala olovo k mnoha účelům, včetně trubek, obložení vany, kosmetiky a barev.

Hlavní výhodou základních kovů je, že jsou relativně levné.

Nevýhody základních kovů

Obecné kovy trpí několika významnými nevýhodami, díky nimž jsou méně vhodné jako měny než drahé kovy. První nevýhodou je, že obvykle nejsou dostatečně cenné, aby byly kompaktním uchovávačem hodnoty. Například olovo se v roce 2019 prodávalo za méně než jeden americký dolar za libru. Nutnost dopravit do obchodu 50 liber a více olova na nákup potravin bylo vždy nepraktické, zatímco zlaté a stříbrné mince fungovaly dobře. Ještě v 60. letech 20. století obsahovalo mnoho amerických mincí stříbro.

Dalšími významnými nevýhodami obecných kovů jsou jejich chemické vlastnosti a cenová volatilita. Protože snadněji oxidují a zakalí, základní kovy vytvářejí mnohem méně odolné měny. Ve Spojených státech je běžné najít zkorodované haléře staré jen několik desítek enable. Korodují tak rychle, protože se skládají hlavně ze zinku z obecných kovů. Na druhou stranu, zlaté mince z doby před tisíci lety jsou často stále v relativně dobrém stavu. Ceny obecných kovů jsou také obvykle volatilnější kvůli jejich širokému použití professional průmyslové účely. Když průmyslová poptávka vyschne, mohou ceny obecných kovů klesnout.

Futures na základní kovy

Několik burz po celém světě nabízí smlouvy na obchodování s obecnými kovy, ale centrem mezinárodního obchodování zůstává London Metallic Exchange (LME). Ve Spojených státech nabízí Chicago Mercantile Exchange (CME) futures kontrakty na základní kovy. CME říká, že fyzicky dodávané futures kontrakty jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám rozvíjejícího se mezinárodního trhu. Poskytují cenově konkurenceschopné vozidlo professional řízení cenového rizika pro celý hodnotový řetězec. Tyto smlouvy o základních kovech jsou navrženy tak, aby konkurovaly smlouvám nabízeným na London Metals Trade.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: