Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice vyplacené dividendy

Co je vyplacená dividenda?

Vyplacená dividenda je ujednání v Austrálii, které vylučuje dvojí zdanění dividend. Akcionář může snížit daň zaplacenou z dividendy o částku rovnající se zápočtům za daňovou imputaci..Mezní daňová sazba jednotlivce a daňová sazba pro společnost vydávající dividendu ovlivňují výši daně, kterou jednotlivec dluží z dividendy.

Shrnutí

  • Vyplacená dividenda je vyplácena s připojeným daňovým úvěrem a je navržena tak, aby eliminovala otázku dvojího zdanění dividend pro investory.
  • Akcionář uvede příjem z dividend moreover frankovací kredit jako příjem, ale bude zdaněn pouze z dividendové části.
  • Vyplacené dividendy mohou být zcela vyplaceny nebo částečně vyplaceny.
  • Vyplacené dividendy pomáhají vytvářet stabilnější a konkurenceschopnější trhy snížením daňového zatížení dividend.

Porozumění frankovým dividendám

Vyplacená dividenda je vyplácena s připojeným daňovým úvěrem a je navržena tak, aby eliminovala otázku dvojího zdanění dividend professional investory. V zásadě snižuje daňové zatížení investora přijímajícího dividendy.

Dividendy vyplácejí společnosti svým akcionářům ze zisků, obvykle každých šest měsíců. To znamená, že tyto dividendy již byly zdaněny na podnikové úrovni. Akcionář přijímající dividendu by tedy neměl mít povinnost platit daň z této dividendy, pokud jde o placení jeho individuální daně z příjmu. To by představovalo dvojí zdanění.

Získané dividendy vylučují toto dvojí zdanění tím, že poskytují investorům daňový úvěr, běžně známý jako frankovací úvěr, na částku daně, kterou podnik zaplatil z této dividendy. Akcionář předloží příjem z dividend moreover frankovací kredit jako příjem, ale nakonec bude zdaněn pouze z dividendové části. Vyplacené dividendy mohou být zcela vyplacené (100%) nebo částečně vyplacené (méně než 100%)...

Vzorec pro výpočet frankovacího kreditu pro plně vyplacenou dividendu vyplácející 1 000 $ společností, jejíž sazba daně z příjmu právnických osob je 30%, je:

Úvěrový úvěr = (Částka dividendy ÷ (1 – Sazba daně společnosti)) – Částka dividendy

Úvěrový úvěr = (1 000 $ ((1 – ,30)) – 1 000 $ = (1 000 ÷ ,70) – 1 000 $ = 428,57 USD

Akcionář by obdržel plně vyplacenou dividendu ve výši 1 000 USD a jejich prohlášení o dividendě by vykazovalo výplatní úvěr ve výši 428,57 USD. Pokud by dividenda nebyla vyplacena, dlužil by akcionář daně z celých 1 428,57 USD (1 000 USD + 428,57 USD). U frankovacího úvěru se daně vztahují pouze na 1 000 $, přestože prohlašují 1 428,57 $ jako zdanitelný příjem.

Druhy vyplacených dividend

Existují dva různé typy vyplacených dividend, zcela vyplacené a částečně vyplacené. Když jsou akcie akcií zcela vyplaceny, společnost platí daň z celé dividendy. Investoři dostávají 100% daně zaplacené z dividend jako frankovací kredity. Naproti tomu akcie, které nejsou zcela vyplacené, mohou vést k placení daní pro investory...

Podniky někdy požadují odpočty daně, možná kvůli ztrátám z předchozích enable. To jim umožňuje vyhnout se placení celé daňové sazby ze zisků v daném roce. Když k tomu dojde, podnik neplatí dostatečnou daň, aby mohl legálně připojit plný daňový kredit k dividendám vyplaceným akcionářům. Výsledkem je, že k části dividendy je připojen daňový dobropis, díky čemuž je tato část vyplacena. Zbytek dividendy zůstává nezdaněný nebo nefrankovaný. O této dividendě se pak říká, že je částečně upřímná. Trader je odpovědný za platbu zbývajícího daňového zůstatku...

Výhody frankových dividend

Daňové výhody vyplácených dividend professional investory jsou zřejmé, ale professional trhy a společnost existují další výhody. Klasickým argumentem proti dvojímu zdanění příjmů je, že odradí investice do veřejně obchodovaných společností, které vydávají dividendy. Mnoho malých podniků podléhá průchozímu zdanění, takže investoři musí platit pouze daně z příjmu. Velké firmy musí platit daň z příjmu právnických osob a poté jsou jejich investoři znovu zdaněni z příjmu z dividend. Dvojité zdanění se na první pohled zdá nespravedlivé. Kromě toho narušuje investiční rozhodnutí, což může vést ke snížení ekonomické efektivity a nižších příjmů.

Získané dividendy mohou mít na akciovém trhu další výhody. Protože nefrankované dividendy trpí daňovými nevýhodami, nastal trend od jejich vydávání. Růstové akcie v Usa, zejména v Amazonu (AMZN), částečně překonaly trh tím, že spíše investovaly zisky do svých operací než vydávaly dividendy. Akcie, které nevydávají dividendy, jsou nutně spekulativnější, takže trhy se s úspěchem těchto společností stávají méně stabilními. Z dlouhodobého hlediska snižuje investování do firem místo vyplácení dividend konkurenci, efektivitu a možnost výběru pro spotřebitele. Vyplacené dividendy pomáhají vytvářet stabilnější a konkurenceschopnější trhy snížením daňového zatížení dividend.

Příklad ze skutečného světa

Od dubna 2016 do června 2109 provozovala newyorská investiční společnost VanEck společnost VanEck Vectors S&P / ASX Franked Dividend ETF. ETF sledoval index dividend S&P / ASX Franked Dividend a zahrnoval společnosti do S&P / ASX 200, které v předchozích dvou letech vyplatily 100% frankové dividendy. Fond změnil svůj investiční cíl a název v červnu 2019...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: