Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice trhu s drahokamy

Co je to Bullion Current market?

Trh s drahými kovy je trh, jehož prostřednictvím kupující a prodávající obchodují se zlatem, stříbrem a souvisejícími deriváty. London Bullion Industry je známý jako primární globální platforma professional obchodování na drahých kovech professional zlato a stříbro.

Shrnutí

  • Trh s drahými kovy je místem, kde se obchoduje se zlatem a stříbrem.
  • Existuje mnoho trhů s drahokamy, ale primárním trhem je London Bullion Market place, který umožňuje obchodování 24 hodin denně a usnadňuje obchodování s futures a opcemi.
  • Společnosti s členstvím na burze London Bullion Current market obecně získávají většinu svých výnosů ze zlata nebo stříbra.
  • Kromě investování do zlata a stříbra na trhu s drahokamy existují i ​​fondy obchodované na burze (ETF), například SPDR Gold Rely on (GLD), který nabízí větší flexibilitu než fyzické komodity.

Porozumění trhu s drahokamy

Trh s drahými kovy je obecně známý jako trh professional obchodování se zlatem a stříbrem. Trh s drahými kovy je primárním zdrojem nabídek obchodování se zlatem a stříbrem po celý den. Po celém světě existuje několik trhů s drahými kovy. Tyto trhy s pruty jsou obvykle charakterizovány jako OTC (more than-the-counter) trhy.

Průmyslové využití zlata a stříbra je hlavní hnací silou ceny těchto drahých kovů. Zlato a stříbro obchodované na drahých trzích lze někdy použít jako bezpečnou investici nebo zajištění proti inflaci, což může také ovlivnit jeho obchodní hodnotu.

Zvláštní úvahy

Trh s drahými kovy je jen jedním z několika způsobů, jak investovat do zlata a stříbra. Mezi další možnosti patří fondy obchodované na burze (ETF) a podílové fondy. Tyto možnosti mohou být professional investory atraktivnější, protože nabízejí větší flexibilitu. SPDR Gold Trust (GLD) je největší zlatý ETF fond podle aktiv od listopadu 2019. Aktiva ve fondu činila 44,3 miliardy USD s cenou obchodování 140 USD.

Fyzické slitky nabízejí menší flexibilitu obchodování než jiné investice do zlata a stříbra, protože se jedná o hmatatelný předmět, který se dodává v barech a mincích zavedených velikostí, což může být obtížné koupit nebo prodat v konkrétním množství. Ukládání a pojištění je také drahé.

Druhy Bullion Sector

Trhy s drahokamy existují v New Yorku, Curychu a Tokiu, přičemž Londýn slouží jako místo pro největší globální trh s drahokamy. Je známo, že obchodování na drahých kovech má vysokou míru obratu u transakcí prováděných elektronicky nebo telefonicky.

London Bullion Current market je primární trh s drahými kovy pro celosvětové obchodování. London Bullion Marketplace je OTC trh otevřený 24 hodin denně. Obchoduje zlato a stříbro za tržní ceny a zahrnuje také obchodování s forwardy a opcemi na kovy.

London Bullion Current market je udržován sdružením London Bullion Market Affiliation, které stanovilo standardy professional kvalitu výroby kovů prováděných a usazovaných na trhu. Nabízí globální regular pro transakce s drahými kovy.

Od listopadu 2019 se zlato na burze London Bullion Current market obchodovalo za 1509 USD. London Bullion Sector zahrnuje přibližně 150 členů z více než 30 zemí. Členské společnosti převážně získávají většinu svých obchodních výnosů ze zlatých nebo stříbrných prutů. Členové platí za členství přibližně 5 000 až 12 000 GBP (6 441 až 15 460 USD) ročně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: