Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je sektor služeb?

Co je to sektor služeb?

Sektor služeb produkuje nehmotné zboží, přesněji služby místo zboží, a podle Úřadu pro sčítání lidu United states zahrnuje různá odvětví služeb včetně akcieovacích a přepravních služeb informační služby cenné papíry a jiné investiční služby profesionální služby nakládání s odpady zdravotní péče a sociální pomoc a umění, zábava a rekreace. Země s ekonomikami soustředěnými kolem sektoru služeb jsou považovány za vyspělejší než průmyslové nebo zemědělské ekonomiky.

Shrnutí

 • Sektor služeb je po výrobě a výrobě surovin třetím sektorem ekonomiky.
 • Sektor služeb zahrnuje širokou škálu hmotných a nehmotných služeb od úklidu kanceláří přes rockové koncerty až po operaci mozku.
 • Sektor služeb je největším odvětvím světové ekonomiky z hlediska přidané hodnoty a je obzvláště důležitý ve vyspělejších ekonomikách.

Porozumění sektoru služeb

Sektor služeb, známý také jako terciární sektor, je třetí úrovní v třísektorové ekonomice. Namísto výroby produktů tento sektor produkuje údržbu a opravy služeb, školení nebo poradenství. Příklady pracovních míst v sektoru služeb zahrnují úklid, prohlídky, ošetřovatelství a výuku. Naproti tomu jednotlivci zaměstnaní v průmyslových nebo výrobních odvětvích vyrábějí hmotné zboží, jako jsou automobily, oděvy nebo vybavení.

Mezi zeměmi, které kladou velký důraz na sektor služeb, patří Spojené státy, Velká Británie, Austrálie a Čína mezi nejlepší. Ve Spojených státech vytváří Institute for Source Management (ISM) měsíční index, který podrobně popisuje celkový stav obchodní činnosti v sektoru služeb. Tento index je považován za metriku celkového ekonomického zdraví země, protože přibližně dvě třetiny americké ekonomické aktivity se vyskytují v sektoru služeb.

Podle CIA Globe Factbook jsou následující země od roku 2018 největší podle služeb nebo terciárního výkonu:

 1. United states of america: 15,5 bilionu dolarů
 2. Čína: 6,2 bilionu dolarů
 3. Japonsko: 3,4 bilionu dolarů
 4. Německo: 2,5 bilionu dolarů
 5. Spojené království: 2,1 bilionu $
 6. Francie: 2, biliony dolarů
 7. Brazílie: 1,5 bilionu dolarů
 8. Indie: 1,5 bilionu dolarů
 9. Itálie: 1,4 bilionu dolarů
 10. Kanada: 1,2 bilionu dolarů

Sektor služeb v třídílné ekonomice

Sektor služeb nebo terciární sektor je třetím dílem třídílné ekonomiky. První ekonomický sektor, primární sektor, zahrnuje zemědělské, těžební a zemědělské obchodní činnosti v ekonomice. Sekundární sektor zahrnuje výrobní a obchodní činnosti, které usnadňují výrobu hmotného zboží ze surovin produkovaných primárním sektorem. Přestože je sektor služeb klasifikován jako třetí ekonomický sektor, je odpovědný za největší část obchodní činnosti globální ekonomiky.

Technologie v odvětví služeb

Technologie, konkrétně systémy informačních technologií, formuje způsob, jakým podniky v sektoru služeb fungují. Podniky v tomto sektoru se rychle více zaměřují na to, co se stává známou jako znalostní ekonomika nebo schopnost překonat konkurenty pochopením toho, co cíloví zákazníci chtějí a potřebují, a fungují tak, aby tyto potřeby a potřeby rychle splňovaly s minimálními náklady. Téměř ve všech průmyslových odvětvích v tomto odvětví přijímají podniky nové technologie k posílení výroby, zvýšení rychlosti a efektivity a snížení počtu zaměstnanců potřebných professional provoz. To snižuje náklady a zlepšuje příchozí zdroje příjmů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: