Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je rizikový kapitál neboli venture capital?

Co je rizikový kapitál (VC)?

Rizikový kapitalista (VC) je a private fairness investor, který poskytuje kapitál společnostem vykazujícím vysoký růstový potenciál výměnou za kapitálový podíl. Může to být financování začínajících podniků nebo podpora malých společností, které chtějí expandovat, ale nemají přístup na akciové trhy. Rizikově kapitáloví investoři jsou ochotni riskovat investice do takových společností, protože pokud budou tyto společnosti úspěšné, mohou získat obrovskou návratnost svých investic. VC mají vysokou míru selhání kvůli nejistotě, která je spojena s novými a neprokázanými společnostmi.

Kdo jsou investoři rizikového kapitálu?

Pochopení rizikového kapitálu

Rizikový kapitál se obvykle tvoří jako komanditní společnosti (LP), kde partneři investují do fondu rizikového kapitálu. Fond má obvykle výbor, který má za úkol přijímat investiční rozhodnutí. Jakmile budou identifikovány slibné rozvíjející se růstové společnosti, nashromážděný kapitál professional investory je nasazen k financování těchto firem výměnou za značný podíl na vlastním kapitálu.

Na rozdíl od veřejného mínění. VC obvykle nefinancují startupy od počátku. Spíše se snaží zacílit na firmy, které jsou ve fázi, kdy chtějí svůj nápad komercializovat. Fond VC koupí podíl v těchto firmách, bude podporovat jejich růst a bude se snažit vydělat peníze se značnou návratností investic (ROI).

Mezi známé investory rizikového kapitálu patří Jim Breyer, raný investor na Facebooku (FB), Peter Fenton, trader na Twitteru (TWTR), Peter Theil, spoluzakladatel PayPal (PYPL) a první trader Facebooku, Jeremy Levine, největší investor v Pinterestu a Chris Sacca, časný investor do Twitteru a společnosti Uber, která sdílí jízdní kola.

Rizikoví kapitalisté hledají silný manažerský tým, velký potenciální trh a jedinečný produkt nebo službu se silnou konkurenční výhodou. Hledají také příležitosti v průmyslových odvětvích, které znají, a šanci vlastnit velké procento společnosti, aby mohli ovlivnit její směr.

Shrnutí

  • Enterprise capitalist (VC) je trader, který poskytuje kapitál firmám, které vykazují vysoký růstový potenciál výměnou za kapitálový podíl.
  • VC se zaměřují na firmy, které jsou ve fázi, kdy se snaží komercializovat svůj nápad.
  • Mezi známé investory rizikového kapitálu patří Jim Breyer, raný trader na Facebooku (FB), a Peter Fenton, trader na Twitteru (TWTR).
  • VC mají vysokou míru selhání kvůli nejistotě, která je spojena s novými a neprokázanými společnostmi.

Historie Enterprise Money

Některé z prvních undertaking capital firmy v Usa začaly počátkem až polovinou 20. století. Georges Doriot, Francouz, který se přestěhoval do United states, aby získal obchodní titul, se stal instruktorem na Harvardově obchodní škole a pracoval v investiční bance. Pokračoval v hledání toho, co by bylo první veřejně vlastněné enterprise funds firma American Exploration and Enhancement Company (ARDC). ARDC bylo pozoruhodné tím, že poprvé mohl startup získat peníze ze soukromých zdrojů jiných než z bohatých rodin. Po dlouhou dobu v United states of america byly bohaté rodiny jako Rockefellers nebo Vanderbilts, které financovaly začínající podniky nebo poskytovaly kapitál professional růst. ARDC měla na svém účtu miliony od vzdělávacích institucí a pojišťoven.

Firmy jako Morgan Holland Ventures a Greylock Ventures byly založeny kameny ARDC a ještě kolem poloviny dvacátého století se objevily další firmy, jako je JH Whitney & Company. Rizikový kapitál se začal podobat odvětví, které je dnes známé, poté, co byl přijat zákon o investicích z roku 1958. Tento zákon umožnil, aby malé investiční společnosti mohly mít licenci od Smaller Enterprise Association, která byla založena o pět enable dříve tehdejším prezidentem Eisenhowerem. Tyto licence „byly kvalifikovány non-public equity správci fondů a poskytují jim přístup k nízkonákladovému, vládou garantovanému kapitálu, aby mohli investovat do malých podniků v United states. “

Rizikový kapitál ze své podstaty investuje do nových podniků s vysokým růstovým potenciálem, ale také s dostatečně podstatným rizikem, které by banky odradilo. Není tedy příliš překvapivé, že Fairchild Semiconductor (FCS), jedna z prvních a nejúspěšnějších polovodičových společností, byla první venture money-zálohované spuštění, nastavení vzoru pro enterprise capitalblízký vztah s rozvíjejícími se technologiemi v Bay Area v San Francisku.

Firmy soukromého kapitálu v tomto regionu a čase také stanovily standardy praxe, které se dnes používají, zakládaly komanditní partnerství s investicemi, kde by profesionálové působili jako generální partneři, a ti, kteří dodávají kapitál, sloužili jako pasivní partneři s omezenější kontrolou. Počet nezávislých venture funds firmy rostly v průběhu 60. a 70. permit, což vedlo k založení společnosti Nationwide Enterprise Funds Sdružení na začátku 70. let.

Dot-Com poprsí

Firmy s rizikovým kapitálem začaly zveřejňovat některé ze svých prvních ztrát v polovině osmdesátých enable poté, co se toto odvětví vyrovnalo konkurenci firem v United states of america i mimo ni, které hledaly další Apple (AAPL) nebo Genentech. Jelikož IPO od společností podporovaných VC vypadaly čím dál méně pozoruhodné, undertaking cash financování společností se zpomalilo. To nebylo až do poloviny 90. let venture money investice začaly zpět se skutečnou vervou, jen aby zasáhly počátkem dvacátých let, kdy se rozpadlo tolik technologických společností, což si vyžádalo undertaking cash investoři odprodat, jaké investice měli se značnou ztrátou. Od té doby, enterprise capital dosáhl výrazného návratu, od roku 2014 bylo do startupů investováno 47 miliard dolarů.

Struktura

Bohatí jednotlivci, pojišťovny, penzijní fondy, nadace a podnikové penzijní fondy mohou sloučit peníze do fondu, který bude ovládán firmou VC. Všichni partneři mají částečné vlastnictví fondu, ale je to společnost VC, která kontroluje, kde je fond investován, obvykle do podniků nebo podniků, které by většina bank nebo kapitálových trhů považovala za příliš riskantní pro investice. The undertaking capital společnost je generálním partnerem, zatímco penzijní fondy, pojišťovny atd. jsou komanditní společnosti.

Kompenzace

Platba se provádí do venture funds správci fondů ve formě poplatků za správu a úročených úroků. V závislosti na firmě je zhruba 20% zisků vypláceno společnosti spravující personal equity zbytek jde komanditistům, kteří do fondu investovali. Generální partneři jsou obvykle také kvůli dalšímu 2% poplatku.

Pozice v rámci společnosti VC

Obecná struktura rolí v rámci a venture money firma se liší od firmy k firmě, ale lze je rozdělit zhruba na tři pozice:

  • Spolupracovníci obvykle přicházejí do společností VC se zkušenostmi v oblasti obchodního poradenství nebo financí a někdy s titulem v oboru podnikání. Mají sklon k analytičtější práci, analýze obchodních modelů, průmyslových trendů a podsekcí a zároveň spolupracují se společnostmi v portfoliu firmy. Ti, kteří pracují jako „junior spolupracovník“ a mohou po několika letech přejít na „senior spolupracovník“.
  • Principal je profesionál na střední úrovni, obvykle slouží ve správní radě portfoliových společností a má na starosti kontrolu jejich fungování bez velkých škytavek. Mají také na starosti identifikaci investičních příležitostí, do kterých má společnost investovat, a vyjednávání podmínek pro akvizici i odchod.
  • Ředitelé jsou na „partnerské cestě“ v závislosti na výnosech, které mohou generovat z obchodů, které uzavírají. Partneři se primárně zaměřují na identifikaci oblastí nebo konkrétních podniků, do nichž mají investovat, schvalování obchodů, ať už se jedná o investice nebo odchody, příležitostně sedí v představenstvu portfoliových společností a obecně zastupují společnost.

Příklad ze skutečného světa

Tim Draper je příkladem investora v oblasti rizikového kapitálu, který si vybudoval velké jmění investováním do raných a riskantních společností. Během rozhovoru s PodnikatelDraper uvádí, že svá rozhodnutí zakládá na investování do těchto raných společností zobrazováním toho, co by se mohlo firmě stát, pokud uspějí. Draper byl časným investorem do moderních technologických a sociálních mediálních gigantů včetně Twitteru, Skype a Ring a je také časným investorem do bitcoinů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: