Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je poměr ceny k pronájmu?

Jaký je poměr ceny a pronájmu?

Poměr ceny k pronájmu je poměr cen domů k anualizovanému nájemnému v dané lokalitě a slouží jako měřítko pro odhad, zda je levnější pronajmout nebo vlastnit nemovitost.

Jak funguje poměr ceny k pronájmu

Poměr ceny k pronájmu se používá jako indikátor toho, zda jsou trhy s bydlením spravedlivě oceněny, nebo zda jsou v bublině. Dramatické zvýšení poměru vedoucího k pádu trhu s bydlením v letech 2008–2009 bylo s odstupem času rudou vlajkou bubliny na trhu s bydlením. Trulia vytváří poměr ceny a pronájmu s názvem Trulia Rent Versus Buy Index, který porovnává celkové náklady na vlastnictví domu s celkovými náklady na pronájem podobné nemovitosti.

Shrnutí

  • Používá se jako měřítko pro odhad, zda je levnější pronajmout nebo vlastnit nemovitost.
  • Srovnává ekonomiku nákupu a pronájmu, neříká nic o cenové dostupnosti.
  • Vlastní poměr ceny a pronájmu společnosti Trulia se nazývá Index nájemného vs. nákupu, který porovnává celkové náklady na vlastnictví domu s celkovými náklady na pronájem podobné nemovitosti.

Celkové náklady na faktory vlastnictví domu v jistině a úroku hypotéky, daních z nemovitostí, pojištění, nákladech na uzavření, sdružení vlastníků domů (HOA), pojištění hypotéky a daňových výhodách, jako je odpočet úroků z hypotéky.

Trulia stanovila prahové hodnoty pro tyto poměry takto: poměr ceny k nájemnému od 1 do 15 naznačuje, že je mnohem lepší koupit než nájemné; poměr ceny k pronájmu od 16 do 20 naznačuje, že je obvykle lepší pronajmout si než koupit, a poměr ceny k pronájmu od 21 do více naznačuje, že je mnohem lepší pronajmout si než koupit.

Jak vypočítat poměr ceny k pronájmu

Poměr ceny k pronájmu se vypočítá vydělením střední ceny domu průměrným ročním nájemným a vzorec pro poměr ceny k pronájmu je:

.

Poměr ceny k pronájmu=Střední cena domuStřední roční nájem begin aligned & text Price-to-Rent Ratio = frac text Median Home Price text Median Annual Rent \ end aligned

.Poměr ceny k pronájmu=Střední roční nájemStřední cena domu...

Příklad použití poměru ceny k pronájmu

Ke druhému čtvrtletí roku 2019 byla střední domácí hodnota 226 000 USD. Střední nájemné za stejné čtvrtletí činilo 1 465 USD. Poměr ceny k pronájmu tak činil 12,86, tedy 226 000 / (1 465 x 12). Je to v celých USA, ale poměr ceny k nájemnému lze také vypočítat na základě údajů pro konkrétní město.

Celkové náklady na faktory nájemného ve skutečném nájemném a pojištění nájemce.

U verze Trulia v poměru cena / nájem, než se bublina na trhu s nemovitostmi rozpadla, byl její průměrný poměr cena / nájem kolem 15. To naznačuje, že ceny jsou z historického hlediska pro nájemce stále příznivější než kupující . Poměr vzrostl na 24,5 v roce 2007, poté klesl a v roce 2012 dosáhl dna.

Zvláštní úvahy

Poměr ceny k pronájmu ukazuje, zda by nákup nebo pronájem bylo pro danou nemovitost na daném trhu nejlepší. Index dostupnosti bydlení stanoví, zda si průměrná rodina může nemovitost dovolit na základě cen domů a úrovně příjmů. Cenová dostupnost bydlení se nejčastěji používá jako měřítko pro získání hypotéky.

Zatímco poměr cena / nájem srovnává ekonomiku nákupu a pronájmu, neříká nic o celkové cenové dostupnosti nákupu nebo pronájmu na daném trhu. Města, kde je pronájem i nákup velmi drahý, jako je San Francisco nebo New York, mohou mít stejný poměr ceny a pronájmu jako malé středozápadní město, kde jsou domy i nájemné relativně levné.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: