Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice participativních poznámek

Co jsou to participativní poznámky?

Účastnické směnky, označované také jako P-Notes, nebo PN, jsou finanční nástroje vyžadované investory nebo zajišťovacími fondy k investování do indických cenných papírů, aniž by se musely registrovat u Indické rady pro cenné papíry (SEBI). P-Notes patří do skupiny investic považovaných za offshore derivátové investice (ODI). Citigroup (C) a Deutsche Lender (DB) patří mezi největší emitenty těchto nástrojů.

Jakékoli dividendy nebo kapitálové zisky shromážděné z cenných papírů se vracejí investorům. Indické regulační orgány obecně nepodporují účastnické směnky, protože se obávají, že zajišťovací fondy jednající prostřednictvím účastnických směnek způsobí ekonomickou volatilitu na indických burzách.

Vysvětlivky k účasti

Zahraniční institucionální investoři vydávají finanční nástroje investorům v jiných zemích, kteří chtějí investovat do indických cenných papírů. FII je trader nebo investiční fond registrovaný v zemi mimo zemi, ve které investuje.

Tento systém umožňuje neregistrovaným zahraničním investorům nakupovat indické akcie bez nutnosti registrace u indického regulačního orgánu. Tyto investice jsou rovněž prospěšné professional Indii. Poskytují přístup k rychlým penězům na indickém kapitálovém trhu. Vzhledem k krátkodobé povaze investování mají regulační orgány méně pokynů pro zahraniční institucionální investory. Aby investovali na indických akciových trzích a vyhnuli se těžkopádnému schvalovacímu procesu regulačních orgánů, obchodují tito investoři spoluúčastní poznámky.

Shrnutí

  • Makléři a zahraniční institucionální investoři (FII) se musí zaregistrovat u rady pro cenné papíry v Indii.
  • Participativní poznámky umožňují neregistrovaným investorům investovat na indickém trhu.
  • Účastnické směnky, označované jako P-Notes nebo PN, jsou derivátními nástroji podkladových indických aktiv.
  • Participativní poznámky jsou populární investice, protože investor zůstává anonymní.

Jak fungují participativní poznámky?

Účastnické směnky jsou zahraniční derivátové nástroje s indickými akciemi jako podkladovými aktivy. Zprostředkovatelé a zahraniční institucionální investoři registrovaní u Indické rady pro cenné papíry a burzy (SEBI) vydávají účastnické směnky a investují jménem zahraničních investorů. Zprostředkovatelé musí každé čtvrtletí hlásit regulační radě svůj stav vystavení podílového listu. Dluhopisy umožňují zahraničním investorům s vysokým čistým jměním, zajišťovacím fondům a dalším investorům podílet se na indických trzích bez registrace u SEBI. Investoři šetří čas, peníze a kontrolu spojenou s přímou registrací.

Klady a zápory účastnických poznámek

S účastnickými poznámkami se snadno obchoduje v zahraničí prostřednictvím schválení a doručení. Jsou populární, protože investoři anonymně zaujímají pozice na indických trzích a zajišťovací fondy mohou anonymně provádět své operace. Některé subjekty směrují své investice prostřednictvím participativních poznámek, aby využily výhod daňových zákonů, které jsou k dispozici v určitých zemích.

Kvůli anonymitě však indické regulační orgány čelí potížím s určováním původního a konečného vlastníka participativních bankovek. Z tohoto důvodu vstupuje do země podstatná částka nevyúčtovaných peněz prostřednictvím účastnických bankovek. Tento tok nesledovaných finančních prostředků vyvolal některé červené vlajky.

Regulativní problémy s participativní poznámkou

SEBI nemá jurisdikci nad obchodováním s účastnickými bankovkami. Přestože se zahraniční institucionální investoři musí registrovat u indické regulační rady, účastnické směnky obchodování mezi zahraničními institucionálními investory se nezaznamenávají. Úředníci se obávají, že tato praxe může vést k tomu, že P-Notes budou použity k praní peněz nebo jiné nezákonné činnosti.

Tato neschopnost sledovat peníze je také důvodem, proč by speciální vyšetřovací tým (SIT) požadoval přísnější opatření pro dodržování předpisů professional obchodování s účastnickými směnkami. SIT je specializovaný tým důstojníků indického vymáhání práva, který se skládá z personálu vyškoleného k vyšetřování závažných trestných činů.

Když však vláda v minulosti navrhla obchodní omezení bankovek, indický trh se stal extrémně volatilním. Například v říjnu 2007 vláda oznámila, že uvažuje o omezení obchodování s obligacemi. Toto oznámení způsobilo, že index Sensex během dne klesl o 1744 bodů, což byl v té době více než osmiprocentní pokles.

Toto narušení trhu bylo reakcí na obavy investorů a vlády, že omezení P-Notes bude přímým zásahem do indické ekonomiky. Je to proto, že zahraniční institucionální investoři pomáhají podporovat růst indické ekonomiky, průmyslových odvětví a kapitálových trhů a rostoucí regulace by zahraničním penězům znesnadnila vstup na trh. Vláda se nakonec rozhodla neregulovat účastnické poznámky.

Současný stav předpisů o účastnické notě

Účastnické poznámky zůstávají zranitelné vůči regulačním rozhodnutím. Na konci roku 2017 indické regulační orgány zjistily, že P-Notes nemůže na indických trzích přijímat žádné derivátové pozice z jiných důvodů, než je zajištění. Jak uvádí EconomicTimes.IndiaTimes.com, tento přísný regulační zásah způsobil, že investice prostřednictvím P-Notes v průběhu roku 2018 poklesly, a nakonec v listopadu 2018 dosáhly minima více než 9-1 / 2 roku. Investice se však v prosinci 2018 po uvolnění regulačních orgánů odrazily některé z přísnějších požadavků.

Příklad ze skutečného světa

P-Notes lze použít k nákupu jakéhokoli indického cenného papíru, který trader chce, prostřednictvím řady kroků.

Trader ukládá prostředky do operací Usa nebo Evropy registrovaného zahraničního institucionálního investora (FII), jako je HSBC nebo Deutsche Financial institution. Investoři poté informují banku o indických cenných papírech nebo cenných papírech, které si přejí koupit. Prostředky se převádějí z investora na účet FII a FII vydává klientovi účastnické směnky a nakupuje podkladové akcie nebo akcie ve správném množství z indického trhu.

Trader je způsobilý pro příjem dividend, kapitálových zisků a jakýchkoli dalších výplat kvůli akcionářům, kteří mají akcie indické společnosti. FII hlásí všechny své emise každé čtvrtletí indickým regulačním orgánům, ale podle zákona nezveřejňuje identitu skutečného investora.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: