Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Pacific Exchange (PCX)?

Co je Pacific Trade (PCX)

Název Pacific Trade (PCX), který již neexistuje, byl jednou ze čtyř amerických burz professional obchodování s opcemi na akcie a jako první vyvinul a implementoval elektronický obchodní systém. Najednou, PCX držel operace v obou Los Angeles a San Francisku. Oba však uzavřeli počátkem roku 2000, kdy se společnost PCX spojila s arcibiskupskou burzou (ArcaEx), která se později spojila s newyorskou burzou. Následně platforma NYSE Arca nyní provádí všechny transakce PCX.

Pacifická burza pokračuje v podnikání v oblasti opcí a působí jako regulační služba společnosti ArcaEx. PCX také zahrnuje myšlenku hybridního modelu. V roce 2003 uvedla na trh program PCX-Furthermore, který umožňuje tvůrcům trhu provádět obchody – buď ze své základny, nebo elektronicky, ze vzdálených míst.

Shrnutí

  • Pacific Exchange (PCX) je burza cenných papírů a opcí umístěná v San Francisku v Kalifornii.
  • Jako první zavedl v United states of america plnohodnotný elektronický obchodní systém
  • Dodnes si místní firmy, jako jsou Casey Securities a Student Possibilities, udržují přítomnost na podlaze opcí. Významní investoři na straně prodejů, jako je Goldman Sachs, jsou rovněž přítomni na podlaze opcí.

Early Origins of Pacific Trade (PCX)

Zpočátku se společnost PCX vytvořila v San Francisku v roce 1882 jako „Burza cenných papírů a dluhopisů“. Burza byla využívána jak institucionálními, tak individuálními investory. Jeho původním účelem bylo usnadnit obchodování s akciemi spojené s velkým množstvím stříbra nalezeného v Nevadě. Formace přišla poté, co objev Comstocku Lode bohatého na stříbro vyvolal do oblasti šílený stříbrný nával. Mnoho lidí se z objevu Comstock Lode stalo milionáři, včetně čtveřice známých jako „Bonanza Kings“. Tuto čtveřici tvořili James Graham Honest, John William Mackay, William S. O’Brien a James Claire Flood. Ikonická potopní budova v San Francisku na Industry Street dostává své jméno od Jamese Flooda z Bonanza Kings.

V roce 1957 byla burza po sloučení burz v San Francisku a Los Angeles oficiálně přejmenována na PCX. Po celá léta byla PCX oporou ve finanční čtvrti San Franciska. Jeho otevřený systém obchodování s křikem se však s nástupem počítačů a elektronického obchodování stal archaickým. Společnost PCX ukončila svoji činnost v roce 2005. Před uzavřením trhu však zaznamenala silnou obchodní aktivitu a do poloviny 80. allow se stala třetím největším trhem v zemi.

Budova San Francisco Pacific Exchange, která se nachází na 301 Pine Street v San Francisku, byla prodána soukromým vývojářům a následně přeměněna na health centrum.

Během svého 124letého běhu fungoval PCX během některých z nejvýznamnějších ekonomických událostí v zemi. Mezi tyto události patří kalifornská zlatá horečka, velká hospodářská krize a časné používání počítačů k obchodování s akciemi.

PCX nebyla jedinou burzou, jejíž osud byl změněn pokrokem obchodní technologie. Burza v Cincinnati, založená v roce 1885, uzavřela své patro a v roce 1980 se stala téměř zcela elektronickou a přejmenovala se na Nationwide Stock Exchange (NSE). Podobně je Bostonská burza cenných papírů, nyní Nasdaq, založená v roce 1830, zakládajícím členem plně elektronické burzy cenných papírů v Bostonu. Burza cenných papírů v Chicagu (CHX), založená v roce 1882, v průběhu enable absorbovala několik svých konkurentů v Clevelandu, St. Louis, Minneapolis a dokonce i v New Orleans.

Příklad ze skutečného světa

Když společnost Archipelago Holdings Inc. absorbovala PCX, Arca souhlasila s výplatou mateřské společnosti PCX, společnosti PCX Holdings, 50,7 milionu dolarů za získání jejích dvou klíčových aktiv: elektronického systému používaného professional obchodování s opcemi na akcie a samoregulační licence, která umožnila výměnu -Police své operace. Akcionáři PCX obdrželi 20% z kupní ceny akcií souostroví, což akcionářům poskytlo podstatný podíl v subjektu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: