Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice otevřené pozice

Co je to otevřená pozice?

Otevřenou pozicí v investování je jakýkoli zavedený nebo vstoupený obchod, který se ještě musí uzavřít s protikladným obchodem. Otevřená pozice může existovat po nákupu, dlouhé pozici, prodeji nebo krátké pozici. V každém případě zůstává pozice otevřená, dokud nedojde k protichůdnému obchodu.

Shrnutí

  • Otevřená pozice je obchod, který byl zaveden, ale který dosud nebyl uzavřen s protikladným obchodem.
  • Pokud trader vlastní 300 akcií akcie, má otevřenou pozici v této akci, dokud není prodána.
  • Otevřená pozice představuje pro investora tržní expozici a riziko zůstává, dokud není pozice uzavřena.
  • Denní obchodníci otevírají a uzavírají své pozice během několika sekund a snaží se, aby na konci dne nebyly otevřené pozice.

Otevřená pozice vysvětlena

Například se říká, že trader, který vlastní 500 akcií určité akcie, má v této akci otevřenou pozici. Když investor prodá těchto 500 akcií, pozice se uzavře. Investoři typu purchase-and-keep obvykle mají v daném okamžiku jednu nebo více otevřených pozic. Krátkodobí obchodníci mohou provádět „zpáteční“ obchody pozice se otevírá a zavírá během relativně krátké doby. Denní obchodníci a skalpeři mohou dokonce otevřít a zavřít pozici během několika sekund a pokusit se zachytit minimální, ale vícenásobné cenové pohyby po celý den.

Otevřené pozice a rizika

Otevřená pozice představuje professional investora tržní expozici. Riziko existuje, dokud se pozice nezavře. Otevřené pozice lze držet od minut do enable v závislosti na stylu a cíli investora nebo obchodníka.

Portfolia se samozřejmě skládají z mnoha otevřených pozic. Míra rizika spojeného s otevřenou pozicí závisí na velikosti pozice ve vztahu k velikosti účtu a době držení. Obecně lze říci, že dlouhé doby držení jsou rizikovější, protože existuje větší expozice neočekávaným událostem na trhu.

Jediným způsobem, jak eliminovat expozici, je zavřít otevřené pozice. Zejména uzavření krátké pozice vyžaduje zpětný odkup akcií, zatímco uzavření dlouhé pozice znamená prodej dlouhé pozice.

Otevřená diverzifikace polohy

Doporučení pro investory je omezit riziko pouze držením otevřených pozic, které se rovnají 2% nebo méně z jejich celkové hodnoty portfolia. Rozložením otevřených pozic v různých tržních sektorech a třídách aktiv může trader také snížit riziko diverzifikací. Například držení 2% pozice portfolia v akciích rozložených do více sektorů – jako jsou finance, informační technologie, zdravotnictví, veřejné služby a spotřební zboží spolu s aktivy s pevným výnosem, jako jsou státní dluhopisy – představuje diverzifikované portfolio.

Investoři upravují alokaci podle odvětví podle tržních podmínek, ale udržení pozic pouze na 2% na akcii může riziko vyrovnat. K omezení ztrát a eliminaci expozice společností s nízkým výkonem se rovněž doporučuje použít quit-loss k uzavření pozic. Investoři jsou vždy náchylní k systémovému riziku, když drží otevřené pozice přes noc.

Otevřená pozice a denní obchodování

Denní obchodníci nakupují a prodávají cenné papíry během jednoho obchodního dne. Tato praxe je běžná na devizových a akciových trzích. Denní obchodování je však riskantní, a ne pro začínajícího obchodníka. Denní obchodník se pokusí zavřít všechny své otevřené pozice před koncem dne. Pokud tak neučiní, drží se své rizikové pozice přes noc nebo déle, během nichž se trh může obrátit proti nim.

Denní obchodníci jsou obvykle disciplinovaní odborníci mají plán a držet se ho. Kromě toho mají denní obchodníci často dostatek peněz na hazardování při denním obchodování. Čím menší jsou cenové pohyby, tím více peněz je zapotřebí k tomu, aby se tyto pohyby využily.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: