Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice nositelné technologie

Co je nositelná technologie?

Nositelná technologie, známá také jako „nositelná“, je kategorie elektronických zařízení, která lze nosit jako příslušenství, zabudovat do oděvu, implantovat do těla uživatele nebo dokonce tetovat na kůži. Zařízení jsou palms-absolutely free gadgety s praktickým využitím, poháněné mikroprocesory a vylepšené o schopnost odesílat a přijímat details přes online.

Díky rychlému přijetí těchto zařízení se nositelná technologie dostala do popředí internetu věcí (IoT).

Shrnutí

  • Nositelná technologie se vyvíjí do důležité kategorie internetu věcí s aplikacemi, které mění život v medicíně a dalších oborech.
  • Vývoj této technologie, známý také jako nositelná zařízení, umožnil rozvoj mobilních sítí, vysokorychlostní přenos dat a miniaturizované mikroprocesory.
  • Tyto technologie mohou být nošeny, zabudovány do látky nebo doplňků nebo tetovány přímo na kůži.

Jak funguje nositelná technologie

O nositelné technologii lze říci, že existuje již od doby, kdy byly brýle vyvinuty ve 13. století. Hodinky dostatečně malé na to, aby je bylo možné nosit, existují zhruba od roku 1500. Moderní nositelná technologie je ale definována jako zabudování mikroprocesoru a připojení k internetu.

Růst mobilních sítí umožnil vývoj nositelné technologie. Sledovače conditioning aktivit byly první velkou vlnou nositelné technologie, která se uchytila ​​u spotřebitelů. Poté se náramkové hodinky staly obrazovkou a byly přidány robustnější mobilní aplikace. Bluetooth náhlavní soupravy, inteligentní hodinky a brýle s webovým ovládáním – to vše umožňuje lidem přijímat facts ze sítí Wi-Fi. Herní průmysl přidává další nositelná zařízení s virtuální realitou a náhlavními soupravami professional rozšířenou realitu.

Specializované a praktické aplikace

Byly také nějaké propadáky, zejména Google Glass. Brýle s připojením k internetu se ještě mohou objevit professional speciální použití, ale rozhodně to neudělaly jako módní doplněk.

Zdá se, že zaměření na vývoj nositelné technologie se nyní pohybuje od spotřebního příslušenství k více specializovaným a praktickým aplikacím. Mikročipové implantáty se nyní používají k nahrazení klíčů a hesel. Čipy vložené do prstu používají komunikaci na blízkém poli (NFC) nebo vysokofrekvenční identifikaci (RFID) a jsou podobné čipům používaným ke sledování ztracených zvířat. Americká armáda údajně zvažuje použití čipů RFID ke sledování svých vojáků po celém světě.

Skutečné aplikace, které mění nositelnou technologii, lze však nalézt ve zdravotnických zařízeních.

Společnost Cyrcadia Health and fitness vyvinula iTBra, inteligentní opravu, která dokáže detekovat časné příznaky rakoviny prsu a přenášet informace do laboratoře k analýze.

Příklady nositelné technologie

V posledních několika letech došlo k rychlému vývoji a zavedení produktů nositelných technologií přizpůsobených professional lékařské a zdravotnické účely. Tyto zahrnují:

  • V Louisville v Kentucky se nositelná zařízení společnosti AIR Louisville používají ke sledování místní kvality ovzduší, měření znečišťujících látek a identifikaci hotspotů professional obyvatele s dýchacími potížemi.
  • Společnost Cyrcadia Overall health vyvinula iTBra, inteligentní opravu, která dokáže detekovat časné příznaky rakoviny prsu a přenášet informace do laboratoře k analýze.
  • Nositelné lékařské výstražné monitory rozšiřují větší mobilitu a nezávislost na starší a postižené.
  • Chytré tetování, které obsahují flexibilní elektronické senzory, se vyvíjejí k monitorování srdeční a mozkové činnosti, poruch spánku a svalové funkce. I když jsou dočasné, jsou zkoumány i inkousty!
  • Chytré hodinky professional lidi s Parkinsonovou chorobou sledují příznaky a přenášejí facts, aby bylo možné vytvořit více personalizované plány léčby.
  • Dětská monitorovací zařízení vybavená GPS jsou k dispozici od mnoha výrobců za pouhých 25 $.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: