Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice London Metal Exchange (LME)

Co je London Metal Exchange (LME)?

London Metal Exchange (LME) je komoditní burza, která se zabývá futures a opcemi na kovy. LME je burza neželezných kovů, což znamená, že železo a ocel se tam neobchodují. Místo toho obchodovatelné smlouvy zahrnují hliník, měď, zlato, stříbro, kobalt a zinek.

LME se sídlem v Londýně v Anglii je světovým centrem obchodování s průmyslovými kovy a na burze je obchodováno více než tři čtvrtiny veškerého obchodování s futures na neželezné kovy.

Shrnutí

  • London Metals Exchange (LME) je jednou z největších komoditních burz na světě.
  • Futures a opční smlouvy na kovy, jako je zlato, stříbro, zinek a měď, jsou uvedeny pro obchodování na LME.
  • Živí plotéři a spekulanti jsou aktivní na burze kovů, hedžové se obracejí na futures a možnosti ke zmírnění rizika a spekulanti usilující o krátkodobé zisky převzetím rizika.
  • LME představuje jediný zbývající trh s obchodováním s fyzickými komoditami v Evropě, protože craze se neustále posouvá k elektronickému obchodování a od otevřeného protestu.

Porozumění LME

LME je jedním z hlavních komoditních trhů na světě a umožňuje obchodování s kovovými opcemi a futures kontrakty. Uvádí také futures kontrakty na svém London Metal Trade Index (LMEX), což je index, který sleduje ceny kovů, které se na burze obchodují.

Opce a futures kontrakty na LME jsou standardizovány s ohledem na data vypršení platnosti a velikost. Information vypršení platnosti jsou strukturována tak, aby si obchodníci mohli vybírat z denních, týdenních a měsíčních kontraktů. Mezitím se smlouvy obchodují ve velikostech nazývaných šarže, jejichž hmotnost se pohybuje od 1 do 65 tun. Velikost šarže se bude lišit v závislosti na kovu.

Účastníci trhu na LME se obvykle snaží zajistit riziko nebo se snaží převzít riziko. Zajišťovatelem může být producent nebo spotřebitel a hledá pozici v budoucí nebo opční smlouvě na ochranu před budoucími cenovými pohyby na trhu s kovy. Na druhé straně obchodníci a spekulanti nakupují nebo prodávají futures na kovy nebo opce, aby mohli těžit z krátkodobých cenových pohybů.

Společnost Hong Kong Exchanges and Clearing vlastní Londýnskou burzu kovů od doby, kdy akcionáři LME v červenci 2012 hlasovali o schválení prodeje burzy. Craze konsolidace se stal běžným mezi světovými burzami za účelem snížení nákladů a jako burzy bojují o přežití ve vysoce konkurenčním světě. Například skupina CME získala v roce 2008 newyorskou obchodní burzu. NYMEX se v roce 1994 spojila s komoditní burzou Comex a vytvořila v té době největší fyzickou komoditní burzu.

Druhy komoditních burz

Londýnská burza kovů má tři způsoby obchodování s kovy: otevřený protest, prostřednictvím elektronické obchodní platformy LME Decide on nebo prostřednictvím telefonních systémů. Povaha komoditních burz se rychle mění. Tento pattern se ubírá směrem k elektronickému obchodování a od tradičního otevřeného obchodování s pobouřením, kde se obchodníci setkávají tváří v tvář nebo v obchodních boxech.

V červenci 2016 uzavřela skupina CME skupinu obchodování s komoditami NYMEX. NYMEX byl poslední svého druhu, ale většina jeho objemu energie a kovů se přesunula na počítače. Podobným krokem o rok dříve uzavřela CME v Chicagu komoditní obchodní bare minimum a ukončila 167 let starou tradici přímého obchodování ve prospěch elektronického obchodování.

Není jasné, jak dlouho bude LME schopna udržet svůj fyzický product otevřeného obchodování s pobouřením. Je to jediná fyzická komoditní burza v Evropě, která zbývá. Rychlý pokrok a přijetí elektronického obchodování však nefunguje ve prospěch modelu otevřeného protestu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: