Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice hodnoty akcií

Co je to hodnotová akcie?

Hodnotová akcie je akcie, které se obchodují za nižší cenu v porovnání se svými fundamenty, jako jsou dividendy, výnosy nebo prodeje, což je atraktivní professional hodnotné investory.

Shrnutí

  • Mezi běžné vlastnosti hodnotných akcií patří vysoký dividendový výnos, nízký poměr P / B a / nebo nízký poměr P / E.
  • Hodnotová akcie má obvykle výhodnou cenu, protože investoři považují společnost za nepříznivou na trhu.
  • Hodnotová akcie má obvykle cenu akcií nižší než ceny akcií společností ve stejném odvětví.

Porozumění hodnotové akcieě

Hodnotová akcie je obchodování s cennými papíry za nižší cenu, než jakou může jinak ukazovat výkon společnosti. Investoři do hodnotových akcií se snaží vydělávat na neefektivnosti trhu, protože cena podkladového akcií nemusí odpovídat výkonu společnosti.

Mezi běžné vlastnosti hodnotných akcií patří vysoký dividendový výnos, nízký poměr cena / kniha (poměr P / B) a / nebo nízký poměr cena / zisk (poměr P / E). Investoři mohou najít hodnotné akcie pomocí investiční strategie „Dogs of the Dow“ tak, že si na začátku každého roku zakoupí na Dow Jones 10 akcií s nejvyššími výnosy z dividend a poté každý rok upraví portfolio.

Na rozdíl od hodnotových akcií jsou růstové akcie akciemi společností se silným očekávaným růstovým potenciálem. Vyvážené a diverzifikované portfolio bude obsahovat jak hodnotové akcie, tak růstové akcie. Investiční manažeři je označují jako smíšený fond.

Jak zjistit spotovou hodnotu akcií

Hodnotová akcie bude mít výhodnou cenu, protože investoři považují společnost za nepříznivou na trhu. Hodnotová akcie má obvykle cenu akcií nižší než ceny akcií společností ve stejném odvětví. Hodnotové akcie mohou také spadat do sektoru, který obchoduje se slevou pro širší trh.

Negativní reklama související s neuspokojivými zprávami o výdělcích nebo právními problémy jsou indikátory hodnotové akcie, protože trh bude negativně vnímat dlouhodobé vyhlídky společnosti. Hodnota akcií bude s největší pravděpodobností pocházet od vyspělé společnosti se stabilní emisí dividend, která dočasně zažívá nepříznivé události. Společnosti, které nedávno vydaly akcie, však mají potenciál vysoké hodnoty, protože mnoho investorů o subjektu nemusí vědět.

Riziko a návratnost cenných papírů

U všech jejich potenciálních vzestupů jsou hodnotové akcie považovány za riskantnější než růstové akcie kvůli skeptickému přístupu, který k nim trh zaujímá. Aby se hodnota akcií stala výnosnou, musí trh změnit své vnímání společnosti, která je považována za riskantnější než rozvíjející se růstová entita. Z tohoto důvodu je u hodnotové akcie obvykle vyšší pravděpodobnost vyššího dlouhodobého výnosu než u růstové akcie kvůli podkladovému riziku.

Hodnota akcie může potřebovat nějaký čas, aby se vynořila ze své podhodnocené pozice. Riziko investice do hodnotné akcie spočívá v tom, že se tento vznik nemusí nikdy uskutečnit.

Příklad hodnotových akcií

Od června 2019 představují velké banky peněžních heart hodnotové akcie. Financial institution of The united states Company (BAC), JPMorgan Chase & Co. (JPM), Wells Fargo & Organization (WFC) a Citigroup Inc. (C) obchodují se značnou slevou na trhu na základě výdělků. Například Citigroup má poměr P / E 9,67 ve srovnání s 19,12 pro průměrnou společnost S&P 500.

Investoři mohou získat expozici vůči portfoliu hodnotných akcií pomocí fondů obchodovaných na burze (ETF). Tři z největších hodnotových ETF založených na spravovaných aktivech (AUM) zahrnují Vanguard Price Index Fund ETF (VTV), iShares Russell 1000 Price ETF (IWD) a iShares S&P 500 Benefit ETF (IVE). Všechny tři fondy jsou speciálně navrženy tak, aby sledovaly cenu a výnosnost akcií s velkou kapitalizací v United states of america.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: