Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Daně z fyzických investic do zlata a stříbra

Mnoho investorů dává přednost vlastnictví fyzického zlata a stříbra místo fondů obchodovaných na burze (ETF), které investují do těchto drahých kovů. Zatímco daňové důsledky vlastnictví a prodeje ETF jsou velmi jednoduché, jen málo lidí plně rozumí daňovým dopadům vlastnictví a prodeje fyzických slitků. Níže je uveden popis toho, jak jsou tyto investice zdaňovány, jakož i jejich požadavky na podávání zpráv o daních, výpočty nákladových základů a způsoby, jak kompenzovat jakékoli daňové závazky z prodeje fyzického zlata nebo stříbra.

Daňové důsledky prodeje fyzického zlata nebo stříbra

Fyzické podíly v drahých kovech, jako je zlato, stříbro, platina, palladium a titan, považují Interior Profits Services (IRS) za kapitálová aktiva specificky klasifikovaná jako sběratelské předměty. Držba v těchto kovech, bez ohledu na jejich formu – například pruty, pruty, vzácné ražby nebo ingoty – podléhá dani z kapitálových výnosů. Daň z kapitálových výnosů je splatná až po prodeji těchto účastí a pokud byly drženy déle než jeden rok.

Zatímco mnoho obchodovatelných finančních cenných papírů, jako jsou akcie, podílové fondy a ETF, podléhá krátkodobým nebo dlouhodobým sazbám daně z kapitálových výnosů, prodej fyzických drahých kovů je zdaňován mírně odlišně. Fyzické podíly ve zlatě nebo stříbře podléhají dani z kapitálových výnosů rovnající se vaší mezní sazbě daně, a to až do výše 28%. To znamená, že jednotlivci v daňových pásmech 33%, 35% a 39,6% musí zaplatit pouze 28% ze svých prodejů fyzických drahých kovů. Krátkodobé zisky z drahých kovů jsou zdaněny sazbami běžného příjmu... ..

Požadavky na hlášení

Daňové závazky z prodeje drahých kovů nejsou splatné v okamžiku uskutečnění prodeje. Místo toho je třeba v daňovém přiznání uvést prodej fyzického zlata nebo stříbra v příloze D formuláře 1040..V závislosti na typu kovu, který prodáváte, musí být formulář 1099-B předložen IRS v době prodeje, protože tyto prodeje jsou považovány za příjem..Mezi položky, které takové podání vyžadují, patří nominální hodnota 1 000 USD ve výši 90% stříbrných desetníků, čtvrt nebo půl dolaru a 25 nebo více zlatých javorových listů o objemu 1 unce, zlatých Krugerrandových nebo zlatých mexických mincí Onza. Zlaté a stříbrné cihly, které mají 1 kilogram nebo 1 000 trojských uncí, také vyžadují registraci. Prodej mincí American Gold Eagle nevyžaduje podání formuláře 1099-B..Daňový doklad za všechny tyto prodeje je splatný současně se splatností vašeho běžného daňového dokladu.

Základ nákladů fyzického zlata a stříbra

Výše daně splatné z prodeje drahých kovů závisí na nákladové bázi samotných kovů. Pokud si kovy kupujete sami, základ nákladů se rovná částce zaplacené za kov. IRS vám umožňuje přidat do základu určité náklady, což může v budoucnu snížit vaši daňovou povinnost. Lze přidat určité položky, například náklady na hodnocení.

Existují dva speciální scénáře výpočtu základu nákladů na fyzické zlato nebo stříbro. Za prvé, pokud kovy obdržíte jako dárek, základ nákladů se rovná tržní hodnotě kovů v den, kdy je dárce koupil. Pokud je v době obdarování tržní hodnota kovů nižší, než kolik zaplatila osoba, která vám je dala, pak se nákladová báze rovná tržní hodnotě v den, kdy obdržíte dárek. Pokud jde o druhý speciální scénář, pokud zdědíte zlato nebo stříbro, pak se nákladová báze rovná tržní hodnotě v den úmrtí osoby, od které jste zdědili kovy...

Příklad daně a možnosti kompenzace

Jako příklad předpokládejme, že dnes nakoupíte 100 uncí fyzického zlata za 1 330 dolarů za unci. O dva roky později prodáte všechny své zlaté podíly za 1 500 $ za unci. Nacházíte se v daňové pásmu 39,6%. Nastane následující scénář:

Základ nákladů = (100 x 1 330 $) = 133 000 $

Výtěžek prodeje = (100 x 1550 $) = 150 000 $

Kapitálové zisky = 150 000 $ – 133 000 $ = 17 000 $

Splatná daň = 28% (maximální procento) x 17 000 $ = 4760 $

Kapitálové ztráty z jiných sběratelských předmětů lze použít k vyrovnání daňové povinnosti. Pokud například prodáváte stříbro se ztrátou 500 USD, můžete tyto částky vykompenzovat a dlužíte pouze 4260 USD. Nebo můžete ušetřit 500 USD jako ztrátový převod do budoucna.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: