Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je to dlouhodobý krátký podílový fond?

Prolonged-Short Fund je podílový fond, který drží investice dlouho a navíc prodává cenné papíry, které nevlastní (brief). Cílem dlouhodobě krátkého fondu je najít investice, u nichž se předpokládá, že půjdou nahoru, a najít investice, u nichž se očekává, že půjdou dolů, a investovat do obou ve snaze zvýšit výnosy. Pokud například trader vloží 100 $ do dlouhodobého krátkého podílového fondu, správce fondu obvykle vezme celých 100 $ a investuje dlouho do aktiv, o kterých si myslí, že budou fungovat dobře. Poté manažer použije tento kapitál jako marži k otevření krátké pozice a prodeji aktiv, o kterých si myslí, že budou špatně. Když zkrátí tato aktiva, obdrží hotovost, řekněme 30 $ professional tento příklad. Poté by použil těchto 30 $ k dlouhodobému investování do více aktiv, takže celkem by měl 130 $ dlouhé portfolio a 30 $ krátké portfolio, což by efektivně využilo vaši počáteční investici 100 $ na investice v hodnotě 160 $. Tento typ fondu s dlouhým krátkým časem se v příkladu nazývá podílový fond 130/30.

Dlouhodobě krátké fondy

Většina podílových fondů je tradičně dlouhodobá, což znamená, že pokud by se něco považovalo za podhodnocené, investovalo by se do něj a pokud by se cenný papír považoval za nadhodnocený, jediná věc, kterou investoři mohou udělat, je vyhnout se investování do něj. Dlouhodobě krátké fondy umožňují manažerovi větší flexibilitu při provádění jeho analýzy. Investoři by si však měli být vědomi rizik spojených s investováním do tohoto typu podílového fondu. Pokud by správce fondu provedl dobré investice, kombinace dlouhého a krátkého portfolia by zvýšila návratnost fondů. Na druhou stranu, namísto pouhého vybírání akcií, o kterých si manažeři myslí, že půjdou nahoru, musí také předpovědět, které akcie jdou dolů, což znamená, že dovednost manažerů vybírat akcie je velmi důležitá. Pokud je historická výkonnost podílového fondu náznakem, je extrémně obtížné najít správce fondu, který by trvale překonával trh s fondy s dlouhou výdrží. Najít 10, který dokáže předvídat růst akcií a pokles akcií, může být ještě náročnější.

Advisor Perception

Rebecca Dawson
Silber Bennett Money, Los Angeles, CA.

Dlouhé krátké podílové fondy jsou tržně neutrální a svou expozici rozdělují rovnoměrně mezi dlouhé a krátké pozice ve snaze získat mírný výnos, který není vázán na výkyvy trhu. Tato strategie usiluje o růst kapitálu a příjem.

Dlouhodobě krátké strategie jsou nejvhodnější pro investory, kteří očekávají v příštích letech nízké výnosy z akcií, protože tyto strategie se nespoléhají pouze na tržní výnosy. V tomto prostředí mohou být nejlepšími fondy ty, které se snaží snížit expozici na akciovém trhu, aniž by ji eliminovaly.

Cílem je získat většinu výnosů trhu, když akcie vzrostou, a vyrovnat ztráty, když akcie klesnou. Problém těchto fondů spočívá v tom, že neutrální investoři by jim mohli dát přednost, zatímco každý trader, který je buď býčí nebo medvědí, má lepší možnosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: