Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je první „veganské ETF“?

Na všechno existuje fond obchodovaný na burze (ETF). S každým rokem se axiom ukazuje jako stále pravdivější. Počet ETF explodoval a pole rostlo přeplněné tisíci investičních možností. Každý fond si klade za cíl nabídnout nízkonákladová portfolia aktiv, často propojená podle tématu, trendu nebo jiné shodnosti.

VEGN

Investoři, kteří se obávají změny klimatu nebo týrání zvířat nebo obojího, nyní mají ETF, která se věnuje tomuto tématu: americký Vegan Weather ETF (VEGN). Fond poskytuje společnosti Further than Investing a Outside of Advisors IC. Společnost Beyond Investing uvádí jako svou adresu poštovní schránku na Floridě, zatímco společnost Past Advisors IC sídlí v Jersey... ..

Shrnutí

  • Americké veganské klimatické ETF je prvním fondem, který se specializuje na veganské investice.
  • Fond investuje do společností šetrných k životnímu prostředí a bez krutosti, jako jsou Microsoft, Apple a Facebook.
  • Fond má poměr výdajů ,60%...
  • V květnu 2020 měla ETF aktiva v hodnotě 18 milionů USD...

O fondu

Podle prospektu fondu má za cíl „řešit obavy veganů, milovníků zvířat a ekologů tím, že se vyhne investicím do společností, jejichž aktivity přímo přispívají k utrpení zvířat, ničení přírodního prostředí a změně klimatu.“.Tím se americké veganské klimatické ETF dostává do rostoucí třídy sociálně odpovědných fondů.

Abychom našli členy indexu, americký Vegan Local climate ETF začíná Solactive US Big Cap Index, který se skládá z přibližně 500 společností. Odtamtud fond odstraní všechny společnosti zabývající se testováním na zvířatech, produkty pocházejícími ze zvířat, chováním zvířat a zvířaty používanými při sportu nebo zábavě. Vyloučeny jsou také společnosti na fosilní paliva, společnosti, které spalují fosilní paliva na výrobu energie, a jakékoli společnosti s významnou uhlíkovou stopou nebo historií ničení životního prostředí. Tabákové, vojenské a obranné společnosti jsou vyloučeny spolu se společnostmi spojenými s porušováním lidských práv...

K 31. březnu 2020 měla americká Vegan Climate ETF 268 společností vážených tržní kapitalizací. Mezi nejvýznamnější podíly patří Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) a Fb (FB)..Fond měl v květnu 2020 aktiva v hodnotě přibližně 18 milionů USD...

Za správu fondu odpovídá tým tří osob. Mají předchozí zkušenosti s ETF na Charles Schwab, BlackRock a State Avenue...

Náklady pro investora

Jak je u veganských alternativ k tradičním produktům a službám často zvykem, mohou investoři očekávat, že za své investice do amerického veganského klimatického ETF zaplatí prémii. Poměr nákladů je ,60% ve srovnání s průměrnými náklady ,40% pro sociálně odpovědné ETF... ..

Zaměření na společenskou odpovědnost je stále dost na to, aby přilákalo mnoho dychtivých investorů, včetně vysokého podílu tisíciletých investorů, kteří chtějí těžit z investování, aniž by to ohrozilo jejich hodnoty. Téměř 100 sociálně odpovědných ETF drží společně aktiva v hodnotě přibližně 30 miliard USD,.což ukazuje, že investoři jako skupina berou tento přístup docela vážně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: