Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je odvětví kovů a těžby?

Kovoprůmysl a těžební průmysl je průmysl zaměřený na lokalizaci a těžbu zásob kovů a nerostů po celém světě. Globální zásoby kovů a minerálů se těží za účelem zisku a poté se používají při výrobě šperků, průmyslových aplikacích a investicích. Sektor má významný počet společností umístěných na mezinárodní úrovni a působí s velkými příjmy...

Shrnutí

  • Kovoprůmysl a těžební průmysl je průmysl zaměřený na lokalizaci a těžbu zásob kovů a nerostů po celém světě.
  • Globální zásoby kovů a minerálů se těží za účelem zisku a poté se používají při výrobě šperků, průmyslových aplikacích a investicích.
  • Kovy zahrnují drahé kovy, jako je zlato, platina a stříbro, zatímco průmyslové kovy zahrnují ocel, měď a hliník.
  • Těžba nerostů zahrnuje těžbu nerostů, včetně uhlí a drahých kamenů, jako jsou diamanty.

Drahé kovy a průmyslové kovy

Kovy jsou rozděleny do dvou kategorií drahé kovy a průmyslové kovy. Mezi drahé kovy patří zlato, platina a stříbro. Drahé kovy jsou považovány za vzácné a mohou s nimi souviset s vysokou ekonomickou hodnotou. Drahé kovy také odvozují svoji hodnotu od toho, k čemu se používají, jako je zlato, které je v době ekonomické nejistoty považováno za bezpečnou investici. Některé drahé kovy se používají v průmyslových a výrobních procesech. Palladium se například používá v elektronice.

Průmyslové a obecné kovy se používají ve stavebnictví, výrobě a technologickém průmyslu a zahrnují měď, hliník, ocel a zinek. Měď a ocel se ve výrobě často používají, zejména v Číně a Indii. Cenu mědi investoři pečlivě sledují, protože může sloužit jako indikátor ekonomického růstu. Pokud ceny mědi rostou spolu s poptávkou, může to naznačovat, že roste také výrobní činnost, což by mohlo vést k celosvětovému vyššímu hospodářskému růstu.

Mezi typické činnosti v odvětví kovů patří výroba kovů, obchodování s kovy a investice do kovů. Většina výnosů je přímým důsledkem těchto činností. Kovy mají širokou škálu použití a těžba se zvyšuje s rostoucí poptávkou na trhu..Průmyslová a klenotnická použití rostou s růstem ekonomické aktivity, zatímco zpomalená ekonomika obvykle zvyšuje využití drahých kovů professional investiční účely... .Minerály mají také těžké průmyslové využití a jsou těženy stále více, když ekonomická poptávka vyžaduje růst těžby.

Těžba nerostů

Těžba nerostů je těžba nerostů, jako je uhlí a drahých kamenů. Uhlí je významným těžebním produktem vyráběným v podstatných množstvích po celém světě..Tento minerál poskytuje přibližně 38% celosvětové energie a je silně závislý na výrobě elektřiny..Obavy o životní prostředí vedly některé země ke snížení produkce uhlí, přesto se mnoho rozvojových zemí spoléhá na zvyšování produkce uhlí, aby udrželo pokračující ekonomický růst... ..

Diamanty, oblíbený minerál pro klenotnický průmysl, se také vyrábějí professional průmyslové použití. Diamanty se používají k výrobě silných brusiv, pil a řezných nástrojů, protože tento minerál je nejsilnější dostupnou látkou..Průmyslové diamanty se často vyrábějí uměle..To udržuje nízké náklady tím, že se snižuje potřeba získávání diamantů těžbou. Popularita diamantových šperků udržuje silnou poptávku po diamantech a podporuje další těžbu diamantů a hledání nových rezerv...

Těžební průmysl

Těžařský průmysl jako celek má cykly boomu a krachů, které úzce sledují globální ekonomické podmínky..Jako takový se toto odvětví spoléhá na to, že další průmyslová odvětví budou nadále hledat nové využití kovů a minerálů a podporovat trvalou potřebu těžby. Nové využití nerostů podporuje těžební odvětví, když ekonomické podmínky nejsou příznivé pro investiční využití nebo výrobu šperků.

Různorodost způsobů, jak mohou investoři nakupovat a držet investice do nerostů, podpořila jejich investiční popularitu a zpřístupnila investice do nerostů více členům veřejnosti prostřednictvím vzájemných fondů a akcií drahých kovů. Těžařský průmysl, i když je podporován mnoha způsoby použití drahých kovů, čelí novým výzvám, které zvyšují obtíže spojené s rozvojem a rozšiřováním těžební činnosti..Vládní regulace, environmentální výzvy a další problémy zvyšují náklady na těžbu a komplikují nové operace.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: