Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je odhad příjmů?

Odhad zisku je odhad analytika pro budoucí čtvrtletní nebo roční zisk společnosti na akcii (EPS). Odhady budoucích příjmů jsou pravděpodobně nejdůležitějším vstupem při pokusu o ocenění firmy. Umístěním odhadů na výnosy firmy za určitá období (čtvrtletně, ročně atd.) Mohou analytici pomocí analýzy peněžních toků přiblížit reálnou hodnotu společnosti, což zase poskytne cílovou cenu akcie.

Odhad příjmů

Analytici používají k odvození odhadu EPS prognostické modely, vedení a základní informace o společnosti. Účastníci trhu se při měření výkonnosti společnosti silně spoléhají na odhady příjmů.

Odhady analytiků jsou často agregovány za účelem vytvoření konsensuálních odhadů. Používají se jako měřítko, podle kterého se hodnotí výkonnost společnosti. Překvapení výdělků nastane, když společnosti chybí odhad konsensu buď tím, že vydělá více, než se očekávalo, nebo méně.

Společnosti často spravují své výdělky pečlivě, aby zajistily, že nebudou chybět odhady konsensu. Výzkum ukázal, že společnosti, které soustavně překonávají odhady příjmů, překonávají trh. Některé společnosti tedy stanovily nízká očekávání poskytnutím dopředného vedení, jehož výsledkem jsou konsensuální odhady, které jsou nízké ve srovnání s pravděpodobnými výdělky. Výsledkem je, že společnost důsledně překonává odhady konsensu. V tomto případě je překvapení příjmů stále méně překvapivé.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: