Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je dvojí zdanění dividend?

Společnosti, které dosáhly zisku, mohou s přebytečnou hotovostí udělat jednu ze dvou věcí. Mohou (1) vzít peníze a znovu je investovat, aby vydělali ještě více peněz, nebo (2) vzít přebytečné prostředky a rozdělit je mezi vlastníky společnosti, akcionáře, ve formě dividendy.

Pokud se společnost rozhodne vyplatit dividendy, jsou příjmy zdaněny dvakrát vládou kvůli převodu peněz ze společnosti akcionářům. K prvnímu zdanění dochází na konci roku, kdy musí společnost platit daně ze svých příjmů. Druhé zdanění nastane, když akcionáři obdrží dividendy, které pocházejí ze zisku společnosti po zdanění. Akcionáři platí daně nejprve jako vlastníci společnosti, která přináší výdělky, a poté znovu jako jednotlivci, kteří musí platit daně z příjmu ze svých osobních výdělků z dividend.

Shrnutí

  • Dvojí zdanění dividend je odkazem na to, jak vláda Usa vydělává zdanění příjmů a dividend společností.
  • Korporace platí daně ze svých příjmů a poté vyplácejí akcionářům dividendy ze zisku po zdanění.
  • Akcionáři, kteří dostávají výplatu dividend od společnosti, musí z tohoto příjmu platit daně jako součást svých daní z příjmů fyzických osob.
  • Z důvodu tohoto požadavku se některé korporace rozhodly vyhnout se vyplácení dividend akcionářům a místo toho peníze reinvestovaly interně.

Placení daní dvakrát

To se nemusí zdát velkým problémem pro některé lidi, kteří ve skutečnosti nevydělávají značné částky dividendových příjmů, ale trápí ty, jejichž dividendové výdělky jsou větší. Zvažte toto: pracujete celý týden a dostanete výplatu, od které se odečte daň. Po příjezdu domů dáváte svým dětem jejich týdenní příspěvky a poté se u vašich dveří objeví zástupce IRS, aby vzal část peněz, které dáte svým dětem. Stěžovali byste si, protože jste ze zaplacených peněz již zaplatili daň, ale v souvislosti s výplatami dividend je dvojí zdanění výdělků legální.

Dvojité zdanění také představuje dilema pro generální ředitele společností při rozhodování, zda interně reinvestovat zisky společnosti. Vzhledem k tomu, že vláda vydělá dvě částky z vyplacených peněz jako dividendy, může se logicky professional společnost zdát logičtější reinvestovat peníze do projektů, které místo toho mohou akcionářům poskytnout výnosy z kapitálových zisků. (Další informace o tomto tématu najdete zde Základy daně z investic pro všechny investory a Fakta o dividendách, která možná neznáte.)

Advisor Insight

Donald P. Gould
Gould Asset Management, Claremont, Kalifornie

Nejprve pochopme, co je dividenda. Když společnost dosáhne zisku, zaplatí daň z příjmu z tohoto zisku, stejně jako jednotlivci platí daň z příjmu ze svých mezd. Zbylé peníze se nazývají „zisk po zdanění“ (PAT). Když společnost rozděluje svůj PAT mezi své akcionáře, je takové rozdělení známé jako „dividendy“.

Řekněme, že vlastníte akcie společnosti Apple Inc., které vyplácejí dividendy 228 $ ročně. Musíte nahlásit 228 $ na svém daňovém přiznání a v závislosti na vaší daňové pásmu zaplatit federální a státní daň z příjmu. Protože Apple zaplatil daň ze svých zisků a vy jste zaplatili daň z dividend, nazývá se to dvojí zdanění dividend. Ve skutečnosti jde o dvojí zdanění zisků společností dividendy jsou zdaněny pouze jednou. Některé firmy záměrně nevyplácejí dividendy, jen aby se tomuto syndromu vyhnuly.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: