Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co by znamenala recese pro ETF?

Když se mluví o eskalaci obchodního napětí mezi United states of america a Čínou, různými geopolitickými silami vyvíjejícími tlak na ekonomiku, utlumeným technologickým sektorem a dalšími, není divu, že mnoho analytiků trhu se připravuje na možnost recese směřující do roku 2019. S&P 500 je od otevření trhu 17. prosince 2018 zhruba o 3,7% nižší.

3,7% je pokles, ale pokud by se to změnilo v úplnou recesi, je pravděpodobné, že mnoho investorů bude panikařit. Mnoho, ale ne všichni. Ti, kteří jsou adekvátně připraveni, mají větší šanci odolat poklesu ekonomiky recese směrem dolů, ale také zvládnout období recese a dosahovat zisků na dlouhé vzdálenosti. Svět fondů obchodovaných na burze (ETF) nabízí dostatek příležitostí k úspěšné investici, když se trh obrátí. Investoři však budou muset pečlivě plánovat, aby zmírnili riziko a maximalizovali potenciál zisku.

Proč Buy-and-Maintain už to neřeže

Do roku 2019 někteří analytici odhadují, že dvě třetiny nebo více amerického majetku je v rukou těch, kteří jsou v důchodu, nebo těch, kteří se rychle blíží důchodovému věku. Podle CMG Cash Administration Group je tradiční strategie buy-and-maintain, ve které běžní investoři běžně investují do IRA nebo 401K, zatímco vynakládají krátkodobé obraty na trhu, podle CMG Funds Management Group ji podle starších investorů neřeší. Tady je důvod.

Investoři, kterým je aktuálně 60. a 70. let, prostě nebudou mít čas na obnovu prostředků ztracených v důsledku poklesu trhu. Jak zdůrazňuje CMG Money, po recesi v roce 1999 trvalo některým investorům v Dow 12 nebo více let, než získali své ztracené bohatství. Co lze udělat pro zmírnění potenciálních ztrát způsobených recesí? CMG Funds doporučuje uvést „200denní klouzavý end-loss průměr na všechno“, aby se minimalizovala nevýhoda a přitom se zohlednil potenciální vzestup. A to zejména v případě, že jednotlivec nemá čas čekat na zotavení trhů.

Jak mohou ETF pomoci v recesi

ETF jsou jedním z nástrojů, které vám pomohou překonat recesi. Vzhledem k tomu, že téměř všechna odvětví S&P 500 za poslední rok poklesla, může být pro investory obtížné vědět, kam se obrátit, pokud jde o strategie a přístupy. CMG Cash navrhuje v současné době snížit celkovou expozici vůči akciím s využitím dlouhodobé / ploché strategie umožňující kontrolu rizika.

Mezi ETF, které mohou být užitečné pro investory využívající výše uvedenou strategii, patří ETF Invesco S&P MidCap 400 Equivalent Pounds ETF (EWMC). Zatímco letošní S&P 500 si vedl poměrně špatně, sektor veřejných služeb je výjimkou. Ke dni 17. prosince 2018 přinesl ETF Vanguard Utilities meziročně zhruba 9,5%. Nejdůležitější věcí, kterou si investoři ETF musí pamatovat, jsou potenciální výhody vyvážení kapitálové expozice vůči pevnému příjmu a dalších strategií.

Investujte podle pravidel, nikoli emocí

Pamatujte, že i v době recese je zásadní dodržovat pravidla, která jste si sami stanovili. CMG Money doporučuje sledovat 200denní klouzavý průměr a přejít k produktům zaměřeným na pokladniční poukázky, pokud a když toto číslo poklesne o ,5% z lokalizovaného nejvyššího bodu. Může to platit i naopak: když se průměr vyšplhá o ,5% z místního minima, posuňte se zpět. Jednotlivé strategie, které trader použije, budou samozřejmě záviset na jeho cílech a perspektivě. Je však nezbytné mít připravený plán – ať už zahrnuje ETF, či nikoli. Dodržováním plánu mají investoři větší šanci, že nedovolí, aby jejich rozhodnutí ovlivňovala emoce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: