Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co by měl každý investor vědět

Index S&P 500 je pravděpodobně nejpřesnějším kvantifikátorem americké ekonomiky a měří kumulativní floatovanou tržní kapitalizaci 500 největších korporací v zemi. Zatímco ostatní srovnávací indexy měří pouze ceny akcií, což může být omezující, S&P 500 je ceněn jako tržní standard, s nímž se porovnává mnoho fondů.

S příchodem fondů obchodovaných na burze na konci 80. enable se zdálo být přirozené vytvořit ETF složený z poměrných poměrů akcií uváděných na S&P 500. Ve skutečnosti vůbec první vytvořený ETF skutečně sledoval S&P 500 v takových móda. Zatímco tento ETF byl rychle žalován z existence, v roce 1993 společnost pro správu investic Condition Road Worldwide Advisors vyvinula ekvivalentní ETF, depozitní poukázky Standard & Poor’s (SPY).

Známý pod svou arachnoidální zkratkou SPDR, je to největší a nejvíce obchodovaný ETF na světě s čistými aktivy ve výši 173 miliard dolarů. Ve skutečnosti SPDR vytvořila celou rodinu ETF známých jako fondy SPDR, z nichž každý se zaměřuje na konkrétní geografický location nebo tržní sektor.

Shrnutí

  • Tři nejoblíbenější ETF, které sledují S&P 500, nabízejí Condition Street (SPDR), Vanguard (VOO) a iShares (IVV).
  • I když všechny tři ETF mají různé poměry výdajů, všechny jsou považovány za velmi nízké ve srovnání s průměrem odvětví.
  • Nejdůležitější je poznamenat, že tři ETF se liší strategií reinvestování nebo výplaty dividend.

SPDR vysvětleno

Od svého debutu v roce 1993 SPDR S&P 500 ETF (dále jen „SPDR“) nakupuje a prodává své komponenty podmíněné měnícím se seznamem podkladového indexu S&P 500. To znamená, že SPDR musí ročně vyměnit asi tucet komponent v závislosti na nejnovějším žebříčku společností, poté znovu vyvážit. Některé z těchto komponent odkoupí jiné společnosti a některé ztratí své místo v S&P 500 nesplněním přísných kritérií. Když k tomu dojde, Condition Avenue prodá odchozí komponentu indexu (nebo ji alespoň odebere ze svých SPDR) a nahradí ji novou. Výsledkem je ETF, který sleduje S&P 500 téměř k dokonalosti.

Jako definitivní ETF S&P 500 inspiroval SPDR několik napodobitelů. Vanguard má svůj vlastní kopírovací fond S&P 500, Vanguard S&P 500 ETF (VOO), stejně jako iShares ‘Core S&P 500 ETF (IVV). S čistými aktivy přes 543,1 miliard USD, respektive 194,7 miliard USD, spolu s SPDR dominují na tomto trhu fondů, které nemusí být nutně nízkorizikové, ale které se přinejmenším pohybují společně s akciovým trhem jako celkem. Ano, existuje šance, že byste mohli v určitém časovém období na svém S&P 500 ETF přijít o peníze, ale pokud tak učiníte, budete alespoň ve společnosti s desítkami milionů dalších.

Všechno, co bylo řečeno, by jedna S&P ETF měla být stejně dobrá jako ta další, že? Kdyby jen. Jak ví téměř každý člověk, který si kdy vybudoval jmění, hromadíte bohatství tím, že ho utratíte méně. To nás přivádí k poměru výdajů.

Nezapomeňte na poměr nákladů

Condition Road účtuje poměr výdajů ,0945%, což je téměř trojnásobek ,03% Vanguard. Srovnatelný ETF iShares víceméně rozděluje rozdíl na ,04%. Zdá se, že je odpověď zřejmá, pokud je otázka „Který S&P 500 ETF si mám koupit?“ s nejnižšími poplatky? (K tomu by mohlo být užitečné dozvědět se něco více o poměrech výdajů.)

Kdyby to bylo tak jednoduché. Ať už je to z důvodu originality, velikosti nebo nějakého jiného faktoru, akcie SPDR jsou zdaleka nejvíce obchodované ze všech S&P 500 ETF. Obchodují desítkykrát častěji než akcie Vanguard nebo iShares S&P 500 ETF, což potenciálnímu prodejci usnadňuje převod jejich podílů na hotovost. Na druhou stranu se slabě obchodovaný ET index S&P 500 stále obchoduje téměř na milion jednotek denně. Možná budete muset počkat několik hodin, než budete úplně tekutí, než pár minut. Pokud si nemyslíte, že v blízké budoucnosti budete možná muset zaplatit rukojmí jako výkupné, není to důvod, proč se přesunout z iShares a do SPDR.

Navíc i poměr nákladů ,0945% je marně nízký. Je snadné najít podílové fondy, jejichž poměr výdajů je 20krát větší než tento počet. Je pravda, že druhá kategorie se skládá z fondů, které vyžadují určitý stupeň aktivního řízení, na rozdíl od pouhého sledování akcií, které tvoří index, jehož komponenty vybírá třetí strana.

UIT versus ETF

Další důležitější rozdíl mezi SPDR a dalšími dvěma ETF S&P 500 spočívá v tom, že první je technicky jednotkový investiční fond. Zde je místo, kde může být nevýznamným prvkem nováček SPDR je vázán zastaralou právní strukturou, která nepředvídala vytvoření nesčetných ETF. Condition Avenue tedy musí držet všechny akcie, které nakupuje, interně. ETF společnosti Vanguard a iShares S&P 500 jsou nastaveny odlišně a mohou půjčovat své akcie jiným firmám a získávat souběžný úrok.

Pět established akcií v portfoliu znamená také několik stovek výplat dividend. Spíše než vyplácet tyto dividendy investorům po celý rok, což by bylo více než trochu těžkopádné, drží SPDR výplaty dividend v hotovosti a rozděluje je po rozdělení. iShares reinvestuje dividendy, což je výhodné na býčím trhu. Vanguard mezitím investuje své každodenní peníze do vlastních investičních nástrojů s velmi nízkým rizikem. (Další informace: Jak se počítá hodnota S&P 500?)

Závěr

Pro ty, kteří odmítají koncept bití na trhu nebo práci na něm spočívající, má investice do ETF S&P 500 smysl. Buďte trpěliví a budete sledovat tržní notu za notu. Nejlepší ze všeho je, že investiční společnosti již provedly úkol nákupu správného množství každé složky S&P 500, seskupily je do jednotky a zpřístupnily je v dostatečně malých pramenech, aby si je mohl koupit každý, kdo chce kus. Vzhledem k uvedenému skromnému poměru výdajů je to vzhledem k tomu, že neexistuje medvědí trh, vynikající obchod.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: