Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Časová arbitráž

Co je to Time Arbitrage?

Časová arbitráž označuje příležitost vytvořenou, když akcie minou svoji značku a jsou prodány na základě krátkodobého výhledu s malou změnou dlouhodobých vyhlídek společnosti. K tomuto poklesu ceny akcií dochází, když společnost nesplní odhady výnosů analytiky nebo jejími pokyny, což má za následek krátkodobé zakopnutí, kde se cena akcií sníží. Investoři jako Warren Buffett a Peter Lynch využili časovou arbitráž, aby zvýšili své šance na překonání trhu.

Shrnutí

  • Časová arbitráž je obchodní strategie, která se snaží využít krátkodobých cenových změn, které neodpovídají dlouhodobějšímu výhledu.
  • Taková příležitost může nastat, pokud se rozšíří zvěsti nebo se rozšíří novinový titulek, který má okamžitý dopad na cenu, ale který nijak významným způsobem nezmění základy investice.
  • Klíčová strategie professional hodnotné investory, časová arbitráž může být posílena využitím opcí nebo jiných derivátových smluv.

Jak funguje Time Arbitrage

Časová arbitráž je nejlepším přítelem investora s dlouhodobou hodnotou. Existuje mnoho příkladů časové arbitráže, ale pravidelnost zveřejňování výdělků a aktualizace pokynů poskytuje nekonečný proud příležitostí, aby pan Sector reagoval na okrajově negativní zprávy. Obecně řečeno, jednotlivé chyby neznamenají, že společnost má potíže, a často existuje velká šance na dlouhodobý odskok. Pokud se však zmeškané události stanou obvyklými, může být časová arbitráž ve skutečnosti ztrátou.

Klíčem je dobré porozumění společnosti, která je základem akcie, a jejím základům. To vám umožní vyřešit dočasné poklesy, které vycházejí z tržní reakce, od skutečných devalvací, které jsou způsobeny erozí hlavních podniků společnosti.

Time Arbitrage jako opční strategie

Časová arbitráž je v zásadě další verzí staré rady „nakupujte ve špatných zprávách, prodávejte v dobrých“. Nákup dobře prozkoumaných akcií na dipu je vynikající strategií, protože i mega-cap akcie vidí výrazné výkyvy hodnoty po celý rok, přestože jejich pětiletá trajektorie je stabilní růst ceny. Nákup na dipu je přímý způsob, jak se dostat do akcií, které chcete dlouhodobě vlastnit.

Existují však i jiné způsoby, jak hrát hru časovou arbitráží. Jedním z nejzajímavějších je využití možností nákupu akcie na dip nebo zisk, když se nepodaří dip. Trader identifikuje akcie, které hodlá dlouhodobě vlastnit. Pak prodá akci na akcii. Pokud se akcie nepotopí, což znamená, že stále roste v hodnotě nebo zůstává nad realizační cenou, investor si ponechá prémii za place a nakonec nebude vlastnit akcie. Pokud akcie klesnou na realizační cenu, investor koupí akcie za ještě nižší efektivní cenu, protože dosud inkasovaná opční kompenzace vyvažuje část nákupních nákladů. Riziko samozřejmě spočívá v tom, že akcie klesnou hluboko pod realizační cenu, což znamená, že trader nakonec zaplatí nad tržní ceny, aby koupil akcie společnosti, kterou chce vlastnit.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: