Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaká je budoucnost americké burzy NASDAQ?

V průběhu 23 allow přešla Adena Friedman z pozice stážistky v Nasdaqu na pozici CEO a prezidentky. Během této cesty došlo k několika zastávkám, zejména ve skupině Carlyle, kde byla finanční ředitelkou a výkonnou ředitelkou v letech 2011 až 2014. 1. ledna 2017 se však stala první ženou v historii, která vedla globální výměnu.

Samotný Nasdaq byl první elektronickou burzou cenných papírů, která otevřela své virtuální dveře v roce 1971. Dnes je to globální technologická společnost, která poskytuje kapitálovým trhům a dalším průmyslovým odvětvím details, analytiku, program a služby. Jistě, stále se jedná o přední burzu cenných papírů, kde jsou kótovány a obchodovány některé z nejvýznamnějších společností na světě.

Luis Villa del Campo / Wikimedia Commons (CC0 od 2,)

Vzhledem k rozsáhlé historii společnosti Friedman v Nasdaqu a její historii v oblasti kapitálových trhů jsem s ní hovořil o budoucnosti burz, trendech investování a dopadu nových technologií.

Pasivní vs. aktivní investování

stříbrný: Jak pomůže craze pasivního investování utvářet budoucnost burzy? Tímto způsobem jsme samozřejmě viděli velký tah.

Friedman: Máme spravovaných aktiv v hodnotě přibližně 200 miliard dolarů vázaných na indexové produkty, které jsme vytvořili, což znamená, že se nám líbí pasivní svět. Je to zajímavých 10 let. Pokud se trh primárně ubírá jedním směrem, je pro aktivní investory obtížnější odlišit se od beta verze trhu. Měli 10 enable této výzvy. Myslím si, že otázka zní v příštích 10 až 20 letech, bude existovat cyklus, který jim umožní pozitivně se odlišit od pasivního fondu? Najdou nové způsoby, jak se odlišit pomocí alternativních dat a používání AI – a jak moc to chceme?

Věřím, že tam bude, musí existovat rovnováha mezi aktivním a pasivním, protože pokud je každý dolar, který přichází na trh, pasivním prodejcem a do investičních rozhodnutí nepřichází žádná individuální myšlenka, myslím, že máte stádovou mentalitu to professional mě vytváří obrovskou arbitrážní příležitost. To proto povede k tomu, že přijdou účinné látky a uvidí úplnou dislokaci. Věřím, že vždy bude rovnováha. Myslím si, že i když v tomto světě 10 let běhů býků se tato rovnováha posouvá a myslím si, že v příštích 10 až 20 letech, pokud projdeme běžnými ekonomickými cykly, pravděpodobně tam najdeme více rovnováhy.

Aktivní manažeři musí přehodnotit, jakou hodnotu poskytují a kolik si za to mohou účtovat. To se nyní děje. Takže pokud se dostanou do bodu, kdy budou efektivnější a levnější a budou moci během cyklu ukázat nějakou alfa pomocí pokročilejších nástrojů k investování, myslím, že tam mohou i nadále hledat nový způsob, jak se odlišit.

Zdvořilost: Nasdaq.com.

Umělá inteligence a obchodování bez tření

stříbrný: Jaký bude největší rozdíl ve způsobu, jakým burzy fungují ode dneška, a ve způsobu, jakým budou fungovat za 10 až 20 let? Jaký je váš pohled na to?

Friedman: Myslím si, že hlavní výhody burz, které jsou ústředním uzlem, kde se kupující a prodávající scházejí, budou i nadále velmi živé a zdravé. Takže můžete mít kupujícího společnosti a prodejce společnosti a ano, možná se nesetkají přesně v tuto chvíli za přesnou cenu, takže tito zprostředkovatelé poskytují těmto investorům možnost ji najít, aby mohli nakupovat a prodávat za cenu, kterou hledají, v době, kterou hledají. A úlohou trhů je spojit to všechno dohromady. Myslím, že to bude přetrvávat.

Myslím, že po určení obchodu stále existuje tření. Tato úroveň tření vytváří velké náklady professional makléře, všechny zprostředkovatele a investory, zejména pro institucionální investory. A přesto je to velmi těžký oříšek. Věřím tedy, že po 10 až 20 letech půjdeme cestou k mnohem efektivnějšímu procesu přechodu od souhlasu s nákupem a prodejem k vypořádání obchodu bez ohledu na třídu aktiv – ať už jde o blockchain nebo nějakou jinou moderní technologii tyto informace mnohem efektivnějším způsobem. Myslím, že to je klíč.

Druhou změnou, o které si myslím, že bude na trhu mnohem častější, je použití umělé inteligence a dalších údajů, aby bylo možné provádět chytřejší investiční rozhodnutí. A pak se dostanete blíže k tomu, čemu říkáme, dokonale efektivní trhy. Ať se to stane nebo ne za pět, 10 a 20 permit, nevím. Ale pokud předpokládáte, že jste pokračovali v pochodu směrem k aktivní AI, využití umělé inteligence k lepšímu rozhodování, hromada dat s tím, mohou to syntetizovat a vyvodit z toho závěry. Pokud se pak za 10 až 20 allow hromadíte nad potenciálem kvantového výpočtu, máte možnost podívat se na tisíce výsledků během několika sekund, abyste pochopili, jaká je správná cesta a jaká je správná cena a jak učinit správné rozhodnutí ohledně nákupu a prodeje určité společnosti nebo třídy aktiv.

stříbrný: Jak již využíváte obchodní technologii a reg tech jako AI a blockchain, které mohou utvářet budoucnost Nasdaq?

Friedman: Nejdůležitější prací v oblasti umělé inteligence, kterou děláme, je její skutečné použití v našich nástrojích professional monitorování trhu. Je to technologie, kterou používáme professional dohled nad trhem na našich vlastních trzích, ale tento nástroj také prodáváme 50 dalším burzám, 12 regulačním orgánům a asi 160 makléřským obchodníkům. Všechny tyto nástroje mají vykořenit špatné chování, manipulaci s trhem, obchodování zasvěcených osob, prostě všechno špatné, kvůli čemu jsou trhy nespravedlivé.

Jsme velmi odhodláni používat nejmodernější dostupnou technologii, abychom se ujistili, že používáme správnou obranu a že můžeme najít a vykořenit a eliminovat tento druh špatného chování. AI je tedy důležitou součástí našeho plánu. Začali jsme přinášet AI do našich vlastních nástrojů pro náš vlastní trh. Začínáme to zpřístupňovat dalším trhům a pak to v následujících měsících a letech začneme spouštět také na platformě makléřských dealerů. Jsme z toho docela nadšení.

Blockchain a akciový trh

stříbrný: A co Blockchain? Jak to zapadne?

Friedman: Veřejný akciový trh nebude prvním místem, které blockchain naruší svět. To znamená, že používáme blockchain pro hlasování prostřednictvím proxy a ve skutečnosti jsme se dostali do bodu, kdy jsme blízko k jeho zavedení v jedné ze zemí, kterým dodáváme technologii. Poslední oblast v blockchainu je na druhu stabilního bodového typu struktury. Investujeme v této oblasti do společností, které jsou skutečně zaměřeny na stabilní system. To jsou tedy oblasti, o kterých si myslíme, že blockchain bude mít největší dopad v příštích pěti letech.

stříbrný: Změní obchodování s aktivy jako digitální měna způsob, jakým Nasdaq v budoucnu funguje?

Friedman: První otázkou je, stanou se digitální měny skutečným fiatem, který budou lidé používat k převodu určitého zboží za určité služby? Myslím, že ve skutečnosti je porota stále mimo. Pravděpodobně vám na něj nedám prediktivní pohled, protože to je nemožné vědět. Právě teď se bitcoiny pro tento účel rozhodně nepoužívají holisticky. Myslím si, že stabilní mince mají lepší schopnost pokusit se pro to vytvořit prostředí v průběhu času? Ano. Myslím, že protože nacházíte způsob, jak se dostat na trh s vládou vydaným fiatem, tak si myslím, že je to rychlejší cesta k adopci, a je to jen digitalizace měny způsobem, který vyloučí tření ze systému a umožní převod peníze rychleji a efektivněji.

Bude IPO stále důležité?

stříbrný: Je zřejmé, že zveřejnění a zveřejnění na Nasdaq je odznakem cti a důvěryhodnosti a velkým okamžikem pro mnoho společností. Jak se změní veřejná společnost z vašeho pohledu v příštích 20 letech? Jak důležité bude mít tento výpis?

Friedman: Myslím, že skutečnou otázkou je, dojde v příštích 20 letech ke konvergenci mezi soukromými trhy a veřejnými trhy? Osobně věřím, že je to nevyhnutelné. Jak se to sblíží, je těžké vědět, protože regulační prostředí kolem toho je kritickou součástí. Právě teď jsou soukromé trhy k dispozici pouze akreditovaným investorům nebo kvalifikovaným kupujícím, takže jsou k dispozici pouze bohatým. Abychom se pokusili vytvořit konvergenci těchto typů trhů, domnívám se, že byste měli být jedničkou, zpřístupnit a zpřístupnit tyto soukromé trhy širšímu proudu investorů. Ale číslo dva, opravdu musíte posílit povinnosti zveřejňování a mnoho prvků transparentnosti, které dnes soukromé trhy nepodnikají.

stříbrný: Jaká by byla v době levných produktů a klesajících cen za realizaci obchodu nejdůležitější funkce Nasdaq, když se podíváte na dekádu, dvě dekády?

Friedman: Velmi jasně si myslíme, že naší nejdůležitější funkcí je poskytovat technologii podporující info a vhled umožňující prosperitu kapitálových trhů po celém světě. Provozujeme tedy vlastní trhy, ale technologii poskytujeme i ostatním. Chceme to udělat, aby naše information a postřehy skutečně pomohly investorům z celého světa napříč kapitálovými trhy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: