Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Airbnb vs. hotely: jaký je rozdíl?

Airbnb vs. hotely: Přehled

Vzhledem k tomu, že Airbnb, největší směnárna typu peer-to-peer pro pohostinství po celém světě, stále roste, vláda si toho všimla. Někteří argumentovali tím, že nájemné na Airbnb by mělo být regulováno jako hotely, a poskytovatelé Airbnb by měli podléhat dani z obsazenosti hotelů.

Airbnb tvrdí, že její obchodní design pouze spojuje hostitele, kteří pronajímají své soukromé nemovitosti, s krátkodobými podnájmy. Ačkoli hlavní hotelové řetězce jako Marriot, Four Seasons a Hilton občas trvaly na tom, že primární demografie jejich hotelových mecenášů se výrazně liší od hostů Airbnb a jejich příjmy nebyly ovlivněny, v době přerušení internetu by se dalo předpokládat, že resort průmysl byl negativně ovlivněn nárůstem Airbnb.

Pochopení cenové struktury, primární demografické údaje Airbnb a řada dalších faktorů osvětlí zásadní rozdíly mezi hotelovým průmyslem a Airbnb.

Airbnb

Airbnb zaznamenal od svého založení v roce 2008 rychlý růst. S tržbami 2,6 miliardy USD v roce 2018 se Airbnb etablovala jako největší pohostinská služba typu peer-to-peer.

Obchodní design Airbnb se zaměřuje na platformu tržiště, kde si hostitelé a hosté vyměňují bydlení za peníze. V průběhu procesu podávání žádosti mohou hostitelé a hosté najít recenze a připojení k sociálním médiím, aby si vytvořili důvěru mezi uživateli na trhu. I když je tento přístup cenný, není professional Airbnb jedinečný. Díky přílivu digitálních technologií mohou uživatelé diktovat své zkušenosti a ovlivňovat výběr budoucích spotřebitelů prostřednictvím řady online platforem. Zatímco systémy kontroly desek nejsou k dispozici přímo na všech webových stránkách hotelů, platformy třetích stran, jako je Yelp nebo Expedia, poskytují stejnou službu.

Airbnb sice poskytuje platformu pro výměny peer-to-peer, ale nemá přímý vliv na ceny ubytování nabízené hostiteli. Hostitelé Airbnb se řídí pokyny podobnými těm, které používají hotely při pronájmu svých domovů. Hosté, kteří hledají krátkodobé ubytování na méně než sedm nocí, pravděpodobně zaplatí prémii ve srovnání s těmi, kteří hledají dlouhodobější pobyty. Při uvedení svého domu na Airbnb mohou hostitelé svobodně stanovit ceny za jednotlivé noci, týdenní pobyty, poplatky za úklid, víkendové ceny a další hosty.

Stejně jako v hotelech platí, že pokoje o víkendech, svátcích a když hosté překročí počet lůžek, získají prémiovou cenu. Návštěvy hotelů však neúčtují poplatek za úklid, protože většina hotelů má úklidové služby u zaměstnanců. Hotelové pokoje a ubytování Airbnb jsou navíc dražší v oblastech s vyšší poptávkou, například ve velkých městech nebo v blízkosti turistických atrakcí.

Zatím není rozhodující, zda explozivní růst Airbnb měl vliv na hotelový průmysl. Návštěvníky hlavních hotelových řetězců, jako jsou Hilton a Marriott, jsou luxusní a obchodní cestující. Airbnb nefunguje ve stejném prostoru nabízí rekreační ubytování a útulné prostředí pro nízkorozpočtové spotřebitele.

Airbnb mělo to štěstí, že se zatím vyhýbalo mnoha zákonům o pronájmu a hotelových daních. Předpisy a majetkové zákony mohou být professional hostitele velkým problémem. V mnoha státech existují zákony o squatterech, ve kterých návštěvníci, kteří podle zákona zabírají prostor déle než 30 dní, získávají nájemní práva na pronajatý prostor. Kromě toho je v některých státech nezákonné dále pronajímat obytné prostory, jako je dům, byt nebo pokoj, na dobu kratší než 30 dní, pokud rezident není přítomen současně s hostem.

Hotely

Ve velkých městech jsou nájemné a životní náklady mnohem vyšší, takže hostitelé a hotely musí do svých cen zahrnout nájemné z prémiové lokality. Hlavní hotelový řetězec však udržuje cenový method, který splňuje poptávku spotřebitelů, zatímco hostitelé Airbnb mají svobodu účtovat, co uznají za vhodné.

V mnoha případech potenciální zákazníci zjistí, že Airbnb nabízí levnější alternativu k mnoha hotelům.

I když si půjčovny Airbnb a špičkové hotely nepřekračují cestu, může se stát, že hotely a motely nižší třídy zaznamenaly kvůli Airbnb ztráty. Průměrný hotelový pokoj nabízí spotřebitelům postel, koupelnu a skříň s různou úrovní pohodlí. Průměrný byt může nabídnout stejný luxus, kuchyň a větší obytný prostor. Professional rodiny nebo skupiny na dovolené mohou být hotely omezující, zatímco apartmán může být vstřícnější.

Airbnb se zatím nezaměřuje na špičkový hotelový trh. Cestující, kteří účtují svým společnostem výdaje, však začínají hledat větší obchodní ubytování u Airbnb. Concur, platforma pro obchodní cesty a správu výdajů, potvrdila tento trend zaznamenáním rostoucího počtu rezervací Airbnb mezi firemními klienty.

Primárním rozdílem mezi hotelovým průmyslem a Airbnb je přítomnost daní a předpisů o krátkodobém pronájmu. V New Yorku pojem „hotel“ zahrnuje hotely, motely, hostince, penziony, apartmánové hotely a apartmány. Půjčovny v této kategorii vyžadují, aby operátoři vybrali další daň z prodeje na základě poplatku za pokoj. Hotely v New Yorku navíc musí účtovat poplatek za jednotku hotelu ve výši 1,50 USD za den a další daně z obsazenosti.

Jako hlavní bod sporu Airbnb ne vždy podléhalo zákonům o dani z obsazenosti a občas odpustilo placení místní daně z prodeje. Stejně jako resort však Airbnb zahrnuje do svých poplatků za služby daň z přidané hodnoty. Daň z přidané hodnoty (DPH) je daň vyměřená z konečného prodeje zboží a služeb obvykle spojená s ubytováním v Evropské unii. Z důvodu různých daňových zákonů neúčtují Airbnb a hotely každému hostovi DPH.

Shrnutí

  • Hoteloví lobbisté a vlády států se i nadále snaží ukládat daně a předpisy na Airbnb.
  • S odhadovaným oceněním v roce 2018 na více než 53 až 65 miliard USD je Airbnb oceněn více než několik jednotlivých hotelových řetězců.
  • Bez přímého poskytování zboží spotřebitelům se Airbnb ponořil do výnosů skupin hotelů nižší kategorie.
  • Vzhledem k tomu, že ekonomika sdílení pokračuje ve svém rychlém vzestupu, Airbnb může brzy narušit špičkové hotelové příjmy tak, jak to udělaly jiné služby ekonomiky sdílení jako Uber taxislužbám.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: