Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

9 Blue Chip Giants, kteří rozdrtí S&P 500

Seismické změny v globálních ekonomikách a na akciovém trhu nutí investory, aby hledali nové způsoby, jak najít společnosti, které mohou přidávat hodnotu dlouhodobě, po několik let, přizpůsobením se těmto hospodářským a tržním otřesům. Za tímto účelem společnost Boston Consulting Group (BCG) a časopis Fortune vytvořily Fortune Future 50, „globální společnosti s nejlepšími vyhlídkami na budoucí růst“. Jak píše Martin Reeves, senior partner v BCG ve Fortune: „Náš index je výhledový do budoucna v tom smyslu, že si klade za cíl měřit vitalitu – schopnost společnosti znovu objevit své podnikání a udržet růst výnosů. většina výnosů akcionářů vysoce výkonných společností je poháněna tímto růstem. “

Mezi akcie na tomto seznamu patří tyto 9: Vertex Pharmaceuticals Inc. (VRTX), NetEase Inc. (NTES), Salesforce.com Inc. (CRM), Weibo Corp. (WB), Geely Automobile Holdings Ltd. (GELYF), Amazon.com Inc. (AMZN), Microchip Technology Inc. (MCHP), Nvidia Corp. (NVDA) a JD.com Inc. (JD). Na dalších devět akcií z Fortune Future 50 se podíváme v následujícím článku. Zatímco některé z těchto akcií zaznamenaly v roce 2018 poklesy, uprostřed poklesu trhu, kritickým bodem je, že BCG a Fortune vidí všech 50 v dobré pozici, aby dlouhodobě překonaly. Níže uvedená tabulka nabízí základní informace o první sadě devíti akcií.

9 modrých čipů s rychlým růstem

Skladem Market Cap Hlavní podniky
Amazon.com 781 miliard $ Online maloobchod, cloud computing
Geely Automobile 17 miliard dolarů Výrobce automobilů v Číně
JD.com 34 miliard dolarů Elektronický obchod
Technologie mikročipů 15 miliard dolarů Polovodiče
NetEase 27 miliard dolarů Online hraní, elektronický obchod
Nvidia 128 miliard $ Polovodiče
Salesforce.com 104 miliard $ Cloudový podnikový software
Vertex Pharmaceuticals 43 miliard $ Biotechnologie, léky na vážná onemocnění
Weibo 13 miliard dolarů Internetový obsah v čínštině

Zdroje: Fortune, BCG; Yahoo Finance pro současnou tržní kapitalizaci.

Důležitost pro investory

S vědomím, že rychlá technologická změna vytváří zrychlenou míru konkurence, BCG zjistila, že „u velkých společností nyní existuje menší korelace než v minulosti a v budoucnosti mezi finanční a konkurenční výkonností v průběhu několika let“. Níže uvedená tabulka ukazuje, jak si vydání Future 50 od roku 2017 vedlo od jejich výběru v říjnu.

Budoucnost štěstí 50

Průměrný růst tržeb za 12 měsíců o 18%
12měsíční průměrný celkový výnos pro akcionáře 35%
Překonal jak celkový trh, tak i indexy zaměřené na růst

Zdroj: Fortune, BCG

Seznamu Future 50 dominují společnosti se sídlem v USA a Velké Číně (včetně Hongkongu), přičemž každá země přispívá 21 společnostmi (42%). Z výše uvedených devíti společností nabízejí Geely, NetEase, Vertex a Weibo zajímavé ilustrativní případy.

Weibo. Tato čínská společnost, která je na 2. místě v seznamu, je „platformou mikroblogů“, která se rozrostla na „mocnou prodejnu nejen pro krátké příspěvky, ale také pro dlouhodobý obsah, jako jsou zprávy, filmové recenze a videa.“ Má 431 milionů aktivních měsíčních uživatelů, meziročně o 19% více (YOY), a společnost vyniká v monetizaci této uživatelské základny, přičemž tržby za 2Q 2018 se zvýšily meziročně o 68%.

Vrchol. Tato biotechnologická společnost, která se umístila na 7. místě, začala s léky na hepatitidu C a nyní se zaměřuje na cystickou fibrózu (CF), vysilující genetické onemocnění, které po celém světě trpí 75 000 nemocnými. Vertex za 3 roky více než zdvojnásobil své příjmy a nový CF lék, Symdeko, vydělal v prvním čtvrtletí na trhu 186 milionů dolarů, což je více než dvojnásobek toho, co analytici předpokládali. Klíčovým rizikem však je, že její dva nejprodávanější léky přispívají 87% k celkovým příjmům.

NetEase. Tato čínská společnost zaujímá slot číslo 12. Společnost NetEase, založená v roce 1997 jako poskytovatel internetových služeb (ISP), nyní čerpá téměř 66% svých příjmů z online her. Čínská vláda zasáhla proti hernímu průmyslu a potrestala akcie společnosti NetEase a jejích hlavních konkurentů. Přesto se jeho tržby ve 2. čtvrtletí 2018 meziročně zvýšily o 22% a BCG říká: „má spoustu špičkových her připravených k vydání, jakmile budou obnovena schválení.“ BCG konstatuje, že „mnozí považují vládní opozici za rekalibraci standardů a očekávají oživení průmyslu.“

Geely Automobile. Geely s číslem 30 na seznamu je nyní třetím největším prodejcem automobilů v Číně, hned za VW a GM. Geely vlastní značku Volvo a její prodeje vzrostly v první polovině roku 2018 o 30%. BCG shledává, že je „v dobré pozici, aby využila výhody přechodu v tomto odvětví na nízkoemisní vozidla s„ novou energií “.“ Údajně také jedná o licencování technologie hybridních motorů Toyota.

Dívat se dopředu

„Samotné atributy, které umožňují vysoký růst, často také zvyšují riziko,“ varuje Reeves z BCG a upozorňuje, že 3 společnosti na loňském seznamu od té doby ztratily polovinu své tržní hodnoty. Mnoho rychle rostoucích společností stále vede jejich zakladatelé, kteří mohou nebo nemusí být vhodní pro roli, jak jejich společnosti dospívají a rostou. Jak říká Reeves, technické společnosti čelí narůstajícím „problémům s důvěrou“. A konečně existují makro síly, které mohou mít negativní dopady na vyhlídky společnosti, například obchodní spory, zpomalení ekonomiky a zvýšená regulace. Poznamenává, že tyto obavy ovlivnily ceny akcií mnoha společností na seznamu z roku 2018, zejména společností se sídlem v Číně.

Porovnat účty

×

Nabídky, které jsou uvedeny v této tabulce, pocházejí z partnerství, od nichž Investopedia dostává náhradu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: