Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

8 kvalitních akcií, které mohou prospívat na těkavém trhu

Očekává se, že hospodářský růst, a tedy i růst podnikových zisků, se do roku 2019 zpomalí a vytvoří professional investory stále náročnější prostředí. „Šířka trhu se během nedávné cenové volatility prudce zúžila,“ poznamenává Goldman Sachs v nedávné zprávě. „Rychlý pokles šířky trhu obvykle předchází nadprůměrným čerpáním,“ dodávají. V této zprávě společnost Goldman doporučila 50 akcií, které považují za vysoce kvalitní na základě několika klíčových metrik, včetně: BlackRock Inc. (BLK), PNC Economical Expert services Group Inc. (PNC), Aflac Inc. (AFL), Oracle Corp. (ORCL), Apple Inc. (AAPL), CVS Well being Corp. (CVS), IDEXX Laboratories Inc. (IDXX) a Church & Dwight Co. Inc. (CHD).

Podrobnosti o těchto akcieách jsou v tabulce níže. Skóre kvality společnosti Goldman je na stupnici od do 100, medián S&P 500 získal skóre 52.

8 akcií, kterým se daří, jak trh podřazuje

Skladem Skóre kvality JIKRY
Aflac 73 21%
Jablko 80 43%
Černý kámen 80 18%
Kostel a Dwight 90 39%
CVS Wellbeing 72 20%
Laboratoře IDEXX 82 NM
Věštec 81 9%
Finanční PNC 77 15%

Zdroj: Goldman Sachs

Důležitost professional investory

Toto je druhý ze dvou článků, které Investopedia věnuje Goldmanově zprávě. Náš první článek pojednával o 8 dalších vysoce kvalitních akcích doporučených společností Goldman. Jejich metodika bodování odměňuje na základě historie sílu rozvahy, stabilní růst výnosů a zisku, vysoké ROE a nízké riziko velkých poklesů cen.

„Šířka trhu se během nedávné cenové volatility prudce zúžila … rychlé poklesy šířky trhu obvykle předcházejí nadprůměrným čerpáním.“ – Goldman Sachs

Finanční akcie začaly rok 2018 s vysokými očekáváními růstu cen akcií, taženými faktory, jako je deregulace a růst úrokových sazeb, které by měly zvýšit ziskové marže. Bankovní a finanční sektor však jako celek byl velkým zklamáním, když BlackRock klesl o 31% ze svého 52týdenního maxima, PNC o 21% a Aflac o 11%.

Všechny 3 z těchto akcií nicméně získaly od společnosti Goldman silné skóre kvality, mají forwardové poměry P / E pod mediánem S&P 500 a nabízejí dividendové výnosy v rozmezí 2,5% až 3,2% ve srovnání s 2,% professional medián akcií S&P 500 podle Goldmanovy analýzy. Proti nim mohou naopak vidět rozbité akcie připravené na odskoky. Velkým negativem však je, že jejich předpokládané míry růstu EPS v roce 2019 se pohybují v rozmezí 2% až 7%, což je výrazně pod 10% mediánem pro S&P 500.

Apple má zatím pouze 6% slevu ze svého 52týdenního maxima a CVS je o 14% méně. Předpokládaná míra růstu EPS společnosti Apple v roce 2019 o 15% je o 500 bazických bodů (bp) lepší než u indexu S&P 500, ale její budoucí P / E se rovná mediánu tohoto indexu. CVS vypadá jako hodnotová hra s předstihovým P / E, která je téměř o 40% nižší než trh, a dividendový výnos je asi o 40% vyšší. Předpokládaný růst EPS professional rok 2019 je však 9% oproti 10% u indexu S&P 500.

Na Apple lze pohlížet jako na čistě růstovou hru, jejíž velká část budoucnosti bude záviset na prodeji a upgradech iPhonů, stejně jako na vývoji a prodeji nových aplikací a nových gadgetů v budoucnosti. Řetězec drogistických řetězců CVS má pozitivní hodnocení od analytiků se středním 12měsíčním cenovým cílem 90 USD, což je o 24% více než na konci 31. října, za CNN. Společnost má předběžný souhlas s pokračováním plánované fúze se zdravotní pojišťovnou Aetna Inc. (AET) podle CNBC, která může být změnou hry v oblasti zdravotní péče, pokud se jim podaří realizovat synergie šetřící náklady i možnosti křížového prodeje. .

Dívat se dopředu

Vyhlídky do budoucna u všech těchto akcií do značné míry závisí na široké ekonomice i na trhu obecně. Pokud ekonomika značně zpomalí, nebo pokud sklouzne do recese, bude testována schopnost těchto společností dosáhnout příjmu a růstu zisku. Rostoucí tlaky na náklady, zejména rostoucí mzdy, jsou navíc všeobecným protivníkem professional ziskové marže. Pokud nastane medvědí trh, ať už je příčina jakákoli, odliv přílivu může být pro tyto akcie obtížným řešením.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: