Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

7 obranných akcií, které drtí trh

Držení hotovosti nejvyšší za 18 měsíců
Pouze 32% jednotlivých investorů vidí růst akcií

Zdroj: WSJ

Posun v sentimentu investora

Defenzivní odvětví, jako jsou telekomunikační a spotřebitelská odvětví, jsou obecně považována za bezpečné útočiště professional investory, částečně vzhledem k jejich historii stabilně rostoucích dividend, uvádí Journal. Naproti tomu tyto akcie mají tendenci být při velkých burzách cenných papírů opožděné, protože obvykle nabízejí nižší potenciál professional rychlý růst výnosů a zvýšení cen akcií než jiné sektory, zejména technologie. Právě teď si jak institucionální, tak individuální investoři zjevně uvědomují, že trh nemůže donekonečna směřovat nahoru, a tak rotují směrem k bezpečným rájům, včetně hotovosti.

Hotovost je král

Poslední vydání měsíčního průzkumu World-wide Fund Supervisor Survey od Bank of The usa Merrill Lynch ukazuje, že respondenti mají 5,1% svých portfolií v hotovosti, což je největší procento za 18 měsíců, uvádí Journal. Průzkum americké asociace individuálních investorů ze dne 12. září naznačuje, že pouze 32% respondentů věří, že akcie budou za šest měsíců vyšší, což je o 10 procentních bodů méně než v předchozím týdnu a pod historickým průměrem 39% , také podle WSJ. Při pohledu do budoucna: „Divoká karta jsou tarify, a pokud nakonec změní příběh a posune ekonomiku United states dolů,“ uvedl professional Journal Brent Schutte, hlavní investiční stratég společnosti Northwestern Mutual Prosperity Administration Co.

Telecom Rebound

Druhá polovina roku 2018 by měla být obdobím zlepšeného výkonu telekomunikačních společností, jak vyplývá z výzkumné zprávy společnosti Oppenheimer shrnuté společností Barron’s. Společnost Oppenheimer zejména předpokládá zvýšení průměrných výnosů na zákazníka bezdrátové sítě, částečně kvůli odklonu od konkurence snižování cen a směrem k nabídce nových funkcí a prémiových plánů neomezeného používání, které zvyšují poplatky zákazníků. Oppenheimer vidí pattern směřující k sdružování špičkových televizních a video služeb (tj. Poskytovaných prostřednictvím internetu, spíše než prostřednictvím infrastruktury kabelové televize) do neomezených datových plánů, a očekává růst kabelové internetové služby.

„Konvergence bezdrátového a kabelového vedení probíhá dlouhodobě a povede k velké konsolidaci,“ napsal v nedávné zprávě Barron’s Timothy Horan, analytik společnosti Oppenheimer. AT&T patří mezi jeho největší velké výběry v oblasti telekomunikací, částečně na základě velkého dividendového výnosu 6,88%...

AT&T je předním poskytovatelem bezdrátových i pevných telefonních a internetových služeb a významným hráčem v kabelové televizi. Jeho postavení v oblasti kabelů bylo vylepšeno akvizicí společnosti Time Warner, díky níž se společnost AT&T stala významným poskytovatelem obsahu. Zákaznická základna společnosti AT&T zahrnuje spotřebitele, podniky a vlády a je také předním velkoobchodem se síťovými kapacitami pro jiné telekomunikační společnosti. V červenci 2020 dosahuje její tržní kapitalizace přes 212 miliard USD a odhad konsenzuálních výnosů professional rok 2019 je 181 miliard USD, což zahrnuje celý rok výsledků, které společnost Time Warner poskytla...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: