Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

7 nízkonákladových ETF: měli byste investovat?

Fondy obchodované na burze (ETF) jsou úžasné investiční nástroje, které umožňují dlouhodobým investorům platit nízké poplatky za správu a zároveň dávají obchodníkům příležitost vydělat obrovské množství peněz v krátkém časovém období – pokud vědí, co dělají.

Pokud si nejste stoprocentně jisti svými schopnostmi obchodování s akciemi a postrádáte plné přesvědčení ve svých pozicích, pak vaše emoce pravděpodobně zabrání vašim investicím. Pokud vás to popisuje, pak je mnohem lepší pasivně přistupovat k investování, čehož lze dosáhnout pomocí levných ETF.

Sedm níže uvedených ETF má některé z nejnižších poměrů výdajů, které najdete v celém vesmíru ETF. I když to nutně nemusí znamenat, že jsou v tuto chvíli nejlepší investiční možnosti, určitě vás budou stát nejméně, protože budete neustále zlepšovat svou investiční strategii.

Všechna čísla níže jsou k 21. březnu 2020.

1. iShares Treasury Floating Rate Bond (TFLO)

Účel: IShares Treasury Floating Rate Bond (TFLO) sleduje výkonnost amerického indexu s pohyblivou sazbou, který je složen z dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou v USA.

Čistá aktiva: 457,99 milionů $

Objem: 205 251

Výnos dividendy: 2,03%

Poměr nákladů: 0,15%

1letý výkon: 2,05%

Analýza TFLO

Pokud nemáte zájem trpělivě čekat, až využijete nesprávného stanovení cen, nebo pokud máte značné množství kapitálu, a chcete implementovat profesionální obchodní strategii, abyste získali malé výnosy, je tento běžný fond výhodný pouze v medvědí trh.

2. First Trust NASDAQ CEA Cybersecurity ETF (CIBR)

Účel: První důvěryhodný NASDAQ CEA Kybernetická bezpečnost ETF (CIBR) sleduje výkon CEA indexu kybernetické bezpečnosti.

Čistá aktiva: 1,31 miliardy $

Objem: 395,969

Výnos dividendy: 0,25%

Poměr nákladů: 0,60%

1letý výkon: 1,16%

Analýza CIBR

Tato relativně nová ETF zahájená v polovině léta 2015, přestože její tříleté výnosy jsou slibné, návratnost CIBR byla ve srovnání s ostatními v kategorii technologií špatná. Hazard je na vás: kybernetická bezpečnost bude v digitálním světě i nadále důležitá, ale budou hackeři z bílého klobouku i nadále využívat technologii k dobrému?

3. Schwab US Broad Market ETF (SCHB)

Účel: Schwab US Broad Market ETF (SCHB) sleduje index Dow Jones Broad Stock Market – největší 2 500 veřejně obchodovaných společností v USA

Čistá aktiva: 14,85 miliardy $

Objem: 2852178

Výnos dividendy: 1,96%

Poměr nákladů: 0,03%

1letý výkon: 6,84%

SCHB analýza

Tato ETF byla spuštěna v roce 2009. Pokud jste býčí, máte možnost zvážit, a fond v posledních několika letech značně zvýšil svůj objem. Tato velká směs ETF vrhá širokou síť.

4. Vanguard Total Stock Market ETF (VTI)

Účel: Vanguard Total Stock Market ETF (VTI) sleduje výkon CRSP US Total Market Index, což jsou všechny akcie na NYSE a NASDAQ.

Čistá aktiva: 840,92 miliardy $

Objem: 12,194,482

Výnos dividendy: 1,93%

Poměr nákladů: 0,03%

1letý výkon: 6,89%

Analýza VTI

VTI má mnoho stejných špičkových podílů jako SCHB a tyto dva ETF obchodují většinu času v tandemu. Ale VTI nabízí mnohem větší likviditu a mírně vyšší výnos.

5. Vanguard S&P 500 ETF (VOO)

Účel: Vanguard S&P 500 ETF (VOO) sleduje výkonnost S&P 500 a je jedním z nejlepších základních fondů S&P 500.

Čistá aktiva: 500,87 miliard dolarů

Objem: 11 053 591

Výnos dividendy: 2,05%

Poměr nákladů: 0,03%

1letý výkon: 8,30%

Analýza VOO

Obchoduje spolu s SCHB a VTI navzdory odlišnému designu. Má mnoho stejných 10 nejlepších holdingů, ale VOO nabízí vysoký výnos i spoustu likvidity.

6. Schwab International Equity ETF (SCHF)

Účel: Schwab International Equity ETF (SCHF) sleduje celkovou návratnost indexu FTSE vyvinutého mimo USA. Jednoduše řečeno, sleduje výkonnost velkých a středních společností ve vyspělých zemích s výjimkou Spojených států.

Čistá aktiva: 19,04 miliardy $

Objem: 20 834 869

Výnos dividendy: 3,31%

Poměr nákladů: 0,06%

1letý výkon: 0,20%

SCHF analýza

Tento fond, i když je koncepčně atraktivní, historicky neposkytoval silné výnosy, pokud investoři nehledají konkrétně na rozmanitost mimo USA. Jinak, pokud hodláte investovat na rozvinutém trhu, mohou to být také USA

7. iShares Core S&P 500 (IVV)

Účel: IShares Core S&P 500 (IVV) sleduje výkon modelu S&P 500.

Čistá aktiva: 192,67 miliardy $

Objem: 12 619 785

Výnos dividendy: 2,17%

Poměr nákladů: 0,04%

1letý výkon: 7,85%

Analýza IVV

Mnoho z nejlepších holdingů IVV je stejných jako SCHB, VTI a VOO. Zatímco se IVV obchoduje stejně jako tyto ETF, měli byste se podívat také na další faktory. Výnos pro IVV a poměr nákladů jsou velmi srovnatelné s ostatními ETF. Říkal bych tomu praní.

Závěr

Jedná se o několik vysoce kvalitních ETF, které by byly dobrou volbou na býčím trhu. Ať už jste býk nebo medvěd, měli byste důrazně zvážit zařazení některých z těchto ETF na seznam sledovaných pro budoucí zvážení.

V době, kdy byl tento článek napsán, Dan Moskowitz neměl žádné pozice v TFLO, CIBR, SCHB, VTI, VOO, SCHF nebo IVV. Byl dlouhý LABD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: