Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

6 nejlepších investičních tipů od Warrena Buffetta

Buffettova filozofie

Warren Buffett je zastáncem hodnotového investování, jehož cílem je najít akcie, které jsou ve srovnání s jejich vlastní hodnotou podhodnocené. Finanční měřítka, jako je cena / kniha (P / B), cena / zisk (P / E), návratnost kapitálu (ROE) a dividendový výnos, mají největší váhu na Buffettových stupnicích. Kromě toho hledá společnosti, které mají to, čemu on říká „ekonomické příkopy“ – vysoké překážky vstupu konkurenta, který by mohl chtít napadnout trh a narušit ziskové marže.

Nike Inc.

Název Nike (NYSE: NKE) je synonymem pro vysoce výkonnou obuv, ale společnost se rozšířila mnohem dál než jen na obuv a nyní je lídrem v oblasti oblečení, sportovních potřeb a téměř všeho jiného pro atleticky nakloněné. Nike je jedničkou téměř na každém trhu, na kterém se podílí, což vede k vysokým ziskovým maržím. Nike má také silnou rozvahu s hotovostí téměř 4 miliardy USD a sotva o jakémkoli dluhu. Tato společnost také proniká do Číny a dalších rozvíjejících se ekonomik a má jednu z nejsilnějších a nejznámějších značek na světě.

Burlington Northern Santa Fe Corp.

© 2011 Ryan C Kunkle, licencovaný společnosti About.com Inc.

Buffett této společnosti opravdu věří – natolik, že na ni 3. listopadu vložila 34 miliard dolarů. Tento provozovatel nákladní železniční dopravy vlastní nebo pronajímá téměř 50 000 kilometrů tratí ve Spojených státech a Kanadě. Burlington Northern (NYSE: BNI) přepravuje téměř vše, co vede k rozvoji ekonomiky, od spotřebního zboží a automobilů po řezivo, ropu a uhlí.

Provozovatelé železnic, jako je BNI, jsou považováni za „příjemce raného cyklu“ professional posílení ekonomiky když se aktivita po recesi rozvíjí, dopravní společnosti mají tendenci být mezi prvními, které zaznamenají vyšší objednávky a také vyšší růst tržeb a zisků. Burlington Northern také sportuje podprůměrný průměrný P / E a šikovný 2% dividendový výnos.

ConocoPhillips

ConocoPhillips

ConocoPhillips (NYSE: COP) je integrovaná energetická společnost, která se účastní všech částí ropného a plynárenského průmyslu a dělá vše od vrtání přes rafinaci až po konečný prodej rafinovaných produktů, jako je benzín, zemní plyn a petrochemie professional průmyslové použití.

Akcie společnosti byly za posledních 18 měsíců více než poloviční, protože globální recese potrestala ceny energií a rafinérské marže klesly na nejnižší úroveň za více než deset allow. Ale oživení ropy a některá obezřetná rozhodnutí vedení k omezení výdajů pomohly dát slovo pod akciemi, které se obchodují za sotva 12násobným výdělkem, přičemž platí dividendový výnos téměř 4%.

Costco

Costco

Tento provozovatel diskontních skladů je po celá desetiletí definicí „pomalého a stabilního“. Společnost funguje na základě přísné filozofie omezení ziskových marží, aby zákazníci dostali nižší ceny, kdykoli to Costco (Nasdaq: Price) udělá, si společnost vybudovala loajální pokračování, které hraničí s náboženstvím. Členové platí společnosti Costco roční poplatek za právo nakupovat v obchodech a většina držitelů karet Costco vám řekne, že při jedné návštěvě mohou ušetřit více peněz, než jsou náklady na členství. Tyto členské příspěvky mezitím klesají jako skála do spodního řádku Costco jako čistý příjem.

Costco prodává převážně potraviny, výrobky a spotřební zboží, ale ve skladu Costco najdete téměř cokoli, včetně oblečení, elektroniky, sezónního zboží, šperků a předmětů professional domácí kutily.

Společnost Coca-Cola

Justin Sullivan / Getty Photos

Buffett je vlastníkem stejnojmenného výrobce nealkoholických nápojů po celá desetiletí a je jedním z jeho nejúspěšnějších podniků. Coca-Cola (NYSE: KO) nadále roste po celém světě a sleduje jedinečnou strategii prodeje převážně sirupu a koncentrace professional stáčírny a restaurace, které pak formulují hotové výrobky, které vidíte v obchodech s potravinami a restauracích.
Zatímco americký trh je poněkud nasycený, přední značka a vysoké ziskové marže dělají z Coca-Coly dojnou krávu – každý rok zdroj spolehlivého výdělku. Kromě toho společnost generuje lví podíl na prodejích v zahraničí a vyvíjí silné tempo růstu produktů na rozvíjejících se trzích, jako je Indie, kde v minulém roce vzrostl prodej o více než 25%. K této hodnotové nabídce se přidává 3% dividendový výnos.

Procter & Gamble

Corbis přes Getty Illustrations or photos

Je bezpečnou společenskou sázkou, že v každém domě v Americe je alespoň jeden produkt Procter & Gamble (NYSE: PG). Společnost je spotřebním zbožím Goliath se značkami jako Tide, Bounty, Pampers, Head & Shoulders, Gillette, Olay, Crest, Oral-B, Dawn, Downy a Duracell. Dlouhodobou strategií společnosti P&G je konkurovat pouze na trzích, kde má tržní podíl č. 1 nebo č. 2, a odřezávat produkty, když nemůže získat tuto vedoucí pozici. Díky nejvyššímu podílu na trhu může PG snadno zvýšit ceny produktů, když vzrostou náklady na výrobu položek.

PG má také 3% dividendový výnos a nízký P / E násobek 13násobku zisku – pod průměrem akciového trhu.

Sečteno a podtrženo

Není hanbou být investorem do kabátů, zvláště když tento kabát patří Warrenovi Buffettovi. Zatímco veškeré investování do akcií přichází s určitým rizikem, koš těchto šesti akcií je diverzifikovaným způsobem, jak se podílet na ekonomice, která podle všeho roste po nejhorší recesi za poslední desetiletí. Tito lídři na trhu mají vysoké překážky konkurenci, mají spravedlivé ceny a bez ohledu na to, co říkají krátkodobé ceny akcií, by akcionářům měly poskytnout dlouhodobou hodnotu. Jak sám Buffett řekl, z krátkodobého hlediska je trh hlasovacím zařízením, z dlouhodobého hlediska váhovým zařízením. Buffett má zvláštní schopnost vybírat akcie s největším potenciálem růstu a zajistit, aby se stupnice zisku vždy naklonila v jeho prospěch.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: