Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké “zlaté” ETF vyplácejí dividendy?

Nízké náklady a snadné obchodování s fondy obchodovanými na burze (ETF) je činí pro investory stále atraktivnějšími a jsou k dispozici zlaté ETF, které nabízejí různé expozice na trhu se zlatem. Pouze hrstka dostupných zlatých ETF však nabízí reward vyplácení dividend: Sprott Gold Miners ETF (SGDM), VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX), iShares MSCI Worldwide Gold Miners ETF (RING), VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDXJ) a PowerShares World Gold and Cherished Metals ETF (PSAU).

Zlaté ETF, které drží fyzický drahý kov nebo které drží zlaté futures kontrakty, nenabízejí dividendové výnosy. Dividendy jsou k dispozici pouze u akciových zlatých ETF, které investují do akcií společností zabývajících se zlatým průmyslem. ETF, které vyplácejí dividendy, nabízejí určitou ochranu před riziky, zejména na volatilních trzích, a také nabízejí investorům příjem, zatímco drží investice po dlouhou dobu.

Všechny informace zde byly aktuální k 15. říjnu 2018.

Sprott Gold Miners ETF

Společnost Sprott Gold Miners ETF vlastní portfolio více než 25 zásob těžby zlata a stříbra a je navržena tak, aby odrážela výkonnost indexu Sprott Zacks Gold Miners Index. Podkladový index obsahuje akcie zlata a stříbra obchodované na amerických burzách, rozdělených do tří úrovní na základě růstu tržeb a poměru dluhu k vlastnímu kapitálu (D / E). Fond byl spuštěn v roce 2014 a má čistá aktiva ve výši 131,99 milionů USD. Mezi významné podíly patří Goldcorp, Inc., Kirkland Lake Gold a Newmont Mining Corp., z nichž každý drží více než 14% aktiv portfolia. Poměr výdajů fondu je ,57% a nabízí dividendový výnos ,76%.

VanEck vektory Gold Miners ETF

Společnost VanEck Vectors Gold Miners ETF, kterou zahájila společnost Van Eck v roce 2006, má čistá aktiva ve výši přibližně 9,08 miliardy USD, což z ní činí jeden z největších a nejobchodovanějších zlatých ETF. Obvykle se minimálně 80% investuje do akcií, které tvoří index NYSE Arca Gold Miners Index, který sleduje celkovou výkonnost společností působících v odvětví těžby zlata. Mezi významné podíly patří Barrick Gold Corp., Newmont Mining Corp., Franco-Nevada Corp., Newcrest Mining Ltd. a Goldcorp. Průměrný pětiletý roční výnos fondu je -5,24%. Fond má poměr výdajů ,53% a nabízí dividendový výnos ,95%.

iShares MSCI World-wide Gold Miners ETF

Společnost iShares MSCI Global Gold Miners ETF byla spuštěna v roce 2012 společností BlackRock. Má čistá aktiva 204,46 milionu dolarů. Tento ETF sleduje index MSCI ACWI Choose Gold Miners Investable Current market Index, který sleduje výkonnost společností v rozvinutých i rozvíjejících se tržních ekonomikách, jejichž primárním zdrojem příjmů je těžba zlata. Tři nejvýznamnější podíly v portfoliu jsou Newmont Mining Corp., Barrick Gold Corp a Newcrest Mining Ltd., z nichž každý tvoří více než 9% portfolia. Průměrný roční výnos za tři roky je 11,29% a dividendový výnos je ,83%. ETF iShares MSCI Global Gold Miners nabízí poměr nízkých nákladů ,39%.

VanEck vektory Junior Gold Miners ETF

VanEck Vectors Gold Miners ETF zahájila společnost Van Eck v roce 2009 a má čistá aktiva ve výši přibližně 4,7 miliardy USD. Tato doplňková nabídka k GDX ETF společnosti Van Eck nabízí expozice společnostem těžícím zlato s nižšími hodnotami tržní kapitalizace. Jejím cílem je zrcadlit globální index mladých těžařů na trhu Market place Vectors, který byl navržen tak, aby odrážel výkonnost společností s malou a střední kapitalizací, které získávají většinu svých výnosů z těžby zlata a stříbra. Mezi hlavní držitele portfolia patří Anglogold Ashanti Ltd., Northern Star Sources Ltd. a Evolution Mining Ltd. Průměrný pětiletý roční výnos fondu je -6,62%. Poměr nákladů fondu je ,54% a dividendový výnos je ,04%.

Globální zlato a drahé kovy Invesco ETF

V roce 2008 společnost Invesco uvedla na trh PowerShares World Gold and Precious Metals ETF, jehož celková aktiva jsou 23,75 milionu USD. Tento ETF sleduje index NASDAQ OMX World-wide Gold and Important Metals, který měří celkovou výkonnost přibližně 50 globálních společností, které patří mezi nejlikvidnější a nejobchodovanější firmy zabývající se těžbou drahých kovů. Portfolio fondu zahrnuje širší expozici vůči sektoru drahých kovů než ETF zaměřené výhradně na zlato. První tři držené portfolia jsou Barrick Gold Corp., Newmont Mining Corp. a Franco-Nevada Corp. Poměr výdajů fondu je ,75%, jeho pětiletý průměrný anualizovaný výnos je -5,08% a dividendový výnos činí 2,15%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: