Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak dosáhnout zisku v obchodování s ropou?

Obchodování s ropou nabízí vynikající příležitosti k zisku téměř ve všech tržních podmínkách díky svému jedinečnému postavení ve světových ekonomických a politických systémech. V posledních letech také prudce vzrostla volatilita energetického sektoru, což zajišťuje silné trendy, které mohou přinést konzistentní výnosy pro krátkodobé swingové obchody a dlouhodobé načasovací strategie.

Účastníci trhu často nedokážou plně využít fluktuace ropy buď proto, že se nenaučili jedinečné vlastnosti těchto trhů, nebo proto, že si neuvědomují skrytá úskalí, která se mohou promítnout do výdělků. Navíc ne všechny finanční nástroje zaměřené na energii jsou vytvářeny stejně, přičemž podmnožina těchto cenných papírů pravděpodobně přinese pozitivní výsledky.

Shrnutí

  • Pokud chcete hrát na ropných trzích, může tato důležitá komodita poskytnout vysoce likvidní třídu aktiv, se kterou můžete obchodovat s několika strategiemi.
  • Nejprve se rozhodněte, zda je pro vás nejvhodnější spotový olej (a pokud ano, jaký stupeň), derivátový produkt, jako jsou futures nebo opce, nebo burzovní obchod, jako je ETN nebo ETF.
  • Poté se zaměřte na základy ropného trhu a na to, co řídí nabídku, poptávku a cenové akce, a také technické ukazatele získané z grafů.

Jak si mohu koupit ropu jako investici?

Zde je pět kroků potřebných k dosažení stálého zisku na trzích.

1. Zjistěte, co hýbe ropou

Ropa prochází vnímáním nabídky a poptávky ovlivněným celosvětovou produkcí i globální ekonomickou prosperitou. Nadměrná nabídka a snižující se poptávka povzbuzují obchodníky, aby prodávali trhy se surovou ropou, zatímco rostoucí poptávka a klesající nebo stagnující produkce povzbuzuje obchodníky, aby nabízeli ropu na vyšší úroveň.

Těsná konvergence mezi pozitivními prvky může přinést silný vzestupný trend, jako je nárůst ropy na 145,81 USD za barel v červenci 2008, zatímco těsná konvergence mezi negativními prvky může vytvořit stejně silné klesající trendy, jako je kolaps v srpnu 2015 na 37,75 USD za barel.. Cenová akce má tendenci budovat úzké obchodní rozpětí, když ropa reaguje na smíšené podmínky, přičemž boční akce často přetrvávají po celá léta.

Na jaře roku 2020 se ceny ropy zhroutily uprostřed pandemie COVID-19 a hospodářského zpomalení. OPEC a jeho spojenci souhlasili s historickým snížením produkce za účelem stabilizace cen, ale klesli na 20letá minima.

2. Pochopte dav

Na trzích s futures na energie dominují profesionální obchodníci a zajišťovatelé, přičemž hráči v tomto odvětví zaujímají pozice k vyrovnání fyzické expozice, zatímco zajišťovací fondy spekulují o dlouhodobém a krátkodobém směru. Maloobchodní obchodníci a investoři zde mají menší vliv než na emotivnějších trzích, jako jsou drahé kovy nebo akcie s vysokým růstem beta.

Vliv maloobchodu roste, když prudce trendy v ropě přitahují kapitál od malých hráčů, kteří jsou na tyto trhy přitahováni titulky na přední straně a mluvícími hlavami. Následné vlny chamtivosti a strachu mohou zesílit hybnou sílu základního trendu, což přispěje k historickým vrcholům a kolapsům, které tisknou výjimečně vysoký objem.

3. Vyberte si mezi ropou Brent a ropou WTI

Ropa se obchoduje prostřednictvím dvou primárních trhů, West Texas Intermediate Crude a Brent Crude. WTI pochází z americké permské pánve a dalších místních zdrojů, zatímco Brent pochází z více než tuctu polí v severním Atlantiku. Tyto odrůdy obsahují různý obsah síry a gravitaci API, přičemž nižší úrovně se běžně nazývají lehce sladká ropa. Brent se v posledních letech stal lepším indikátorem celosvětových cen, ačkoli WTI v roce 2017 bylo více obchodováno na světových trzích s futures (po dvou letech vedoucího postavení Brent v objemu).

Ceny mezi těmito třídami zůstaly po celá léta v úzkém pásmu, ale to skončilo v roce 2010, kdy se tyto dva trhy prudce rozcházely kvůli rychle se měnícímu prostředí nabídky a poptávky. Nárůst produkce ropy v USA, poháněný břidlicovými a frakčními technologiemi, zvýšil výkon WTI a zároveň došlo k rychlému poklesu vrtání Brent.

Americké právo sahající až k arabskému ropnému embargu v 70. letech tuto divizi zhoršilo a zakazovalo místním ropným společnostem prodávat své zásoby na zámořských trzích. Tento zákaz byl odstraněn v roce 2015...

Mnoho futures kontraktů CME Group z New Yorku Mercantile Exchange (NYMEX) sleduje benchmark WTI, přičemž ticker „CL“ přitahuje významný denní objem. Většina obchodníků s futures se může soustředit výhradně na tuto smlouvu a její mnoho derivátů. Fondy obchodované na burze (ETF) a směnky obchodované na burze (ETN) nabízejí kapitálový přístup k surové ropě, ale jejich matematická konstrukce vytváří významná omezení kvůli kontangu a zaostávání.

4. Přečtěte si dlouhodobý graf

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Surová ropa WTI vzrostla po druhé světové válce, vrcholila v horních 20 USD a vstupovala do úzkého pásma, dokud embargo v 70. letech nespustilo parabolickou rally na 120 USD. To vyvrcholilo koncem desetiletí a začalo mučivým úpadkem, který před novým tisíciletí spadl mezi dospívající. Ropa vstoupila do nového a silného vzestupného trendu v roce 1999, kdy v červnu 2008 dosáhla historického maxima na 157,73 USD. Poté klesla na masivní obchodní rozpětí mezi touto úrovní a horními 20 USD a na konci roku 2017 se usadila kolem 55 USD. Ke dni 13. února 2020 se uzavřela na 51,52 USD...

5. Vyberte si své místo

Futures kontrakt NYMEX WTI Light Sweet Crude Oil (CL) obchoduje více než 10 milionů kontraktů měsíčně a nabízí vynikající likviditu. Má však relativně vysoké riziko kvůli kontrakční jednotce 1 000 barelů a minimální fluktuaci ceny 0,01 za barel..NYMEX nabízí desítky dalších energetických produktů, přičemž drtivá většina přitahuje profesionální spekulanty, ale jen málo soukromých obchodníků nebo investorů.

Americký ropný fond nabízí nejpopulárnější způsob, jak hrát ropu prostřednictvím akcií, s průměrným denním objemem přesahujícím 20 milionů akcií. Toto zabezpečení sleduje futures WTI, ale je zranitelné vůči contangu kvůli nesrovnalostem mezi předními měsíci a dlouhodobějšími kontrakty, které snižují velikost rozšíření cen.

Ropné společnosti a sektorové fondy nabízejí různorodou expozici v tomto odvětví, přičemž těžba, průzkum a provoz ropných služeb představují různé trendy a příležitosti. Zatímco většina společností sleduje obecné trendy v ropě, může se dlouhodobě prudce odchýlit. Tyto protiběžné pohyby se často vyskytují, když akciové trhy mají prudký trend, přičemž rallye nebo výprodeje spouštějí korelaci napříč trhy, která podporuje úzké chování mezi různými odvětvími.

Některé z největších amerických ropných společností a jejich průměrný denní objem ke dni 14. února 2020 jsou:

  • SPDR Energy Select Sector Fund: 14 959 493..
  • Průzkum a těžba ropy a zemního plynu SPDR S&P ETF: 29 009 145..
  • VanEck Vectors Oil Services ETF: 9 882 904..
  • iShares US Energy ETF: 552 719..
  • Vanguard Energy Index Fund ETF: 543 733..

Rezervní měny nabízejí vynikající způsob dlouhodobé expozice ropě, přičemž ekonomiky mnoha zemí úzce využívaly své energetické zdroje. Křížové dolary v amerických dolarech s kolumbijským a mexickým pesem pod kursy USD / COP a USD / MXN sledují ropu již léta a nabízejí spekulantům vysoce likvidní a snadno škálovatelný přístup k trendům uptrends a downtrends. Medvědí pozice ropy vyžadují nákup těchto křížů, zatímco vzestupné pozice vyžadují krátké prodeje.

Sečteno a podtrženo

Obchodování na trzích s ropou a energií vyžaduje výjimečné dovednosti, aby se dosáhlo stálých zisků. Hráči na trhu, kteří chtějí obchodovat s futures na ropu a její četné deriváty, se musí naučit, co hýbe komoditou, povahu převládajícího davu, dlouhodobou historii cen a fyzické rozdíly mezi různými stupni.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: