Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 Charakteristika dobrých růstových akcií

Jako trader má smysl zvážit hodnotu vložení peněz do růstových akcií. Koneckonců, růstové akcie jsou společnosti, u nichž se očekává, že předstihnou své vrstevníky, pokud jde o výnosy a výkonnost akcií.

I když tyto akcie obvykle nevyplácejí dividendu, výnosy mohou být exponenciální. A jak rostou akciové společnosti s růstem, mohou se v budoucnu dokonce objevit ve společnost s výplatou dividend.

Shrnutí

  • Růstové akcie jsou společnosti, u nichž se očekává, že předstihnou své vrstevníky, pokud jde o výnosy a výkonnost akcií.
  • Růstové akcie poskytují investorům mnoho krátkodobých i dlouhodobých příležitostí.
  • Když investoři zkoumají růstové akcie, měli by identifikovat společnosti, které mají silný vedoucí tým, dobrý růstový trh, záznam silného růstu tržeb a velký cílový trh.

Při výzkumu růstových akcií investoři brzy zjistí, že ne všechny růstové akcie jsou vytvářeny stejně dobrou zprávou je, že to poskytuje mnoho krátkodobých i dlouhodobých příležitostí při investování do růstových akcií.

Pokud jde o vítěze, často sdílejí mnoho stejných charakteristik: silný tým vedení, dobré vyhlídky na růst nebo inovativní nápad. Právě tyto charakteristiky (moreover několik dalších) mohou investoři hledat.

Silný tým vedení

Protože růstové společnosti se zaměřují na zvyšování zisků a prodejů organizace, bude na manažerském týmu hodně záležet. Růst společnosti vyžaduje inovativní vedoucí tým. Bez ní nedojde k růstu.

Růstoví investoři, kteří hledají své další investice, si budou chtít vybrat společnosti, které mají vedoucí tým s dobrou pověstí a reputací inovativních. Představte si Steva Jobse a Billa Gatese jako zakladatele inovativní společnosti.

I když to nemusí být snadné najít dalšího inovátora, investoři by určitě měli udělat nějaký průzkum ve vedení týmu, než investovat nějaké peníze do akcií. Poslední věc, kterou někdo chce, je uvíznout ve společnosti, která sleduje balíček, místo aby vedla. Nebo možná ještě horší: bude pryč za šest měsíců až rok. Zatímco je známo, že velcí lídři zveřejňují krátkodobé úspěchy, může být snadný způsob, jak odstranit některá potenciálně vysoká rizika, podívat se na manažerský tým společnosti před investicí do růstu.

Dobrý růstový trh

Aby každá velká společnost mohla růst, bude muset hrát na trhu, který je připraven na růst nebo je již v režimu růstu. Pokud je průmysl na konci své trajektorie růstu, není považován za růstový trh. Například dnes nemusí být nejlepší čas na investice do dodavatele hardwaru pro osobní počítače (Computer), ale může to být ten správný čas, kdy se můžete přihlásit do spuštění mobilní aplikace.

Kromě činnosti v odvětví s vysokým růstem musí mít vámi vybraná akcie rozhodující podíl na trhu. Nechcete se zaseknout u třetího nebo čtvrtého hráče na rozvíjejícím se trhu. Nechcete ani jednorázového poníka, což znamená, že by investoři měli hledat společnosti, které budou schopny udržet svou konkurenční výhodu. Vychází společnost s mnoha inovativními a úspěšnými produkty? Nebo pokračuje ve svém prvním úspěchu? To jsou otázky, které musí investoři vzít v úvahu.

Rekord silného růstu tržeb

I když na odvětví, vůdcovství a podílu na trhu na akcieě záleží hodně, je důležité vzít v úvahu také prodej společnosti. Chcete společnost, která zaznamenává zrychlení růstu příjmů a výnosů pro konstruktivní čtvrtletí (spíše než společnost, která měla nepravidelný nebo zpomalující růst).

Čím vyšší je rychlost růstu, tím vyšší je pravděpodobnost růstu akcie. Koneckonců, společnosti, které zvyšují prodej a výdělky, budou pro investory atraktivní investicí. Pokud jde o rychlost růstu vítězných akcií, neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo. Chcete však jít se společností, která má alespoň vysoký dvouciferný růst.

Mnoho rychle rostoucích akcií vidí zpočátku trojciferné tempo růstu a pomalejší tempo růstu, jak společnost a průmysl dospívá. Důležitá může být také pečlivost při hodnocení růstu – protože dvouciferný udržitelný růst může být professional růstovou společnost velkou charakteristikou – ale pokud se jedná o pátý rok tohoto růstu, může dojít k menší životaschopnosti. Identifikace společností s vysokým růstem tržeb na začátku průlomu na trhu nebo nové strategie řízení může být tedy zásadní.

Vyhněte se nadhodnoceným akciím

Růstové akcie jsou atraktivní professional mnoho investorů, protože rostou. To ale neznamená, že byste měli platit za růstové akcie také. Růstoví investoři se chtějí vyhnout těm akciím, které mají velký náskok kvůli poptávce investorů nebo kvůli poklesu fundamentů, ale cena akcií ne.

Růstové akcie, které jsou nadhodnocené, pravděpodobně způsobí pokles akcií a nakonec se budou obchodovat za cenu, která odráží její současné základy. To vše se professional růstové investory rovná špatné zprávě. Poměr cena / prodej (P / S) a poměr cena / zisk (P / E) mohou být dva dobré poměry, na které se můžete rychle podívat, když uvažujete o růstové akci. Rozumný poměr P / S s očekáváním vysokého růstu tržeb může být dobrým znamením professional budoucí cenu akcií. Plochý P / E k předání P / E nebo dopředný P / E, který je pod historickým průměrem, může také znamenat, že akcie mají mnohem větší prostor k posunu výše.

Velký cílový trh

Nikdo nezbohatne na prodeji specializovaného produktu hrstce zákazníků. Aby každý podnik mohl růst, potřebují velký cílový trh, na který si mohou své zboží koupit. Pro růstové investory jsou to společnosti, které obsluhují obrovské trhy. Čím větší je počet potenciálních zákazníků, tím větší je šance na úspěch. Zvažte například Apple a Apple iphone. Bez masivního trhu by Iphone nezaznamenal tolik pokračujícího úspěchu.

Sečteno a podtrženo

Růstové investice mohou být často nejatraktivnější ve zdravé ekonomice, kde společnosti těží ze zvýšené poptávky a růstu podnikových a spotřebitelských výdajů. Určité klíčové faktory však mohou růstové společnosti pomoci ve všech typech ekonomického prostředí.

Obecně platí, že společnosti, u nichž dochází k zrychlení růstu, často také uvidí růst svých akcií. Ale ne každá růstová společnost je stejná, což znamená zvýšené hodnocení rizik a je nutné neustále aktivní povědomí o růstových investicích. Růstové investice mohou sklízet některé z největších přínosů, ale také představovat jedno z nejvyšších rizik. Vědět, jak identifikovat ty nejlepší a jejich životnost na trhu, může snadno zúžit vesmír a vést k vyšší návratnosti portfolia.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web