Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 různé ETP pro volatilní trhy

Od velké recese si akciový trh užívalo delší období nízké volatility, protože jeden z nejdelších býčích běhů v historii, poháněný programy kvantitativního uvolňování a zpětným odkupem společností, tlačil ceny akcií podstatně výše.

Toto prodloužené období nízké volatility náhle skončilo v prvním čtvrtletí roku 2018, kdy se investoři začali obávat vyšších úrokových sazeb po obzvláště pozitivní lednové zprávě o pracovních místech. 5. února 2018 se index S&P 500 propadl o více než 4%, což způsobilo, že index volatility (VBO) Chicago Board Alternatives Trade (VBO) stoupal nad 50 za denní zisk 115%. (Viz také: Únorová volatilita na akciových trzích nezranila ETF.)

Mezi další katalyzátory zvýšené volatility ve druhé polovině roku 2018 patří volby na předních rozvíjejících se trzích, jako je Turecko, Mexiko a Brazílie, a také střednědobé volby ve Spojených státech. Hrozící obchodní války mezi Spojenými státy a několika jejich nejbližšími spojenci mají navíc potenciál další nervózní investory. (Další informace: 6 obchodů s vysokým rizikem v obchodní válce.)

Volatilita může také vzkvétat během období výdělků v červenci a říjnu během období výpadku zpětného odkupu společností – v době, kdy je společnostem zakázáno odkoupit své akcie v čele až do zveřejnění čtvrtletních výsledků. To účinně snižuje významný zdroj likvidity z trhu, který může způsobit, že ceny akcií budou nepravidelné.

Investoři, kteří si přejí chránit své portfolio před volatilitou nebo využít krátkodobý obchod, aby využili náhlého výkyvu volatility, by měli zvážit nákup jednoho z těchto čtyř produktů obchodovaných na burze (ETP).

Krátkodobé futures na ETAP iPath S&P 500 VIX (NYSEARCA: VXX)

Společnost Barclays PLC (NYSE: BCS) uvedla na trh směnně obchodovanou směnku (ETN) iPath S&P 500 VIX v roce 2009. ETN se snaží poskytnout investorům expozici vůči indexu krátkodobých futures S&P 500 VIX. Tento index zahrnuje každodenní klouzavou dlouhou pozici v futures kontraktech VIX v prvním a druhém měsíci, aby odrážely implikovanou volatilitu indexu S&P 500. VXX má průměrný denní objem 1,16 miliardy dolarů, což poskytuje dostatečnou likviditu pro obchodníky, kteří chtějí tento nástroj použít k zajištění svých kapitálových pozic. Barclayův kredit podporuje ETN.

Krátkodobá futures ETN iPath S&P 500 VIX je jednou z největších ETN volatility s aktivy pod správou (AUM) 821,43 milionu USD. Má poměr nákladů ,89%, což je ve srovnání s průměrem kategorie 1,34%. Dosavadní rok (YTD) VXX k červnu 2018 vrátila 14,94%. (Viz také: VXX: Případová studie výkonu ETN.)

Burza cenných papírů ProShares Extremely VIX Small-Phrase Futures (ETF), založená v roce 2011, se pokouší vyrovnat jeden a půlkrát (1,5krát) denní výkonnost indexu krátkodobých futures S&P 500 VIX. Stejně jako VXX je i tento ETF čistě volatilní ETF, který poskytuje expozici futures kontraktům VIX v prvním a druhém měsíci liší se tím, že poskytuje výnosy s pákovým efektem.

Krátkodobá futures ETF ProShares Extremely VIX má čistá aktiva ve výši 471,36 milionu USD. Díky vysokému poměru nákladů 1,65% je vhodnější professional krátkodobé obchodníky, kteří očekávají náhlý nárůst volatility. Od června 2018 se UVXY obchoduje za 10,05 USD a má 52týdenní obchodní rozpětí mezi 9,98 USD a 47,16 USD. (Další informace: Nejlepší 4 ETF s inverzní volatilitou.)

Celostátní národní akciový fond ETF založený na riziku, který byl vytvořen v roce 2017, si klade za cíl nabídnout podobné výnosy jako R-Primarily based US Fairness Index založený na riziku. Benchmark index je index rovný riziku vážený, který poskytuje expozici společnostem s velkou kapitalizací s nižší volatilitou a sníženým maximálním čerpáním. Pokouší se zvýšit výnosy očištěné o riziko ve srovnání s tradičními přístupy založenými na tržních limitech. Mezi nejvýznamnější podíly v portfoliu ETF, které se skládá z 249 akcií, patří Dr Pepper Snapple Inc. (NYSE: DPS), NXP Semiconductors NV (NASDAQ: NXPI) a společnost poskytující veřejné služby The Southern Firm (NYSE: SO).

Celonárodní národní akciový ETF založený na riziku má čistá aktiva ve výši 118,56 milionů USD a účtuje investorům roční poplatek ,3%. Od června 2018 má RBUS YTD výnos ,15%, ale za poslední měsíc se vrátil 2,42%.

Společnost Invesco S&P 500 Draw back Hedged ETF, založená v roce 2012, se pokouší poskytnout investorům pozitivní výnosy na rostoucích i klesajících trzích. Snaží se toho dosáhnout investováním své aktivové základny ve výši 25,72 milionu USD do akcií, které tvoří index S&P 500, a nákupem futures kontraktů s indexem VIX za účelem zajištění portfolia. Prvních 10 akcií v portfoliu ETF má kumulativní váhu 23,68% a zahrnuje jména jako Apple Inc. (NASDAQ: AAPL), Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) a electricity bellwether Exxon Mobil Corporation (NYSE: XOM).

ETF Invesco S&P 500 Draw back Hedged ETF má poměr nákladů ,39%, což je vzhledem k jeho zajištěné konstrukci velmi rozumné. Rovněž vyplácí 1,98% dividendový výnos. Fond za posledních pět let vrátil 3,62% a za předchozí tři roky 4,34%. Od června 2018 vrátila 5,05% YTD. (Další čtení najdete na: Zajištění pomocí ETF: nákladově efektivní alternativa.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: