Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 největší mylné představy o dividendových akciích

Jedna z prvních věcí, které se většina nových investorů dozví, je, že dividendové akcie jsou moudrou volbou. Obecně se považuje za bezpečnější možnost než růstové akcie nebo jiné akcie, které dividendu nevyplácejí, dividendové akcie zabírají několik míst i v portfoliích těch začínajících investorů. Přesto dividendové akcie nejsou všechny ospalé a bezpečné možnosti, kterým jsme byli přesvědčeni. Stejně jako všechny investice mají dividendové akcie všechny tvary a barvy a je důležité je nemalovat širokým štětcem.

Zde jsou tři největší mylné představy o dividendových akciích. Jejich porozumění by vám mělo pomoci vybrat lepší dividendové akcie.

Shrnutí

  • Mnoho investorů usiluje o výplatu dividendových akcií, aby kromě kapitálových zisků generovali i příjem.
  • Vysoký dividendový výnos však nemusí být vždy dobrým znamením, protože společnost vrací investorům tolik zisků, než aby společnost rozrostla. To může vést k takzvané nudné investici.
  • Zde řešíme některé běžné mýty o dividendových akciích – argumentujeme, že to nejsou vždy nudné investice a že nejsou vždy bezpečné.

1) Vysoký výnos je král

Největší mylná představa dividendových akcií je, že vysoký výnos je vždy dobrá věc. Mnoho dividendových investorů si jednoduše vybere kolekci akcií s nejvyšší dividendou a doufá v nejlepší. Z mnoha důvodů to není vždy dobrý nápad.

Například se podívejte na Jistě dividendy týdenní seznam měsíčních dividend vyplácejících akcií. Když prověřujete tento seznam společností s nejvyšším dividendovým výnosem, nejlepší jména nejsou vždy nejlepšími hráči na základě celkové návratnosti. 17. března 2018 Korpus Amusement je nejlepší společnost s výnosy z dividend s dividendovým výnosem 26,9%. Má však desetiletý anualizovaný celkový výnos ve výši -1,81% a tříletý anualizovaný celkový výnos ve výši -18,54%. Takže i když měl „nejlepší“ dividendový výnos, jeho celková návratnost nebyla tak působivá.

Nezapomeňte, že dividenda je procento zisků firmy, které vyplácí svým vlastníkům (akcionářům) ve formě hotovosti, která je také uvedena jako její výplatní poměr. Jakékoli peníze, které jsou vyplaceny v dividendě, nejsou znovu investovány do podnikání..Pokud společnost vyplácí akcionářům příliš vysoké procento svých zisků, může to být známka toho, že vedení raději neinvestuje do společnosti vzhledem k nedostatku výhod. Proto je poměr výplaty dividend, který měří procento zisků, které společnost vyplácí akcionářům, klíčovou metrikou, kterou je třeba sledovat, protože je známkou toho, že plátce dividend má stále flexibilitu professional reinvestování a růst svého podnikání.

Některá odvětví trhu mají normal professional vysoké výplaty a jsou rovněž součástí podnikové struktury sektoru. Realitní investiční fondy (REIT) a hlavní komanditní společnost (MLP) jsou dva příklady..Tyto společnosti mají vysoké výplatní poměry a vysoký dividendový výnos, protože je to zakořeněno v jejich struktuře.

5 Časté mylné představy o dividendách

2) Dividendové akcie jsou vždy nudné

Pokud jde o vysoké výplaty dividend, většina z nás přirozeně myslí na společnosti poskytující veřejné služby a další pomalu rostoucí podniky. Tyto podniky přicházejí na mysl jako první, protože investoři se příliš často zaměřují na akcie s nejvyššími výnosy. Pokud snížíte důležitost výnosu, dividendové akcie se mohou stát mnohem více vzrušujícími.

Mezi nejlepší vlastnosti, které může dividendová akcie mít, patří oznámení o nové dividendě, vysoká metrika růstu dividendy za poslední roky nebo potenciál více se zavázat a zvýšit dividendu (i když je současný výnos nízký). Jakékoli z těchto oznámení může být velmi vzrušujícím vývojem, který může otřesit cenu akcií a vést k vyšší celkové návratnosti. Jistě, pokusit se předpovědět dividendy vedení a to, zda se dividendová akcie v budoucnu zvýší, není snadné, ale existuje několik ukazatelů.

  • Finanční flexibilita. Pokud má akcie nízký výplatní poměr dividend, ale generuje vysoké úrovně volného peněžního toku, má zjevně prostor pro zvýšení své dividendy. Ideální je také nízká úroveň kapitálu a dluhu. Na druhou stranu, pokud společnost bere dluh, aby si udržela dividendu, není to dobré znamení.
  • Organický růst. Jedním z ukazatelů je růst příjmů, ale sledujte také peněžní tok a výnosy. Pokud společnost roste organicky (tj. Zvyšuje provoz, prodej, marže), pak může být jen otázkou času, než se dividenda zvýší. Pokud však růst společnosti vychází z vysoce rizikových investic nebo mezinárodní expanze, dividenda by mohla být méně jistá.

3) Dividendové akcie jsou vždy bezpečné

Je známo, že dividendové akcie jsou bezpečné a spolehlivé investice. Mnohé z nich jsou špičkovými společnostmi. Aristokrati s dividendami, společnosti, které každoročně zvyšovaly dividendu za posledních 25 let, jsou často považovány za bezpečné společnosti..Když se podíváte do indexu S&P 100, který poskytuje seznam největších a nejznámějších společností v United states of america, najdete také množství bezpečných a rostoucích výplatců dividend.

Jen proto, že společnost produkuje dividendy, ne vždy z ní dělá bezpečnou sázku. Vedení může použít dividendu k uklidnění frustrovaných investorů, když se akcie nepohybují a je známo, že to dělá mnoho společností. Proto, aby se zabránilo pastím dividend, je vždy důležité alespoň zvážit, jak vedení využívá dividendu ve své podnikové strategii. Dividendy, které jsou cenami útěchy professional investory za nedostatek růstu, jsou téměř vždy špatné nápady. V roce 2008 byly dividendové výnosy mnoha finančních akcií uměle tlačeny vysoko kvůli poklesům cen akcií. Na okamžik vypadaly tyto dividendové výnosy lákavě, ale jak se finanční krize prohlubovala a zisky se propadaly, mnoho dividendových programů bylo úplně zrušeno. Náhlý pokles dividendového programu často způsobí, že akcie klesnou, jako tomu bylo u tolika bankovních akcií v roce 2008... ..

Sečteno a podtrženo

Investorům se v konečném důsledku nejlépe hodí pohled na dividendový výnos z několika klíčových faktorů, které mohou ovlivnit jejich investiční rozhodnutí. Dividendový výnos ve spojení s celkovým výnosem může být hlavním faktorem, protože s dividendami se často počítá, aby se zlepšila celková návratnost investice. Pohled pouze na bezpečné výplatce dividend může také významně zúžit vesmír dividendových investic.

Mnoho dividendových akcií je bezpečných a dividendy vyprodukovaly každoročně více než 25 let, ale do prostoru dividend se také vynořuje mnoho společností, které je skvělé identifikovat, když začnou pronikat, což může být známkou toho, že jejich podnikání je silné nebo podstatné dlouhodobě se stabilizují, což z nich dělá skvělé přírůstky portfolia.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: