Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

12 výhodných akcií, které jsou připraveny k růstu

Jednou z výhod nedávného výprodeje akciových trhů je to, že to mohlo vytvořit určité příležitosti pro investory do výhodného lovu. Zjevně levné ocenění však není zárukou toho, že akcie budou povinně růst, bez dalších pozitivních sil, které by mohly pohánět její cenu nahoru. Analytici společnosti Jefferies Financial Group identifikovali 12 akcií, které jsou levné „ve srovnání s jejich příslušnými sektory“, a zároveň jsou možnými příjemci „identifikovatelných katalyzátorů mezi dneškem a koncem roku“, podle Barrona.

Tyto akcie pocházejí z široké škály průmyslových odvětví, jako je maloobchod, biotechnologie, bankovnictví, správa investic, cestovní služby, polovodiče a výroba. Jsou to Gap Inc. (GPS), Foot Locker Inc. (FL), Michael Kors Holdings Ltd. (KORS), Kennametal Inc. (KMT), Timken Co. (TKR), Broadcom Inc. (AVGO), Casey’s General Stores Inc. (CASY), HCA Healthcare Inc. (HCA), Amgen Inc. (AMGN), Marriott Vacations Worldwide Corp. (VAC), Santander Consumer USA Holdings Inc. (SC) a Invesco Ltd. (IVZ).

12 akcií, které vypadají levně: Jefferies

Skladem Zisk od začátku roku
Amgen 8,7%
Broadcom (14,0%)
Casey’s General Stores 13,0%
Foot Locker 3,8%
Mezera (16,4%)
HCA Healthcare 53,9%
Invesco (40,0%)
Kennametal (27,6%)
Marriott Vacations (35,9%)
Michael Kors (13,2%)
Santander (4,3%)
Timken (22,5%)

Zdroj: Barron’s; do konce 30. října.

Důležitost pro investory

Navzdory skutečnosti, že tradiční maloobchod bere výprask od online konkurence, což vede některé pozorovatele k závěru, že se jedná o odvětví, které možná klesá, je zajímavé, že mezi Jefferiesovy tipy patří čtyři maloobchodníci: Casey’s General Stores, Foot Locker, Gap a Michael Kors. Foot Locker a Kors jsou také mezi devíti akciemi, které analytici společnosti Wells Fargo nedávno identifikovali jako atraktivní na základě sedmi kritérií, která Warren Buffett údajně používá k prověřování investic společnosti Berkshire Hathaway, zahrnujících ocenění, ziskovost a riziko. Gap, Kors a Foot Locker jsou reprezentativní případy, přičemž klíčová data jsou shrnuta v tabulce níže.

Velký potenciál vzhůru v maloobchodu

Jefferiesovy cíle Mezera Kors Foot Locker
Cílová cena 50 $ 93 $ 60 $
Aktuální cena 28,48 $ 54,65 $ 48,65 $
Předpokládaný zisk 75,6% 70,1% 23,3%

Zdroj: Barron pro cílové ceny od Jefferies a aktuální ceny ke konci 30. října.

Gap má podle plánu vykázat výdělky za 3Q 2018 15. listopadu a analytik Jefferies Randy Konik věří, že pravděpodobně překoná konsenzuální odhad. Konik je ve značce Gap býčí, věří, že „to nejhorší je za nimi“ a lepší merchandising pravděpodobně zvýší provoz a prodej v obchodech.

Podle analýzy společnosti Wells Fargo má Foot Locker průměrný 5letý ROE a ROIC 19%, respektive 18%, lepší než 15% benchmark inspirovaný Buffettem a 5letá průměrná marže před zdaněním, která je více než 70 % lepší než průměr v oboru. Jeho poměr dluh / vlastní kapitál je pouhých 5% oproti 19% pro průmysl a jeho ocenění je také výrazně nižší, ať už měřeno forwardovým poměrem P / E, cenou za knihu nebo cenou za peněžní tok.

Janine Stichter je analytičkou společnosti Jefferies zastřešující Foot Locker a diskontuje obavy, že nedávné kroky klíčového dodavatele Nike Inc. (NKE) ke zvýšení přímých prodejů Foot Locker materiálně poškodí. Připomíná, že přibližně 70% tržeb společnosti Foot Locker přispívají produkty Nike, říká: „Snaha společnosti Nike omezit její velkoobchodní distribuci by měla [be] zadní vítr pro Foot Locker, vzhledem k jeho postavení jako klíčového velkoobchodního partnera. “

Analýza Wells Fargo také ukazuje, že Kors skóroval mnohem lépe než všechny srovnávací hodnoty inspirované Buffettem, s výjimkou ceny za rezervaci, která je pouze o 9% dražší než průměr v oboru. Analytik Konik ze společnosti Jefferies věří, že značka Kors je „zásadně silná se zdravou poptávkou“. Mezinárodní expanzi považuje za potenciál zvyšovat výdělky. Kors zvyšuje svou mezinárodní stopu nedávnou akvizicí italské luxusní značky Gianni Versace, která provozuje přibližně 100 vlastních obchodů.

Dívat se dopředu

Zaručuje opakování, že jen proto, že akcie dnes vypadají levně, a to i na více kritériích, nemusí to být nutně smlouva, která se odrazí na hodnotě. Ve skutečnosti to může být levné z nějakého důvodu, právě proto, že jeho dlouhodobé vyhlídky vypadají bezútěšně. S výše uvedenými maloobchodními akciemi může skutečně dojít k tomu, že to nejhorší skončilo v tomto odvětví a že pesimismus dosáhl vrcholu. Nebo nemusí, a může přijít ještě více špatných zpráv. Například u společnosti Michael Kors nabízí akvizice Versace příležitosti, ale také riziko, že nebude možné dosáhnout strategického přizpůsobení. Trh také na oznámení reagoval negativně, což naznačuje, že společnost Kors přeplatila Versace.

Porovnat účty

×

Nabídky, které jsou uvedeny v této tabulce, pocházejí z partnerství, od nichž Investopedia dostává náhradu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: