Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Wall Street získává na vzestupu klasických obranných hráčů pro 2021: Alpha Tactics

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Zahraniční akcie  > Akcie Apple (APPL)  > Wall Street získává na vzestupu klasických obranných hráčů pro 2021: Alpha Tactics

Wall Street získává na vzestupu klasických obranných hráčů pro 2021: Alpha Tactics


01/02/2021 19:17:34 -05: 00

Rok byl zakončen silným výkonem toho, co mnozí nazývali novým obranným sektorem: velkých technologických společností, které měly peníze na to, aby přetrvávaly pandemické uzamčení, a těží také z ekonomiky práce z domova.

S&P 500 (SP500) (NYSEARCA:VYZVĚDAČ) a Dow (DJI) (NYSEARCA:DIA) zakončil rok na rekordních maximech. Nasdaq (COMP) (NASDAQ:ONEQ) a Nasdaq 100 (NDX) (NASDAQ:QQQ) překonal a Russell 2000 (RTY) (NYSEARCA:IWM) porazit širší trh.

Mezi S&P sektory, Informační technologie (NYSEARCA:XLK) vedl smečku, kde rostl téměř 42%, s Nvidia (NASDAQ:NVDA) vede s 122% skokem a Apple (NASDAQ:AAPL) se může pochlubit nárůstem o 45,5%.

Nové obranné téma se odehrálo, sektory megakapů následovaly XLK.

Spotřební sektor (NYSEARCA:XLY) vzrostl o 28%, s Amazon (NASDAQ:AMZN) až 18%. Komunikační služby (NYSEARCA:XLC) získal 26%, s Facebook (NASDAQ:FB) lezení 33% a Alphabet (NASDAQ:GOOG) (NASDAQ:GOOGL) až 33%.

Na straně prodeje na Wall Street je technologie stále oblíbená. Analytici zvýšili svá hodnocení a 59% má hodnocení Buy nebo ekvivalent, což je podle DataTrek až 6 bazických bodů před rokem.

Odvětví, která byla nejblíže ploché linii, si ale také získala ocenění analytiků.

Utility (NYSEARCA:XLU) poklesly o 3% za rok, ale o 9 bazických bodů u analytiků požadujících hodnocení Koupit.

Spotřební zboží (NYSEARCA:XLP) v roce 2020 vzrostou o 7%, přičemž analytici podpořili akcie o 8 bazických bodů více.

„Skupiny, kde analytici z Wall Street mají více nákupů než před rokem, jsou podivnou směsicí defenziv (Utilities, Staples), lídrů na trhu (Tech) a cykloturistiky (Consumer Discreteary, Industrials, Financials). Pochybujeme, že všichni mohou fungovat, ale nadále se nám líbí průmyslová odvětví, protože využívá své příjmy ke globálnímu hospodářskému oživení, “říká DataTrek.

XLU se pohybuje kolem 5% ze svých 50, 100 a 200 dnů jednoduché klouzavé průměry.

„Vzhledem k tomu, že se ekonomika obnovitelné energie změnila a společnost se začala více zajímat o emise, dynamika investic se mění, protože solární a větrná energie musí tvořit významnější součást energetického mixu,“ píše přispěvatel Alfa Chetan Woodun. „Regulace také znamená, že veřejné služby jsou omezené v tom, co mohou utratit pokud nedojde ke změně zásad. “

Hodnocení
Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: