Průvodce » Brokeři » Vzdejte se definice

Vzdejte se definice

Co je vzdát se?

Vzdát se je postupu v obchodování s cennými papíry nebo komoditami, kdy vykonávající makléř obchoduje jménem jiného makléře. Říká se tomu „vzdát se“, protože makléř provádějící obchod se vzdává kreditu za transakci v záznamech. Vzdání se obvykle nastává, protože makléř nemůže uzavřít obchod pro klienta na základě jiných povinností na pracovišti. K vzdání může dojít také proto, že původní zprostředkovatel pracuje jménem zprostředkovatelského zprostředkovatele nebo hlavního zprostředkovatele.

KLÍČOVÉ TAKEAWAYS

  • V dohodě o vzdání se obchodu vykonávající makléř obchoduje s komoditami nebo cennými papíry jménem jiného makléře.
  • Říká se tomu „vzdát se“, protože makléř provádějící obchod se vzdává kreditu za transakci v záznamech.
  • Vzdání se bylo před elektronickým obchodováním běžné, ale na moderních finančních trzích se to běžně nepraktikuje.
  • Přijetí obchodu s vzdáním se někdy nazývá vzdání se.
  • Kompenzace za vzdání se obchodů není jasně definována průmyslovými standardy a obvykle zahrnuje předem dohodnuté dohody mezi makléři.

Porozumění obchodům s vzdáním se

Vzdát se již není běžnou obchodní praxí na finančních trzích. Vzdání se bylo častější před rozvojem elektronického obchodování. V éře obchodování s podlahou by se makléř nemusel dostat na podlahu a nechal by jiného brokera umístit obchod jako jakési zastoupení. Celkově je akt uskutečnění obchodu jménem jiného makléře obecně součástí předem dohodnuté dohody o vzdání se. Předem dohodnuté dohody obvykle obsahují ustanovení o postupech vzdání se obchodu a také kompenzaci. Obchodování s vzdáním se obchodu není standardní praxí, takže platba není jasně definována bez předem dohodnuté dohody.

Vzdejte se a vzdejte se

Přijetí obchodu s vzdáním se někdy nazývá vzdání se. Poté, co se obchodování s vzdáním se skutečně provede, lze jej potom nazvat vzdáním se. Používání výrazu „vzdát se“ je však mnohem méně časté.

Strany zapojené do obchodu

Obchodování s vzdáním se účastní tři hlavní strany. Mezi tyto strany patří vykonávající makléř (strana A), zprostředkovatel klienta (strana B) a zprostředkovatel, který zaujímá opačnou stranu obchodu (strana C). Standardní obchod zahrnuje pouze dvě strany, kupujícího a prodávajícího. Vzdání se rovněž vyžaduje jednu další osobu, která obchod provádí (strana A).

V případech, kdy jsou původní zprostředkovatelé nákupu i prodeje jinak povinni, může se do obchodu s vzdáním se podílet čtvrtá strana. Pokud kupující makléř i prodávající makléř požádají oddělené obchodníky, aby jednali jejich jménem, ​​pak by tento scénář vyústil v vzdání se prodejní i nákupní strany.

Je podána žádost strany A o umístění obchodu jménem strany B, aby bylo zajištěno včasné provedení obchodu. V záznamových knihách nebo obchodním deníku obchod s vzdáním se zobrazuje informace o makléři klienta (strana B). Strana A provádí transakci jménem strany B a není formálně uvedena v obchodním záznamu.

Kompenzační dohody se obvykle vytvářejí za účelem správy rezervních obchodů. Vykonávající makléř (strana A) může nebo nemusí obdržet standardní obchodní rozpětí. Exekutivní makléři jsou často placeni neprospívajícími makléři buď na držitele, nebo provizí za obchod. Tato komplexní platba provádějícímu makléři může nebo nemusí být součástí provize, kterou Broker B účtuje svému klientovi.

Příklad

Broker B dostane od klienta příkaz k nákupu 100 akcií XYZ na newyorské burze cenných papírů (NYSE). Broker B pracuje nahoře ve velké makléřské firmě a musí dostat objednávku až na podlahu NYSE. Chcete-li obchod provést včas, požádá Broker B Ground Broker A o zadání objednávky. Flooring Broker A poté nakupuje akcie jménem klienta Broker B.

Ačkoli Ground Broker A umístí obchod, musí se vzdát transakce a zaznamenat ji, jako kdyby Broker B provedl obchod. Transakce se zaznamenává, jako by Broker B provedl obchod, přestože Ground Broker A provedl obchod.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování